reklama

Primátorkou chcela byť už od detstva. Zuzana Bošnáková predstavila základné témy svojej kandidatúry

„Odkedy som sa chcela stať primátorkou? Od detstva. Keď v tom vyrastáte, stane sa to vašou súčasťou,“ odpovedala na otázku, ako dlho v nej dozrievala myšlienka stať sa primátorskou kandidátkou Zuzana Bošnáková. Je v poradí štvrtým uchádzačom o tento post v novembrových komunálnych voľbách. Pripomíname, že jej otec Štefan Bošnák viedol Trnavu ako primátor v rokoch 1994 až 2010.

Vyštudovaná právnička na Trnavskej univerzite v súčasnosti pracuje ako riaditeľka vysokoškolského študentského domova v Bratislave. Netají sa, že sú jej blízke sociálne témy. Do volebnej kampane vstupuje so sloganom „Trnava je najvác“.

Na tlačovej besede vo štvrtok 10. marca 2022 predstavila tri hlavné oblasti, ktorým sa chce vo svojom programe venovať. Je kandidátkou KDH, v jej tíme a medzi poslaneckými kandidátmi však budú okrem členov hnutia aj nestraníci.

Prvou témou, na ktorú sa chce sústrediť vo svojej kandidatúre, je pozdvihnutie slušnosti a zlepšenie komunikácie mesta s občanmi.

„Často počúvam ako sa mnohí cítia nevypočutí. Pri prezentovaní názoru odstrčení, ponižovaní a urážaní. Takáto komunikácia nie je vhodná a hodná slušných ľudí dnešnej doby,“ skonštatovala Zuzana Bošnáková a pokračovala. „Odo mňa môžu Trnavčania očakávať, že komunikácia s nimi bude kultivovaná, slušná, a že sa budem snažiť spolu s ľuďmi hľadať riešenia na problémy, ktoré ich trápia.“


Zuzana Bošnáková na tlačovej besede, 10. marca 2022

FOTO: trnava-live.sk

Druhou oblasťou, ktorej sa chce venovať, je služba slabším. Chce aby mesto zvýšilo svoju pozornosť na starších, zdravotne znevýhodnených či rodičov samoživiteľov.

Poukázala na to, že mesto by malo byť ako prvé pri tých, ktorí potrebujú v tejto sfére pomocnú ruku. Tejto oblasti dokonca plánuje venovať aj navýšenie financií.

Treťou zo základných tém, ktoré Bošnáková predstavila na svojej prvej tlačovej besede, je doprava.

„To čo Trnava potrebuje ‚najvác‘ v oblasti dopravy je vybudovanie južného obchvatu a vyriešenie západného prepojenia. Ako primátorka budem intenzívne komunikovať s príslušnými úradmi tak, aby sme zaznamenali úspech,“ uviedla.

Pri téme dopravy neobchádza ani aktuálne najhorúcejšiu tému mesta, ktorou je rezidenčné parkovanie. Vníma, že mesto túto problematiku komunikovalo pomerne slabo.

„Myslím si, že rezidenčné parkovanie bude musieť zaviesť každé mesto. Čiže proti tejto myšlienke nemám nič. Prekáža mi slabá komunikácia tejto dôležitej témy zo strany mesta, ako aj nastavenie cien a celého systému rezidenčného parkovania v Trnave,“ priblížila.

Otec ako inšpirácia

Zuzana Bošnáková sa netají tým, že inšpiráciou pre jej kandidatúru bol otec, ktorý viedol mesto Trnava 16 rokov a predtým pracoval štyri roky ako viceprimátor.

„Odkedy som sa chcela stať primátorkou? Od detstva. Keď v tom vyrastáte, stane sa to vašou súčasťou. Trnavu som vždy mala rada, navyše som vyrastala v atmosfére služby pre toto mesto. Čiže prvotný impulz a myšlienku stať sa primátorkou vnímam od malička. V ostatnom čase som sa touto myšlienkou začala viac zaoberať, oslovovali ma ľudia, postupne sa moja kandidatúra stávala stále viac reálnou,“ odpovedala na otázku, ako dlho v nej dozrievala myšlienka stať sa primátorskou kandidátkou.

Ako poznamenala, otec jej rozhodnutie vníma z dvoch pohľadov – ako rodič, aj ako bývalý primátor. „Samozrejme, išla som si k nemu po radu, pretože čo sa týka primátorstva, je najskúsenejším človekom v Trnave. Tak ako pri aj iných životných udalostiach v mojom živote stoja spolu s mamou pri mne a podporujú ma.“

Zuzana Bošnáková chce svoju kandidatúru podporovať osobnými stretnutiami s Trnavčanmi a aktívnym počúvaním ľudí. Presadzuje myšlienku, že „keď počúvame ľudí, vieme im vyhovieť alebo nájsť také riešenia, ktoré nás všetkých posunú ďalej“.

Na záver doplnila, že KDH rokuje o volebnej spolupráci aj s inými subjektami, no bližšie konkretizovať zatiaľ nechcela. „Keď nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič,“ uzavrela.

FOTO: trnava-live.sk

VIZITKA ZUZANY BOŠNÁKOVEJ (35)

– narodila sa v Trnave
– vyštudovala právo na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity a sociálnu prácu so zameraním na rodinu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity
– venovala sa administrácii eurofondových projektov, verejnému obstarávaniu, pracovala ako právnička na Slovenskej katolíckej charite, v súčasnosti je riaditeľkou vysokoškolského študentského domova
– angažuje sa ako dobrovoľníčka, najmä v sociálnej oblasti
– je podpredsedníčkou okresného centra KDH Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2022 18:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.