reklama

Presťahovanú mäsovýrobu má na Linčianskej nahradiť projekt bytov s polyfunkciou

Na sídlisku Linčianska vzniká investičný zámer polyfunkčného objektu s bytmi a obchodnými priestormi. Nachádzať sa má v priestore mäsovýroby na Zelenčskej ulici, ktorá sa v tomto roku z tejto lokality presťahovala.

Polyfunkčný projekt pripravuje trnavská spoločnosť Auto Control. Pozostávať má z troch objektov s bytmi v rozsahu od troch do ôsmich nadzemných podlaží, ktoré sú prepojené podzemným parkoviskom pre 112 áut. Ďalších 27 miest je navrhnutých na povrchu.

Z dvoch strán sú v objektoch navrhnuté obchodné prevádzky. V bytovom dome majú vzniknúť 1 až 4-izbové byty.

Vnútroblok je riešený ako kombinácia zelených a spevnených plôch, je tu umiestnené aj detské ihrisko.


Pripravovaný projekt má vzniknúť v tomto priestore

“Hlavnou myšlienkou pri návrhu polyfunkčnej budovy bolo navrhnúť prostredníctvom súčasnej, čistej a jednoduchej architektúry mestotvorný objekt, ktorý by vhodným spôsobom doplnil neurčitý charakter lokality, zjemnil existujúce výškové prechody jednotlivých území, a stabilizoval budúci rozvoj lokality. Architektúra je prísne jednoduchá, pravidelná, čistá, použité materiály ako štruktúrovaná sivá omietka, relatívne veľké okenné otvory, zasunutý parter, zelené strechy a všeobecne prebytok zelených plôch majú v lokalite zabezpečiť dostatočný pokoj, a navrhovaná kombinácia obchodných či reštauračných prevádzok (orientovaných najmä do verejného uličného priestoru) a bytových jednotiek nový život a príjemné bývanie nielen budúcich obyvateľov, ale aj atraktívne prostredie pre súčasných obyvateľov v okolitých budovách,” predstavil svoj zámer investor.

“Súčasťou stavby bude aj vlastnícke vysporiadanie parciel, na ktorých sa v súčasnosti čiastočne nachádzajú verejné uličné priestory tak, aby zodpovedali navrhovanému vymedzeniu nového funkčného bloku mestotvornej polyfunkcie a vytvorili pre mesto Trnava optimálne podmienky na prevádzku jestvujúcich verejných priestorov,” uvádza sa v dôvodovej správe predloženého materiálu.

Odbor územného rozvoja a koncepcií mestského úradu odporučil schváliť povolenie na spracovanie tohto návrhu zmeny územného plánu. “Lokalita prechádza transformáciou, výrobný areál, ktorý spracovával mäso na mäsové výrobky je premiestnený do priemyselnej časti a areál vyžaduje celkovú obnovu,” vyjadril sa odbor.

Spracovanie zmeny odporučila aj Komisia stavebná, územného plánovania a dopravy MZ.

Súčasné znenie územného plánu mesta Trnava eviduje predmetné územie ako plochy areálovej vybavenosti. Investor preto požiadal mesto Trnava o povolenie na spracovanie zmien v územnom pláne pre funkciu plochy mestotvornej polyfunkcie.

Mestské zastupiteľstvo žiadosť investora odsúhlasilo a povolilo mu obstarať na vlastné náklady návrh zmeny a predložiť ho na verejnoprávne prerokovanie v zmysle stavebného zákona.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie (SEA).

Po absolvovní celého procesu, prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu odboru výstavby a bytovej politiky bude materiál predložený na opätovné prerokovanie mestským zastupiteľstvom.


Dotknutá lokalita vyznačená na ortofotomape

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2020 7:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Presťahovanú mäsovýrobu má na Linčianskej nahradiť projekt bytov s polyfunkciou”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.