reklama

Ilustrátorka a grafička Hedviga Gutierrez naučí techniku, ktorú používal aj Ľudovít Fulla

Na poslednom tohtoročnom workshope v Malom Berlíne sa dozviete viac o technike linoryt. V sobotu 12. decembra 2020 od 13. hodiny naučí účastníkov techniku linorytu cez aplikáciu ZOOM mladá ilustrátorka a grafička Hedviga Gutierrez.

Počas workshopu sa naučíte podľa ilustrácie vytvoriť rytinu do linolea a následne si ju vytlačíte. Linoryt je technika tlače z výšky. Vďaka tejto technike môžeme takmer donekonečna tlačiť svoje kresby. V minulosti sa technika linorytu využívala najmä pri kníhtlači.

Pre svoju voľnú tvorbu ju používali napríklad aj slovenskí maliari Ľudovít Fulla alebo Orest Dubay. Vy môžete prostredníctvom tejto techniky a workshopu využiť možnosť vytvoriť ideálny osobitý darček pre svojich blízkych. Tlačiť môžete nielen na papier, ale aj na textil.

Malý Berlín pre vás zabezpečil všetky potrebné pomôcky. V balíčku si nájdete rydlá, linoleum, valček na farbu, ale aj samotnú farbu. Po zakúpení vstupenky a registrácie si ich môžete vyzdvihnúť počas dňa v Malom Berlíne.

Rezervácia prebieha kúpou vstupenky 10 €eur na tejto stránke a registráciou na rezervacie@malyberlin.sk. Kapacita workshopu je pre praktickosť omedzená na 6 miest.

Workshop povedie Hedviga Gutierrez, ilustrátorka, ktorá nedávno absolvovala ateliér knižnej ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti. Svoju tvorbu stavia na digitálnej ilustrácii. Rada experimentuje, pracuje s digitálnou kolážou, ale aj vektorovou grafikou.

V tomto roku vytvorila maľbu na písmene T v  hashtagu TRNAVA na Hlavnej ulici. Hedviga získala za svoje knižné ilustrácie aj niekoľko ocenení napríklad v súťaži o najkrajšiu knihu Slovenska Baba Jaga za rok 2018. Jej ilustrácie zdobia aj titulky Denníka N. Ilustrovala napríklad titulnú stranu pri témach Čaputová či Šefčovič alebo Boris Kollár: Robíte z komára somára a mnohých iných.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2020 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.