reklama

Neznámi páchatelia sa dostali do hrobky rómskeho vajdu v Trnave. Prípadom sa zaoberá polícia

Trnavská polícía rieši prípad hanobenia miesta posledného odpočinku.

V utorok 26. januára 2021 bola polícia privolaná k hrobke rómskeho vajdu na cintoríne na ulici Terézie Vansovej.

Neznámi páchatelia odtlačili kamennú dosku a dostali sa až do hrobky. Vzhľadom na hmotnosť platne polícia predokladá, že čin spáchalo viacero osôb.

“Policajti miesto zdokumentovali a u pozostalých preveríme, či a v akom rozsahu mohlo prísť aj ku krádeži predmetov z hrobového miesta. Predmetom vyšetrovania je zistiť nielen rozsah spôsobených škôd na pomníku a prípadne krádeži, ale zistiť najmä totožnosť osôb,” povedala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin hanobenia miesta posledného odpočinku.

Polícia sa obracia aj na občanov. Ak ste v poslednej dobe navštívili mestský cintorín a videli ste pohyb podozrivých osôb v okolí hrobky, všetky informácie môžete oznámiť na číslo 158 alebo nám poslať súkromnú správu na facebooku Polícia SR – Trnavský kraj.


Cintorín na ulici T. Vansovej

Ilustračné foto

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2021 16:27. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Neznámi páchatelia sa dostali do hrobky rómskeho vajdu v Trnave. Prípadom sa zaoberá polícia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.