reklama

Mestská polícia bude mať nové priestory na prízemí objektu bývalého Tatraskla oproti mestskému úradu

Na prízemí budovy bývalého Tatraskla oproti vchodu do mestského úradu vzniknú nové priestory klientskeho centra Mestskej polície Trnava.

Mesto Trnava pripravuje úpravy presklených priestorov na Trhovej ulici, v ktorých sa v minulosti nachádzal napríklad obchod s odevmi.

V roku 2021 si mesto nechalo spracovať štúdiu rekonštrukcie v súčasnosti nevyužívaných priestorov s výmerou približne 101 metrov štvorcových.

Predpokladaná hodnota stavebných úprav je takmer 220-tisíc eur s DPH.


Vizualizácia: Vchod do budúceho klientskeho centra z Trhovej ulice

Zdroj: Mesto Trnava / Gulačová Šereš architekti

Riešený priestor sa nachádza na prízemí kancelárskej budovy na Trhovej ulici 2 v Trnave a má slúžiť ako nová stanica mestskej polície v Trnave.

Priestor má momentálne dva vstupy, jeden cez chodbu z budovy a druhý z bočnej uličky. Počíta sa s vybudovaním novyého vstupu priamo z Trhovej ulice.

Ako sa uvádza v štúdii, dispozícia je funkčne členená na miestnosti, kde môže vstúpiť verejnosť a kde má vstup zakázaný: „Z Trhovej ulice bude vstup s miestom prvého kontaktu. Z tohto priestoru je možné vstúpiť do vypočúvacej miestnosti. Ďalej nasledujú miestnosti verejnosti neprístupné, z vstupného priestoru je to kancelária veliteľa smeny, ktorý má prístup k monitoringu a tiež ďalšej kancelárii.“


Vizualizácie interiérov

Zdroj: Mesto Trnava / Gulačová Šereš architekti


Pohľad do interiéru pred rekonštrukciou

Zdroj: Mesto Trnava / Gulačová Šereš architekti

Ulož ako PDF
Napísal 30. marca 2023 10:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.