reklama

Z prestížnych filmových festivalov do Trnavy – V Malom Berlíne uvedú to najlepšie z Berlína, Benátok a Cannes

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša do Trnavy kvalitné filmy a po roku bude znovu jedným z domovov festivalovej prehliadky Be2Can. Od 18. do 26. októbra 2022 si diváci môžu pozrieť päť filmov, ktoré zaujali divákov na festivaloch v Berlíne, Benátkach a Cannes.

Po roku sa tak aj v Trnave budú môcť milovníci kvalitného filmu „nadýchať“ honosnej atmosféry, ktorá tieto filmové festivaly sprevádza. Päť titulov prinesie prierez aktuálnymi trendami európskeho filmu.

Predstaví aj zaujímavé scenáristické nápady. Do Malého Berlína navyše príde aj náhľad do filmových svetov, ktoré nemajú toľko priestoru v bežných mainstreamových kinách, pričom kvalitatívne za nimi neostávajú.

Be2Can sa začne 18. októbra čiernočiernou satirou Krvavé pomaranče. Film označovaný aj ako „európske Pulp Fiction“ je cynickým zážitkom z francúzskej dielne.

Po ňom, 20. októbra, vezme divákov do Iránu snímka Svätý pavúk. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami o sériovom vrahovi prostitútok prinesie nervydrásajúci zážitok. Porota v Cannes ho ocenila cenou pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.

Be2Can bude v nedeľu 23. októbra patriť dvojitému kinu. Najprv o 17.00 h vo filme Diamantový plášť spoznajú diváci tragický príbeh troch žien, ktoré spojí prípad nezvestnej osoby. Ocenili ho aj na festivale v Berlíne Strieborným medveďom a Cenou poroty.

Od 19.00 h to zase bude výlet do Transylvánie. Prichádza sem sem otec malého Rudiho, aby sa vrátil k minulosti a pokúsil sa zbaviť syna obáv z budúcnosti vo filme R.M.N.

Veľké finále príde 26. októbra vďaka filmu Alcarràs. Víťazný film na Berlinale je o rodine, ktorá sa každé leto živí zberom broskýň. To aktuálne však môže byť ich posledné, keďže im hrozí vysťahovanie z pozemku v Katalánsku.

Festivalová prehliadka Be2Can potrvá v Malom Berlíne (Štefánikova 4 v Trnave) od 18. do 26, októbra. Lístok na každé premietanie si môžu diváci kúpiť za 4 €. Podrobnosti o programe a vstupenky v predpredaji nájdu diváci na webe www.malyberlin.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 15. októbra 2022 18:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.