reklama

Regulácia parkovania začne od 8. decembra fungovať aj na ďalších uliciach Špíglsálu

K južnej časti Špígsálu so spoplatneným parkovaním sa čoskoro pridá aj severná časť. Regulácia parkovania tam bude spustená od štvrtka 8. decembra 2022, informovala hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Južná časť od stanice po Študentskú ulicu je regulovaná už od septembra, dokončenie dopravného značenia na zvyšnom území (Študentská až Fándlyho) si však vyžiadalo dlhší čas. „Obyvatelia lokality boli o štarte regulácie statickej dopravy informovaní aj prostredníctvom letákov priamo do schránok,“ uviedla.

Štvrť Špíglsál je rozdelená na rezidentské zóny R4 a R5, pričom každá má vlastný režim zodpovedajúci jej dopravnej vyťaženosti.

Zónu R4 tvorí časť Hospodárskej ulice, Hodžova, Kalinčiakova a časti Študentskej, Ferka Urbánka, Andreja Sládkoviča a Juraja Fándlyho, pričom je regulovaná nonstop.

Zóna R5 je spoplatnená v pracovných dňoch medzi 8. a 18. hodinou. Vpravo susedí s R4 a siaha po Ulicu Jána Bottu. V tej nie je zatiaľ parkovanie spoplatnené (do doby, kým sa tu vybuduje cyklochodník a vyznačí sa potrebné dopravné značenie), ale jej obyvatelia si môžu zakúpiť parkovaciu kartu Rezident zóny R5.

Tak ako pri všetkých rezidentských zónach v meste, aj tu platí, že obyvatelia s trvalým pobytom v nej (prípadne s prechodným pobytom v zóne a trvalým inde v Trnave) parkujú výhodnejšie. Môžu získať parkovaciu kartu

Rezident zóny na prvé auto na byt iba za jedno euro ročne, na druhé auto ich vyjde ročne 99 eur. Mimotrnavských vodičov stojí parkovacia karta v R4 400 eur a v R5 300 eur.

Rezidenti zóny majú aj kredit pre návštevy. Svojim príbuzným, známym, opatrovateľom, remeselníkom a pod. môžu poskytnúť parkovanie zdarma v rozsahu 48 hodín ročne prostredníctvom webovej appky datamesta.trnava.sk.

Tento kredit by sa mal od Nového roka výrazne navýšiť, pokiaľ mestské zastupiteľstvo na svojom rokovaní 13. decembra túto zmenu všeobecne záväzného nariadenia schváli.

„Pripomíname, že na kredit pre návštevníkov majú nárok aj tí rezidenti zóny, ktorí sami auto nevlastnia. Stačí, ak si vybavia kartu Návšteva zóny za jedno euro ročne,“ poznamenala Veronika Majtánová.

O parkovaciu kartu sa dá požiadať online cez webovú aplikáciu na adrese datamesta.trnava.sk. Okrem nej je možné parkovné uhradiť prostredníctvom SMS správy na číslo 2200 alebo v parkovacom automate.

V rámci Špígsálu sú umiestnené na Kalinčiakovej a Ulici Andreja Sládkoviča, Komenského pri strednej škole, F. Veselovského pri mäsiarstve a na Ulici Ferka Urbánka pri obchodnom centre. Najvýhodnejšou možnosťou úhrady krátkodobého parkovania je webová aplikácia DataMesta v sekcii Parkovací lístok.

Pri dlhodobom alebo pravidelnom parkovaní v rezidentskej zóne sa oplatí kúpiť si parkovaciu kartu.

Kto zaplatí za parkovanie v R4 alebo R5, môže zaparkovať aj v Zóne B. Zároveň sa pri úhrade v Zóne R4 dá zaparkovať aj v Zóne R5, naopak to však neplatí (Zóna R5 je ďalej od centra, parkovanie v nej je lacnejšie a nie je spoplatnená nonstop). Výnimkou sú držitelia karty Rezident zóny R5, tí môžu parkovať aj v Zóne R4.


Obrázky zväčšíte kliknutím

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2022 7:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.