reklama

Problém cesty „nikoho“ na Majdánske sa trnavskej župe podarilo vyriešiť. Trvalo to vyše 30 rokov

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky zaradilo k 15. decembru 2020 cestu do Horných Orešian – miestnej časti Majdánske do cestnej siete. Na žiadosť trnavskej župy dostala táto takmer 1700 metrov dlhá komunikácia, ktorá vyše 30 rokov nemala vlastníka ani správcu, označenie III/1305.

„Problém s cestou nikoho sa nepodarilo vyriešiť za uplynulých viac ako 30 rokov. Kompetentné orgány si ho medzi sebou posúvali ako horúci zemiak. Tejto téme som sa venoval už ako poslanec parlamentu. Hneď po nástupe do funkcie župana sme spolu s tímom prejavili reálnu ochotu pomôcť obyvateľom miestnej časti Majdánske. V priebehu troch rokov sa nám podarilo zaradiť cestu do cestnej siete a blížime sa k jej prebraniu do nášho majetku a správy,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Zaradenie komunikácie do cestnej siete, o ktoré župa požiadala v júli 2020, je kľúčovým predpokladom na umožnenie zabezpečenia jej riadnej správy, údržby a aj rekonštrukcie.


Uzavretá cesta na Majdánske v roku 2011 po strhnutí mosta

„Cieľ sa nám podarilo naplniť. Aby sme mohli túto komunikáciu prevziať do správy, bolo potrebné majetkovo vysporiadať pozemky ležiace pod ňou. Bolo potrebné zosúladiť šesť verejných subjektov a niekoľkých súkromných vlastníkov. Tento proces aktuálne finalizujeme. Súčasne požiadame Lesy Slovenskej republiky a Slovenský vodohospodársky podnik o delimitáciu časti pozemkov, teda ich bezodplatný prevod,“ doplnil Viskupič.

Na marcovom zasadnutí krajskí poslanci schválili prvé prevody pozemkov pod komunikáciou do vlastníctva Trnavského samosprávneho kraja. O ďalšom rozhodli na svojom zasadnutí 9. decembra 2020.

Cesta je veľmi dôležitá pre obyvateľov miestnej časti Majdánske, pretože zabezpečuje ich dopravné spojenie s obcou Horné Orešany a okolitým svetom. Využívaná je aj ako cyklotrasa.

ČÍTAJTE AJ:

Silná prietrž mračien vytápala domy a záhrady pod Karpatmi, povodeň na Majdáne strhla most

Majdán spojí s okolitým svetom provizórna cesta lesom

Samosprávny kraj posyktol na výstavbu dočasnej cesty na Majdán stroje a desiatky ton materiálu

Mesto dostane od štátu pol milióna eur na opravu mosta, naprázdno neobišiel ani kraj

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2020 19:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.