reklama

Trnavská arcidiecézna charita začala s rozvozom balíkov pre najchudobnejších

Ľuďom, ktorí žijú pod hranicou chudoby, začala Trnavská arcidiecézna charita v týchto dňoch distribuovať balíky s potravinami a drogériou. Pomoc privezie do konca apríla takmer 3-tisíc ľuďom zo šiestich okresov.

Balíky s potravinami a drogériou sú určené pre ľudí v hmotnej núdzi a pre ľudí v mimoriadne nepriaznivej alebo krízovej životnej situácii. Na túto pomoc získalo Slovensko z európskych fondov viac než päť miliónov eur.

Počas roka uskutoční Trnavská arcidiecézna charita celkovo tri distribúcie, prvú na jar, druhú pred letnými prázdninami a poslednú na jeseň.

FOTO: Trnavská arcidiecézna charita

„V marci vydáme potravinové a hygienické balíky v okresoch Dunajská Streda, Nové Mesto nad Váhom a Piešťany, v apríli následne v okresoch Trnava, Hlohovec a Galanta. Ide o takmer 6-tisíc balíkov, ktoré do miest a obcí rozvážame v charitnej dodávke na základe zoznamu, ktorý stanovil Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,“ povedala PR manažérka Trnavskej arcidiecéznej charity Darina Kukuľová – Kvetanová.

Dodala, že o doručení informujú každého príjemcu vopred prostredníctvom SMS správy alebo listom.

Potravinové balíky vážia 14 kilogramov, ľudia v nich nájdu múku, olej, cestoviny, strukoviny, ale aj med, krupicu či sušené mlieko. V hygienických balíkoch sú potreby pre osobnú hygienu, potreby na pranie a čistiace prostriedky.

Distribúcia prebieha na celkom Slovensku. Prostredníctvom regionálnych charít zabezpečuje Slovenská katolícka charita rozvoz tejto pomoci v celkovo 41 okresoch.

Chudobným ľuďom doručí 85-tisíc balíkov. Z nich, 50-tisíc potravinových balíkov je určených pre 34-tisíc núdznych ľudí a 35-ticíc balíkov s hygienickou pomocou pre 12-tisíc ľudí.

Počet a druh balíkov pre prijímateľov pomoci závisí od počtu detí v rodine.

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2023 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.