reklama

Trnava chce využiť finačnú výpomoc od štátu. Ministerstvo financií požiada o pôžičku vo výške 1,46 milióna eur

Trnavská radnica požiada ministerstvo financií o návratnú finančnú výpomoc vo výške 1,46 milióna eur. Podmienky prevzatia úveru od štátu majú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na septemrovom zasadnutí.

Mesto Trnava sa chystá využiť možnosť získania bezúročnej návratnej finančnej výpomoci, ktorú poskytuje štát obciam a mestám v súvislosti s výpadkom príjmov spôsobených predovšetkým pandémiou ochorenia COVID-19 a s tým súvisiacim poklesom výberu dane z príjmov fyzických osôb.

V auguste 2020 Vláda SR schválila uznesenie o poskytovaní bezúročných návratných finančných výpomocí samosprávam.

Ilustračné foto

Mesto Trnava požiada o pôžičku vo výške 1 462 429 eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý predkladá na rokovanie zastupiteľstva prednostka Mestského úradu Katarína Koncošová.

“Suma návratnej finančnej výpomoci bola vypočítaná ako výška výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020 podľa prognózy Ministerstva financií SR z júna 2020. Vzhľadom na stanovený termín vyčerpania úveru do 31.12.2020 s dodržaním účelu samosprávnych pôsobností mesta Trnava je použitie návratnej finančnej výpomoci zapracované v 3. aktualizácií mesta Trnava na refundáciu výdavkov v súvislosti s poskytovaním mestskej hromadnej dopravy,” konkretizuje dôvodová správa materiálu, o ktorom budú hlasovať poslanci 29. septembra.

Návratnú finančnú pomoc má podľa navrhovaného materiálu mesto začať splácať až v roku 2024.

Splátky bezúročného úveru od štátu sú navrhnuté vždy do konca októbra v rokoch 2024 až 2027. Mesto si chce zazmluvniť aj možnosť predčasného splatenia pôžičky.

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2020 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Trnava chce využiť finačnú výpomoc od štátu. Ministerstvo financií požiada o pôžičku vo výške 1,46 milióna eur”

 1. 1
  Načo? says:

  Návratná finančná výpomoc. Načo je to dobré, keď nič zmysluplné z toho nebude? Na nákup kravského pasienku? Hneď do neho vrazia jednu tretinu z tých financií.
  Čo keby sa už niečo z toho množstva štúdií aj konečne zrealizovalo? Však ani tá lávka pri poliklinike nie je dokončená, stačí pozrieť z cesty pri policajnej stanici pod zábradlie na nesanované bočné plochy. Škoda si drať prst na displeji smartfónu, pri týchto lokálnych hlavách a centrálnom mozgu to nemá zmysel…
  Obracia sa to tu na kravskú onú… čiže štúdiu…

  • 1.1
   Hatinová says:

   Načo? je typický Trnavčan šecko sce hnet za plnú papulu a ZADARMO lebo zajtra umre Ja vím že na to čačané si mosím počkat

   • 1.1.1
    .. . says:

    Čo je čudné na tom, keď sa poukazuje na potrebu zmysluplnosti výdavkov? Nie je to rozumnejšie, ako stále vymýšľať nové témy, vkladať do nich peniaze a mudrovať o tom na FB?

   • 1.1.2
    DPH says:

    Tak toto môže povedať len tá čo prišla do Trnavy nedávno ,alebo len prechádza mestom. Muselo sa čakať na KDH aby v Trnave vybudovali zimák, postavili plaváreň na úrovni 20 storočia Castilione. Nero so svojou tlupou nedokáže ani do športovej haly namontovať klimatizáciu reagujúc na klimatické zmeny. Jediné čo zvláda je otvárať rokovania ohľadom územného plánu. Výber daní nad očakávanie aj s navýšením 3,8 mega a jemu sa stále máli. Tie peniaze treba vracať, takže po mne potopa.

    • 1.1.2.1
     Dzetko Krúpik says:

     Načo by dával do starej športovej haly klimatizáciu, keď už máme novú športovú halu. Teda – aspoň na obrázku

     • 1.1.2.1.1
      ZeIn says:

      Starú halu už minister zemegule, aktuálne viceprimáš so zemiakovými insígniami, už niekoľkokrát zbúral. Našťastie len vo svojich mentálnych výplodoch.

   • 1.1.3
    Vzor says:

    Hatinovej ku šťastiu stačia vízie a prekreslené vízie. Že ich platia miestni daňoví poplatníci a že z tých vízií sa zrealizuje len zlomok, jej evidentne nevadí. Aj slovník má primeraný svojim vzorom.

  • 1.2
   Karol says:

   Lávka “nemá chybu”. Tie tony železa a farba, ktorú bude treba každých niekoľko rokov obnovovať a na tom rozpálenom železe ten nádherný brečtan. A.uhlíková stopa toho nezmyslu? Či? Nepodstané? Realizácia dokonca ešte predbehla predchádzajúcu vizualizáciu…nad moje očakávania…”táto nádhera”….Chcelo by to ísť na súťaž o najhoršie investované peniaze z eurofondov minimálne na SK a najotrasnejší architektonický návrh minimálne v TT za posledných 10 rokov. Hlavne, že to je z eurofondov…lebo to nás údajne nič nestojí. Náš vodca asi zabudol…alebo pri svojom plytkom vzdelaní nevie, že krajiny platia príspevky do EU a spätne ich dostávajú napr.cez fondy. Ale on je názoru, čo je cez fondy je zadarmo….gratulujem

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.