reklama

Aquaparku Trnava poskytol súd dočasnú ochranu pred veriteľmi

Štátom zavedené mimoriadne opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa podpísali na ekonomických ukazovateľoch mnohých firiem. Patrí medzi ne aj aquapark v Trnave, ktorý je v súčasnosti zatvorený.

Vlastník aquaparku, spoločnosť Aqua Wellness Trnava, požadala 7. decembra 2020 Okresný súd v Trnave o poskytnutie dočasnej ochrany pred veriteľmi.

Ako vyplýva z údajov publikovaných v Obchodnom vestníku, trnavský súd poskytol žiadateľovi ochranu 11. decembra.


Vonkajšie priestory v aquaparku vznikli rekonštrukciou bývalého kúpaliska Slávia

Ilustračné foto

Trnavský aquapark otvorili v decembri 2015, v lete nasledujúceho roka sprístupnili aj vonkajšie priestory zrekonštruovaného kúpaliska.

Spoločnosť Aqua Wellness Trnava sa stala vlastníkom aquaparku v apríli 2018.

Súčasťou zariadenia sú rôzne typy bazénov, víriviek, vodný bar, wellness centrum, reštaurácia so spoločenskou sálou a už spomínané vonkajšie kúpalisko.

Prijaté mimoriadne opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19 sa tak dotkli okrem vodných a relaxačných aktivít aj služieb spojených s poskytovaním reštauračných služieb.

Podľa údajov portálu FinStat spoločnosť Aqua Wellness Trnava dosiahla v roku 2019 tržby vo výške 2,5 milióna eur, zisk firmy predstavoval takmer 200-tisíc eur.

Firma nemá v súčasnosti dlhy na daniach, odvodoch a štát voči vlastníkovi trnavského aquaparku neeviduje žiadne pohľadávky.

Dočasná ochrana podnikateľov

Dočasná ochrana podnikateľov vytvára právny rámec pre poskytnutie ochrany podnikateľom, prevádzkujúcim podnik, ktorí majú sídlo alebo miesto podnikania v Slovenskej republike a sú zasiahnutí negatívnymi ekonomickými dopadmi šírenia nákazlivej choroby Covid-19.

Dočasná ochrana je upravená v zákone č. 92/2020 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 62/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.

(Ministerstvo spravodlivosti SR)

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2020 16:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Aquaparku Trnava poskytol súd dočasnú ochranu pred veriteľmi”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.