reklama

V trnavskej bazilike bude benefičný koncert venovaný podpore ľudí zasiahnutých vojnou

Bazilikou sv. Mikuláša v Trnave sa budú v sobotu 19. marca 2022 niesť tóny klasickej hudby v podaní známych speváckych zborov, orchestrov aj organistov. Všetci sa spojili za dobrú vec – prostredníctvom koncertu pomôcť ľuďom na Ukrajine.

Benefičný koncert za mier a pokoj na Ukrajine bude venovaný podpore ľuďí, ktorí boli zasiahnutí vojnou. Bude prístupný pre verejnosť a začne sa v sobotu 19. marca o 20:00 hod. v gotických priestoroch Baziliky sv. Mikuláša v Trnave.

„Pozývame na koncert všetkých, ktorí by radi prispeli na pomoc ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine a zároveň by si chceli vypočuť koncert našich trnavských speváckych zborov a orchestrov. Vstupné na koncert je dobrovoľné a jeho výťažok bude použitý na zabezpečenie materiálnej pomoci či už na hraniciach alebo v ubytovacích zariadeniach,‟ povedal Stanislav Šurin, organizátor koncertu a riaditeľ Bachovej spoločnosti na Slovensku.


Bazilika sv. Mikuláša

Ilustračné foto: Región Trnava

„Čoraz viac ľudí z oblasti kultúry alebo cestovného ruchu nás oslovuje s prosbou o spoluprácu pri pomoci utečencom, ktorí prichádzajú do Trnavy alebo občanom na Ukrajine. Sme veľmi radi, že medzi Trnavčanmi je veľa dobrovoľníkov, ktorí od začiatku pomáhajú,‟ uviedol Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a dodal, že „benefičný koncert za mier a pokoj na Ukrajine je jednou z týchto iniciatív pomôcť ľuďom v ťažkej situácii prostredníctvom hudby a umenia“.

Na koncerte odznejú skladby slávnych hudobných skladateľov v podaní speváckych zborov Tirnavia a Voci Allegre, Rímskokatolíckeho cirkevného hudobného spolku sv. Mikuláša v Trnave a Trnavského komorného orchestra. V priestoroch baziliky zahrajú skladby na organe aj Martin Bako, David di Fiore a Stanislav Šurin.

„Ľudia nás čoraz častejšie oslovujú s prosbou o pomoc. Sú to organizácie i jednotlivci, ktorí ubytovali ľudí z Ukrajiny, no nevedia ako ďalej. Trnavská arcidiecézna charita sa dlhodobo stará o ľudí v núdzi a aj teraz pociťujeme potrebu postarať sa o tých, ktorí to potrebujú,“ skonštatoval Igor Strýček z Trnavskej arcidiecéznej charity. „Peniaze vyzbierané vo forme milodarov zabezpečia pomoc organizáciám i jednotlivcom so starostlivosťou o utečencov,“ priblížil.

Benefičný koncert organizuje Bachova spoločnosť na Slovensku v spolupráci s Farnosťou Trnava – sv. Mikuláša, kultúrnym strediskom Zaži v Trnave, Slovenskou katolíckou charitou, Štátnym archívom v Trnave a OOCR Trnava Tourism.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2022 7:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.