reklama

Trnavská nemocnica má 86 nových postelí. Postupne vymenili už takmer celý lôžkový fond

Fakultná nemocnica Trnava v mesiacoch október a november nakúpila až 86 kusov nových nemocničných lôžok v hodnote 54 696 eur. Na nákup nemocnica použila kapitálové finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu.

Začiatkom roku 2015 a v roku 2013 prebiehala výmena postelí na viacerých oddeleniach a klinikách. Lôžka boli dovezené zo Salzburgu, Lausanne, Passau a Deggendorfu.

Až 40 elektrických polohovateľných postelí venovala nemocnici humanitárna organizácia Maltézskych rytierov v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Berne.

fn-otvorenie4

ILUSTRAČNÉ FOTO

„V súčasnosti máme vymenený už takmer celý posteľový fond. V dohľadnej dobe nás čaká ešte výmena lôžok na Kožnom oddelení, Detskej klinike a na Psychiatrickom oddelení,“ zhrnul stav lôžok riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Martin Neštický.

„Prioritou je samozrejme poskytovane kvalitnej zdravotnej starostlivosti, na čo je potrebné aj kvalitné prístrojové a medicínske vybavenie. Potreba komfortu pacienta v rámci terapie je však nezanedbateľná a v tomto smere musíme tiež postupne napredovať,“ poznamenal.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2015 14:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.