reklama

Aplikáciu Vylož smeti používa už viac ako 4000 užívateľov. Obsahuje už aj aktualizované termíny vývozu odpadu na rok 2021

Skupina FCC, ktorá zváža odpad aj v Trnave a okolitých obciach, aktualizovala kalendár vývozov odpadu pre triedený aj zmesový komunálny odpad na rok 2021. Klienti, ktorí využívajú aplikáciu Vylož smeti majú aktuálne termíny vývozov stiahnuté automaticky a môžu ju naďalej využívať bez akýchkoľvek ďalších nastavení.

„Aplikáciu Vylož smeti sme priniesli pre klientov 1. decembra 2020. Za obdobie jeden a pol mesiaca máme už viac ako 4000 užívateľov. Toto číslo nás veľmi teší a veríme, že jej popularita bude narastať. Cieľom aplikácie je modernou a jednoduchou online formou pomôcť občanom pri vykladaní nádob alebo vriec s odpadmi pred dom. Aplikácia občanovi vždy pripomenie termín a druh odpadu, ktorý má aktuálne vyložiť na odvoz. Vývojom mobilnej aplikácie sme zároveň chceli prispieť k ochrane životného prostredia znížením využívania papierových kalendárov,“ uviedol Tomáš Fajkus, prevádzkový riaditeľ skupiny FCC na Slovensku.

Pre ľudí, ktorí tohto praktického pomocníka ešte nevyužívajú, je aplikácia k dispozícii zdarma na stiahnutie pre operačné systémy iOS aj Android.

Stačí si ju stiahnuť do mobilného zariadenia a zadať adresu a druh odpadu, o zvoze ktorého chce byť užívateľ na svojej adrese informovaný (komunálny, plastový, papier, či biologicky rozložiteľný komunálny odpad), prípadne frekvenciu zvozu (vo vybraných obciach).

Užívateľ tak získa prehľadný kalendár zvozov zvolených druhov odpadov a môže si nastaviť pripomienky.

Zvolí si v akom časovom predstihu, a na ktoré vývozy chce byť upozornený a pripomienky začnú prichádzať. Harmonogram odvozov je spracovaný pre lokality, kde si ľudia sami pripravujú nádoby alebo vrecia na odvoz. “Nezahŕňa ulice s komplexnou bytovou výstavbou, kde sú štandardne rozostavané veľké kontejnery, s ktorými občania nemanipulujú,” pripomína FCC.

V auguste 2020 skupina FCC na Slovensku spustila aj online službu OdpadOnline určenú na prenájom veľkokapacitných kontajnerov. Služba je určená podnikateľom, živnostníkom aj fyzickým osobám, ktoré potrebujú napríklad jednorazovo odviesť objemný či stavebný odpad.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2021 11:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Aplikáciu Vylož smeti používa už viac ako 4000 užívateľov. Obsahuje už aj aktualizované termíny vývozu odpadu na rok 2021”

 1. 1
  teta Erža says:

  Ná šuhajci a dze si ja stará 80 ročná kofa zeberem tú onú apľikáciu, dze to nalívajú.
  Mám demižon tam mi to nalejte. A ten Aňtrojit ten je odkál z execíru alebo tulipána ?
  A kolko má rokov? Možno by sme si skočili.
  Mobilný mám akurát invalidný vozík, dze to tam mám stáhnut. Nerozumím temu.
  To už vám ozaj prepína šuhajci pre starých totok.
  Ten papír bol lepší aspon som si mohla vytret

 2. 2
  Obcan says:

  Mesto si zvýšilo minuly rok poplatky za komunálny odpad a zároveň rok na to od januára predĺžilo termíny ich zberu.Z akého dôvodu bol prijatý takýto nezmyselný krok mesta?Toto je to čo zaujíma trnavcanov a nie nezmyselné aplikácie s ktorými tu oblbujete ľudí.

 3. 3
  Ivan Matušek says:

  Namiesto kukurice alebo pšenice ide FCC Trnava kúsok od Oravného založiť nové kopy páchnuceho odpadu. Každý Trnavčan ročne vytvorí 600 kilogramov komunálneho odpadu.

  https://ivanmatusek.blog.sme.sk/c/553065/skladka-za-domom-je-to-riesenie-hodne-trnavy.html?

  • 3.1
   Nevec Gdo says:

   Prave som si precital vas blog a som sklamany postojom mesta.
   Myslim, ze co sa odpadu tyka, tak mesto a FCC ma velke rezervy,taktiez je vela ludi, ktori maju problem separovat a utekaju sa k argumentom : Naco ved aj tak to zosypu na jednu kopu.
   Trnava potrebuje spalovnu a nie dalsi priestor kde sa vysype odpad.
   Tie velke mnozstva a kila na obcana su velkym prispenim firiem v okoli. napr automobilovy priemysel produkuje obrovske mnozsta odpadu dovezeneho z Ciny a sev. Afriky.
   Marius Pedersen si zapratal dvor s odpadom bez toho aby riesili co s nim. A to islo o separovany odpad.

   • 3.1.1
    Mr transparent says:

    Vo veci spaľovne nastalo čudné ticho.
    Nikde som nenašiel zverejnenú odpoveď primátora ku konaniu spaľovne v Zavare. Asi je to strašne tajné. Alebo dajte link.
    Už bol aj ďaľši krok v procese odsúhlasovania mala byť ďaľšia odpoveď, stanovisko a … NIČ.
    Mládenci a rúče devy boli na výlete vo Viedni, celí zapálení vykrikovali po fejsbúku a teraz zhasli, sklapli. Transparentnosť vykapala.

    • 3.1.1.1
     Nevec Gdo says:

     Tiez by ma to zaujimalo, kde to zakapalo s tou spalovnou, kedze ine riesenie si neviem predstavit.
     Obmedzenie mnozeni odpadu je na vlade a poslancoch. Co ale robit ked Budaj sa angazuje v narodnyh parkoch z nie velkym uspechom s tym ze si hlavna cast odpad , ktora patri pod zivotne prostredie mu akosi unika.

   • 3.1.2
    :?- says:

    Ty láskavo nepíš za Trnavu.Žiadna spaľovňa odpadu v TT!Tam radšej nech kontrolujú odkiaľ sa sem zváža bordel!Skládka nech je slúži iba pre trnavcanov a problém je vyriešený.

   • 3.1.3
    Timur says:

    Či sa to niekomu páči, alebo nepáči, v Trnave na Zavarskej sme spaľovňu už mali. Vždy v zimných mesiacoch, kedy je pravdepodobnosť samovznietenia najnižšia na smetisku horelo. Nero to vždy dáko zariadil a darilo sa. Za odpad ľudia zaplatili a ten sa stratil na Zavarom a Modrankou. Naj efektívnejšie spaľovanie že z odpadu získame teplo aj el. energiu. V Trnave hojne a pomerne lacnej máme. Ďalší argument na nepostavenie spaľovne je jej využiteľnosť. Na Slovensku je potreba podľa odborníkov 7 spaľovní, v Bratislave a Košiciach už sú v prevádzke. Takže ešte 5 spaľovní je potrebné vybudovať, nechajme to na odborníkov. Na Slovensko dováža odpad aj Rakúsko a až je predstava že sú to čisté PET fľaše, tak to je veľký omyl.

    • 3.1.3.1
     NevecGdo says:

     S tym dovozom odpadu ma to zaujalo uz davnejsie. Jednym z problemov je aj to ze vraj tunajsie firmy maju problem na Slovensku ziskat odpad na spracovanie, ktory bz bol v kvalite aku pozaduju, tj neznecisteny a pod.
     Budaj ma problem s cementarkou v Rohozniku a hlada cosi aby ich zavrel a tak si tu zijeme.

  • 3.2
   bio smeci says:

   Nero sa na FB šprtá že vymyslel koleso a jediný na zemeguli začal riešiť bioodpad. Pritom to vyplýva zo zákona o odpadoch a platí od 1.1.2021 v každej aj poslednej dedine. Robí iba to čo mu vyplýva zo zákona.
   Odprezentované to má ale ako hrdina hero Nero najlepší smetiar sveta.
   Brovce o ničom nevedia tak mu lajkujú to čo je povinný robiť za ten svoj 6.000 eurový plat.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.