reklama

Mobilná aplikácia Vylož smeti od FCC vám pripomenie termíny vývozu odpadu

Spoločnosť FCC Slovensko, ktorá zváža odpad v mestách a obciach na Slovensku, prichádza s novou mobilnou aplikáciou Vylož smeti. Firma chce týmto krokom zjednodušiť prehľad v dátumoch o zbieraní rôznych druhov odpadu. Mobilnou aplikáciou chce tiež prispieť k ochrane životného prostredia a postupne znížiť využívanie papierových foriem harmonogramov.

Od 1. decembra 2020 spoločnosť aktivovala novú mobilnú aplikáciu, ktorá má nahradiť tlačené harmonogramy či pripomienky v stolových kalendároch.

Ako evokuje samotný názov, aplikácia je praktickým pomocníkom, ktorý obyvateľov upozorní na blížiaci sa vývoz odpadu. Je prehľadná a jednoduchá na spravovanie. Na jej nastavenie stačí len pár krokov. Stiahnuť si ju do mobilného zariadenia, zadať adresu a druh odpadu, o zvoze ktorého chce byť občan na svojej adrese informovaný (komunálny, plastový, papier, či biologicky rozložiteľný komunálny odpad), príp. frekvenciu zvozu (vo vybraných obciach).

Výsledkom týchto nastavení je prehľadný kalendár zvozov zvolených druhov odpadov a možnosť nastaviť si pripomienky. Je len na užívateľovi, 
v akom časovom predstihu a na ktoré vývozy chce byť upozornený a pripomienky môžu začať prichádzať.

FOTO: FCC

„Odvoz a likvidáciu odpadu vykonávame v takmer 170 obciach a mestách prevažne v oblasti Záhoria, Trnavy a na juhu Slovenska. Často sa nám dostalo od klientov ‘do uší’, že zabudnú pred dom vyložiť nádobu či odpad vo vreciach. Odpad sa im následne zhromažďuje v domácnostiach, čo určite nie je žiadané. Mobilné aplikácie dnes už patria k bežným nástrojom, preto sme sa aj my rozhodli prejsť na túto modernú a jednoduchú formu komunikácie,“ povedal Tomáš Fajkus, prevádzkový riaditeľ spoločnosti FCC Slovensko.

Len nedávno FCC spustila online službu OdpadOnline určenú na prenájom veľkokapacitného kontajnera. Táto služba je určená podnikateľom a živnostníkom, ale aj fyzickým osobám, ktoré potrebujú napríklad jednorazovo odviesť objemný či stavebný odpad.

Mobilná aplikácia Vylož smeti je dostupná zdarma pre oba operačné systémy a je na stiahnutie tu. V rámci skupiny FCC ide o pilotný projekt a v prípade, že si aplikáciu slovenskí užívatelia obľúbia, plánujú ju zaviesť aj v ďalších krajinách.

Ulož ako PDF
Napísal 3. decembra 2020 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mobilná aplikácia Vylož smeti od FCC vám pripomenie termíny vývozu odpadu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.