reklama

Trnavská nemocnica má 86 nových postelí. Postupne vymenili už takmer celý lôžkový fond

Fakultná nemocnica Trnava v mesiacoch október a november nakúpila až 86 kusov nových nemocničných lôžok v hodnote 54 696 eur. Na nákup nemocnica použila kapitálové finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu.

Začiatkom roku 2015 a v roku 2013 prebiehala výmena postelí na viacerých oddeleniach a klinikách. Lôžka boli dovezené zo Salzburgu, Lausanne, Passau a Deggendorfu.

Až 40 elektrických polohovateľných postelí venovala nemocnici humanitárna organizácia Maltézskych rytierov v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Berne.

fn-otvorenie4

ILUSTRAČNÉ FOTO

„V súčasnosti máme vymenený už takmer celý posteľový fond. V dohľadnej dobe nás čaká ešte výmena lôžok na Kožnom oddelení, Detskej klinike a na Psychiatrickom oddelení,“ zhrnul stav lôžok riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Martin Neštický.

„Prioritou je samozrejme poskytovane kvalitnej zdravotnej starostlivosti, na čo je potrebné aj kvalitné prístrojové a medicínske vybavenie. Potreba komfortu pacienta v rámci terapie je však nezanedbateľná a v tomto smere musíme tiež postupne napredovať,“ poznamenal.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2015 14:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.