reklama

Múzeum pripomenie tradície trnavského regiónu spojené s dorábaním vín. V piatok pozýva na Vínny deň

Mesiac september sa v trnavskom regióne spája najmä s vinobraním, vínom a jeho degustáciou.

Stáročné tradície spojené s pestovaním viniča a dorábaním vín sa tu odrážajú nielen v ľudovej architektúre či výšivkách, ale aj v dokonalých tvaroch a výzdobe starobylých keramických nádob určených na konzumáciu vína.

Strapce hrozna, vinohradnícky nôž alebo putňa, to sú len niektoré symboly na džbánoch, krčahoch a tanieroch, ktoré budú prezentované v piatok 11. septembra 2020 v jedinečných pivničných priestoroch bývalého kláštora klarisiek.

Trnavský samosprávny kraj
Západoslovenské múzeum v Trnave

Názov podujatia: Vínny deň v múzeu
Miesto: pivnica ZsM, Múzejné nám. 3
Termín: 11. septembra 2020 o 17.00

Estetický zážitok zo starožitnej keramiky doplní ochutnávka výberu vín miestneho vinára Pavla Šulana z Ružindola.

O povznesenú náladu účastníkov sa postará hudobná skupina Vrbovské vŕby so svojimi nevšednými stredovekými kreáciami.

Aneta Vlčková

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2020 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.