reklama

Ilustrátorka a grafička Hedviga Gutierrez naučí techniku, ktorú používal aj Ľudovít Fulla

Na poslednom tohtoročnom workshope v Malom Berlíne sa dozviete viac o technike linoryt. V sobotu 12. decembra 2020 od 13. hodiny naučí účastníkov techniku linorytu cez aplikáciu ZOOM mladá ilustrátorka a grafička Hedviga Gutierrez.

Počas workshopu sa naučíte podľa ilustrácie vytvoriť rytinu do linolea a následne si ju vytlačíte. Linoryt je technika tlače z výšky. Vďaka tejto technike môžeme takmer donekonečna tlačiť svoje kresby. V minulosti sa technika linorytu využívala najmä pri kníhtlači.

Pre svoju voľnú tvorbu ju používali napríklad aj slovenskí maliari Ľudovít Fulla alebo Orest Dubay. Vy môžete prostredníctvom tejto techniky a workshopu využiť možnosť vytvoriť ideálny osobitý darček pre svojich blízkych. Tlačiť môžete nielen na papier, ale aj na textil.

Malý Berlín pre vás zabezpečil všetky potrebné pomôcky. V balíčku si nájdete rydlá, linoleum, valček na farbu, ale aj samotnú farbu. Po zakúpení vstupenky a registrácie si ich môžete vyzdvihnúť počas dňa v Malom Berlíne.

Rezervácia prebieha kúpou vstupenky 10 €eur na tejto stránke a registráciou na rezervacie@malyberlin.sk. Kapacita workshopu je pre praktickosť omedzená na 6 miest.

Workshop povedie Hedviga Gutierrez, ilustrátorka, ktorá nedávno absolvovala ateliér knižnej ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti. Svoju tvorbu stavia na digitálnej ilustrácii. Rada experimentuje, pracuje s digitálnou kolážou, ale aj vektorovou grafikou.

V tomto roku vytvorila maľbu na písmene T v  hashtagu TRNAVA na Hlavnej ulici. Hedviga získala za svoje knižné ilustrácie aj niekoľko ocenení napríklad v súťaži o najkrajšiu knihu Slovenska Baba Jaga za rok 2018. Jej ilustrácie zdobia aj titulky Denníka N. Ilustrovala napríklad titulnú stranu pri témach Čaputová či Šefčovič alebo Boris Kollár: Robíte z komára somára a mnohých iných.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2020 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.