reklama

V Trnave vás otestujú na šiestich mobilných odberových miestach. Prinášame ich aktualizovaný zoznam a prevázkové časy

Na základe uznesenia vlády z 27. apríla 2021 sa ruší testovanie na školách, mesto Trnava z tohto dôvodu zrušilo avizované antigénové testovanie rodičov a žiakov vo vlastnej réžii.

Trnavská samospráva napokon nebude organizovať plánované testovanie vyhradené pre rodičov a žiakov, keďže rozhodnutím vlády SR je preukazovanie sa negatívnym testom v školách a školských zariadeniach pre žiakov a zákonných zástupcov detí materských a základných škôl potrebné len v okresoch vo 4. stupni varovania, teda v tzv. čiernych okresoch.

Mesto tiež nebude pokračovať v plošnom testovaní prostredníctvom vlastných odberových miest, ktoré trvalo nepretržite každý víkend od januára do konca apríla 2021.

Trnavčania majú možnosť využiť na testovanie šesť aktuálne fungujúcich odberových miest.

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Podľa údajov Ministerstva zdravotníctva SR k 29. aprílu 2021 funguje v Trnave šesť odberových miest určených na antigénové testovanie.

Mobilné odberové miesta na území mesta väčšinou v prevádzke šesť dní, v jednom z nich vykonávajú antigénové testovanie na ochorenie Covid-19 sedem dní v týždni a v jednom jedenkrát v týždni.

V centre Trnavy vykonáva antigénové testovanie spoločnosť MEDICAL SAFE s.r.o. v priestoroch kina Hviezda od utorka do soboty v čase od 8. do 16. hodiny, počas nedieľ od 9. do 17.00. Objednať si vyšetrenie môžete tu.

Na Kalinčiakovej ulici 27 prevádzkuje mobilné odberové miesto spoločnosť MEDISIL s.r.o., funguje sedem dní v týždni v čase od 08:00 do 12:00 a od 12:45 do 16:45 hod. Na test sa môžete objednať tu.

Na adrese V Jame 6645/15, v priestoroch pre obchod a služby na prízemí pod obytnými domami za školským areálom, fungujú dve mobilné odberové miesta, ktoré prevádzkujú PREVENTÍVA Klinika, s.r.o. a MUDr. Peter Bakič s.r.o.

Testovanie tu prebieha bez rezervácií od utorka do nedele v čase od 08:30 do 16:30. Aj tu funguje objednávkový systém.

Trnavský samosprávny kraj prevádzkuje odberové miesto v areáli Strednej zdravotníckej školy v Trane na Daxnerovej ulici č. 6316/6, ideálne miesto na vstup je od čerpacej stanice Shell.

Mobilné odberové miesto je v prevádzke šesť dní v týždni. V pondelok až piatok od 10:00 do 18:00 a v sobotu medzi 08:00 a 16:00. hodinou. Aj tu funguje objednávkový systém.

Odberové miesto prevádzkuje v Trnave aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Prístupné je na Halenárskej 23, testujú každú stredu od 8. do 11. hodiny.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2021 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.