reklama

Šesťkilometrová cyklotrasa popri rieke Morava spojí Holíč s Baťovým kanálom

Na brehu rieky Morava za mestom Holíč vznikne nový šesťkilometrový úsek cyklotrasy. Cesta vedie po korune ochrannej protipovodňovej hrádze rieky Morava a končí na úrovni prístaviska na konci Baťovho kanála pri meste Skalica. Baťov kanál je vyhľadávaným cieľom turistov aj z trnavského regiónu.

Investorom diela v hodnote takmer 900-tisíc eur s DPH je Trnavský samosprávny kraj, zhotoviteľom stavebná spoločnosť EUROVIA SK. Stavebné práce majú byť ukončené v septembri 2023.

Nová cesta pre cyklistov s dĺžkou 6,15 kilometra bude súčasťou Moravskej cyklotrasy číslo 7.3, ktorá prepája strategické medzinárodné cyklotrasy od Eurovelo 13 – Po stopách železnej opony s Baťovým kanálom ako významným centrom cestovného ruchu.

Nachádza sa v blízkosti miest Skalica a Holíč a umožňuje mobilitu pracovných síl a cezhraničnú spoluprácu s regiónom Hodonín v Českej republike.


Nová cyklotrasa za Holíčom bude priamo spojená s cyklotrasou popri Baťovom kanáli

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„V rámci stavebných prác bude odstránený pôvodný kryt vrátane trávy na korune ochrannej hrádze a zbúrajú sa pôvodné polovegetačné betónové panely. Následne budú vytvorené obojstranné zemné zatrávnené krajnice so šírkou 0,25 a 3 metre široký povrch z penetračného asfaltového makadamu. Dôjde tiež k odstráneniu 10 kusov starých oceľových rámp, ktoré už neplnia svoju funkciu a nahradia ich novými modernými rampami. Počas výstavby sa zohľadnia existujúce inžinierske siete ako napríklad plynovod, produktovod či elektrické vedenie, ktoré cyklotrasu križujú,“ informuje Simona Tančáková, PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti EUROVIA SK.

Priľahlé turistické zaujímavosti v blízkosti cyklocesty navštevujú vo veľkom počte práve cyklisti. Pre obyvateľov miest Holíč, Skalica a obce Kátov sa výstavbou komunikácie vytvorí nová možnosť ekologickej dopravy nielen do práce, ale aj za účelom voľnočasových aktivít.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2023 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.