reklama

Trnava chce využiť finačnú výpomoc od štátu. Ministerstvo financií požiada o pôžičku vo výške 1,46 milióna eur

Trnavská radnica požiada ministerstvo financií o návratnú finančnú výpomoc vo výške 1,46 milióna eur. Podmienky prevzatia úveru od štátu majú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na septemrovom zasadnutí.

Mesto Trnava sa chystá využiť možnosť získania bezúročnej návratnej finančnej výpomoci, ktorú poskytuje štát obciam a mestám v súvislosti s výpadkom príjmov spôsobených predovšetkým pandémiou ochorenia COVID-19 a s tým súvisiacim poklesom výberu dane z príjmov fyzických osôb.

V auguste 2020 Vláda SR schválila uznesenie o poskytovaní bezúročných návratných finančných výpomocí samosprávam.

Ilustračné foto

Mesto Trnava požiada o pôžičku vo výške 1 462 429 eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý predkladá na rokovanie zastupiteľstva prednostka Mestského úradu Katarína Koncošová.

„Suma návratnej finančnej výpomoci bola vypočítaná ako výška výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020 podľa prognózy Ministerstva financií SR z júna 2020. Vzhľadom na stanovený termín vyčerpania úveru do 31.12.2020 s dodržaním účelu samosprávnych pôsobností mesta Trnava je použitie návratnej finančnej výpomoci zapracované v 3. aktualizácií mesta Trnava na refundáciu výdavkov v súvislosti s poskytovaním mestskej hromadnej dopravy,“ konkretizuje dôvodová správa materiálu, o ktorom budú hlasovať poslanci 29. septembra.

Návratnú finančnú pomoc má podľa navrhovaného materiálu mesto začať splácať až v roku 2024.

Splátky bezúročného úveru od štátu sú navrhnuté vždy do konca októbra v rokoch 2024 až 2027. Mesto si chce zazmluvniť aj možnosť predčasného splatenia pôžičky.

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2020 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava chce využiť finačnú výpomoc od štátu. Ministerstvo financií požiada o pôžičku vo výške 1,46 milióna eur”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.