reklama

Pozývame na Luminofor: zvláštny koncert z inej galaxie

V kultúrnom centre Malý Berlín sa v sobotu 19. marca 2022 o 19.00 h uskutoční nevšedný koncert zo série experimentálnej hudby pod hlavičkou unMUTE. Do Trnavy príde Matěj Šumbera s projektom Luminofor.

Matěj Šumbera je ostravský rodák a študent DAMU, ktorý pôsobí v divadle Alfréd ve dvoře. Svoj projekt Luminofor nazýva koncertom, aj keď lavíruje medzi viacerými druhmi umenia. Jeho nástrojmi sú televízor, syntetizátor, vlastné telo a na ňom umiestnené senzory.

Umelcovým pohybom vzniká zvuk a ten senzory pretvárajú na obraz, ktorý sa premieta na obrazovku. Matějov pohyb naberá na intenzite, až kým dosiahne srdcovú frekvenciu 160 tepov za sekundu a vtedy sa všetky zvuky a svetlá vypnú.

FOTO: Matěj Šumbera

Matěj Šumbera toto predstavenie nazýva hrou na nástroj z iného sveta. Takmer úplná tma na pódiu predstavuje vesmír, občasné svetlo záblesky v ňom. Jeho telo je akoby komunikačný prostriedok medzi našim poznaným vesmírom a tým, ktorý sa nachádza kdesi v temnote.

Nenechajte si tento zvláštny koncertno-performatívny zážitok ujsť. Vstupné na podujatie je 5 € v predpredaji, 8 € na mieste a zľavnené vstupné vo výške 4 € môžu využiť seniori, študenti a ZŤP.

Diváci si môžu vstupenky zakúpiť vopred na stránke www.malyberlin.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 14. marca 2022 21:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.