reklama

V Dolnej Krupej otvárajú včelársku sezónu, pozývajú do záhrad rozária aj na ochutnávku medov a medoviny

Včelári v Dolnej Krupej dodržiavajú jarnú tradíciu otvorenia včelárskej sezóny. Svoje priestory v areáli Medolandia sprístupnia verejnosti v sobotu 6. mája 2023. Pre návštevníkov bude pripravený program, otvorenie novej časti zážitkového areálu Včelária, ako aj ochutnávky medov a medovín zdarma.

Podujatie pri príležitosti otvorenia včelárskej sezóny bude prebiehať od 11:00 hod. do 19:00 hod., vstup je pre všetkých voľný. V rámci neho organizátori pripravili aktivity pre deti aj dospelých.

„Naše záhrady rozária sú počas jari plné pracujúcich včiel a my ukážeme najmenším návštevníkom, aký je ich život v podobe hry Včeličkovo a tvorivých dielní. Tento rok otvárame tiež novú náučnú časť – Včelárium, v ktorej sa môžete prejsť náučným chodníkom s pohybovými aktivitami a včelárskymi exponátmi,“ hovorí Dáša Dzurechová z medovinárstva Apimed.

Návštevníci sa v ňom dozvedia veľa zaujímavostí o fascinujúcom živote včiel a deti si môžu vyskúšať niektoré z včelích aktivít.Medolandia a jej záhrady v Dolnej Krupej

FOTO: trnava-live.sk

„Počas celého dňa budú pre dospelých pripravené degustácie svetovo oceňovaných odrodových medovín z našej produkcie a ochutnávky medov a včelích produktov v priestoroch záhrad Medolandie,“ dodáva Dáša Dzurechová.

V areáli si návštevníci budú môcť pozrieť exponáty z historického včelárenia, ako aj tie zobrazujúce súčasné moderné včelárstvo.

Rodinné medovinárstvo Apimed sa už 25 rokov venuje spracovaniu medu a medoviny so snahou nadviazať slovanské tradície. Základná filozofia spočíva vo výrobe odrodových medovín odlíšených druhom medu, z ktorého sú vyrobené tak, ako vinári ponúkajú víno podľa odrody hrozna.

Využívajú pritom druhovú pestrosť a rozmanitosť slovenského medu – kvetový, agátový, lesný či lipový med. Popri produkcii z vlastnej včelnice nakupujú široký sortiment druhových medov aj od rokmi overených včelárov z celého Slovenska.

Bližšie informácie o otvorení včelárskej sezóny nájdete na https://www.apimed.sk/o-firme/kalendar-podujati/otvorenie-vcelarskej-sezony.

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2023 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.