reklama

Návrat filmovej produkcie v Malom Berlíne obstarajú francúzske dobroty aj japonská lahôdka

Po prestávke hlási kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave napnuté premietacie plátno! V marci sa diváci dočkajú hneď niekoľkých premietaní, vrátane výberu z toho najlepšieho, čo minulý rok priniesla francúzska kinematografia.

Hneď prvé premietanie bude mať punc aktuálnosti. Nielenže je film Utiecť o úteku pred vojnou a pred vlastnými problémami, ale je aj nominovaný na troch Oscarov. Ak sa v nedeľu zdržia diváci v Malom Berlíne dlhšie, môžu si pozrieť aj Slalom.

Športová dráma o mladej lyžiarke prináša silný príbeh. Nádejná slalomárka totiž okrem bránok na trati musí obchádzať aj náročnejšie životné prekážky.


Legendárny Saab 900 Turbo v snímke Drive My Car, ktorá je nominovaná na Oscara v štyroch kategóriách

V nedeľu 13. marca 2022 sa začína v Malom Berlíne festival francúzskeho filmu Crème de la Crème 2022. Hneď úvodný film Olga bude výnimočný v tom, že celé vyzbierané vstupné bude poslané organizácii Človek v ohrození na pomoc vojnou sužovanej Ukrajine.

Trochu humoru do pochmúrnych dní potom vnesie komédia Krížová výprava. V nej rodičia 13-ročného Josepha zistia, že ich syn tajne rozpredáva ich majetok – avšak s krásnou motiváciou.

Veselý tón si drží aj ďalší film France, satiricky zobrazujúci život hviezdnej televíznej reportérky z Francúzska. Prehliadku francúzskeho filmu ukončí historická dráma Stratené ilúzie narútená podľa predlohy Honoré de Balzaca. Mladý básnik v nej bude hľadať šťastie v Paríži 19. storočia.

V závere marca dorazí do Malého Berlína ešte jeden oceňovaný filmový kúsok, tentoraz japonská snímka Drive My Car, ktorá získala Zlatý glóbus v kategórii pre najlepšie cudzojazyčné filmy a je nominovaná na štyri ocenenia Oscar.

V priebehu najbližších týždňov si môžete vybrať zo siedmich titulov, ktoré potešia všetkých milovníkov kvalitnej kinematografie. Stačí si vybrať. Lístky sú v predpredaji online na webe www.malyberlin.sk.

Zoznam filmov a časy premietania:

Utiecť – 6. marca 17.00 h 
Slalom –  6. marca 19.00 h
Olga – 13. marca 17.00 h (celé vstupné pôjde na podporu pre Ukrajinu)
Krížová výprava – 13. marca 19.00 h
France – 16. marca 19.00 h
Stratené ilúzie – 20. marca 19.00 h
Drive My Car – 26. marca 19.00 h

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2022 6:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.