reklama

Mestské trhovisko sa otvorí po prvý raz v centre Trnavy 10. júna

V piatok 10. júna 2022 sa uskutoční po takmer sto rokoch premiérový Mestský trh na Trojičnom námestí v Trnave. Na základe rozhodnutia poslancov mestského zastupiteľstva sa trhovisko presúva do centra mesta z priestranstva pri zimnom štadióne, kde fungovalo viac ako dve desaťročia.

„Mestský trh sa bude konať vždy v piatky a soboty od 7.00 do 11.00 h v centre Trnavy – primárne na Trojičnom námestí. Počas konania iných podujatí budú stánky stáť na Hlavnej, Divadelnej, prípadne Hviezdoslavovej ulici. Rozloženie trhu bude v daný deň vyznačené na infotabuliach, kde návštevníci okrem mapky nájdu aj vysvetlivky k označeniu predajcov. Farebné rozlíšenie im pomôže zorientovať sa v tom, odkiaľ ich sortiment pochádza,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

„S predajcami osobne komunikujeme, pripravili sme pre nich aj manuál, v ktorom nájdu všetky potrebné informácie o presune trhu do centra mesta a fungovaní na novom mieste. Robíme všetko pre to, aby sme im poskytli čo najlepšie podmienky. Počas prvého roka pre nich navyše budeme rozkladať predajné stoly aj slnečníky bezplatne, ráno si nájdu všetko pripravené,“ priblížil primátor Trnavy Peter Bročka.

Proti presunutiu trhoviska do centra protestovali predajcovia aj zákazníci. Tí sa obávajú najmä horšej dopravnej dostupnosti či plateného parkovania, ktoré je navyše o niečo ďalej, ako tomu bolo doteraz na zimnom štadióne.

Predajcovia prezentovali obavy o nižší komfort pri skladovaní a manipulácii s tovarom, obávajú sa aj straty tradičných zákazíkov.

Ilustračné foto

„Vyťaženosť a obsadenosť trhoviska pod Mestským zimným štadiónom bola každým rokom nižšia. Hoci sa predávalo okrem nedieľ a pondelkov každý deň v týždni, najviac predajcov chodilo práve v piatky a soboty,“ tvrdí Lenka Klimentová, riaditeľka Správy majetku mesta Trnava (SMMT), mestskej organizácie, ktoré trhovisko spravuje.

Po novom zriadila SMMT pozíciu správcu Mestského trhu, ktorý bude počas jeho konania fyzicky prítomný a bude dohliadať na jeho fungovanie.

„Hlavnými dôvodmi presunutia trhu sú sprístupnenie ponuky menších lokálnych predajcov väčšiemu počtu ľudí a zatraktívnenie trhoviska a zároveň aj centra mesta. Trh v kulisách historického jadra Trnavy so všetkými jeho možnosťami bude mať neporovnateľne väčšiu pridanú hodnotu oproti tomu na sídlisku uprostred áut a bytoviek. V mnohých krajinách sú trhy v centre miest veľkým lákadlom pre domácich aj turistov. Táto zmena pozdvihne mestský trh na úplne novú úroveň,“ vysvetlil primátor. 

Radnica sľubuje ľuďom, ktorí sa chystajú na väčší nákup napríklad zeleniny, poskytovať vozíky, ktoré sa budú dať na mieste zapožičať.

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2022 11:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.