reklama

Na okraji Hlohovca pri rieke Váh má vzniknúť komplex s takmer 300 bytmi

Takmer 300 bytov v jedenástich bytových domoch aj parkovací dom s kapacitou 240 áut má vzniknúť na okraji Hlohovca v projekte Paradajs. Navrhovateľom zámeru, ktorý aktuálne prechádza posudzovacím procesom, je bratislavská spoločnosť Unico Invest SK.

Bytový komplex Paradajs má vznikať postupne v štyroch etapách, každá z nich má trvať približne 2,5 roka. Investor predpokladá s výstavbou 292 bytov v jedenástich bytových domoch. Súčasťou zámeru je aj parkovací dom pre 240 áut, celkový počet parkovacích miest má byť viac ako štyristo.

Projekt je situovaný na okraji Hlohovca, čiastočne zasahuje do katastrov mesta Leopoldov a miestnej časti Šulekovo. Dotknuté územie sa v súčasnosti využíva na poľnohospodárske účely.


Vizualizácia komplexu Paradajs

ZDROJ: Unico Invest SK

Bytový komplex pre asi 650 obyvateľov má vyrásť na ľavej strane od hlavnej príjazdovej komunikácie od Trnavy či diaľnice D1 za obchodnou galériou Tesco, teda ešte pred mostom cez rieku Váh, od brehov ktorej bude vzdialený približne 300 metrov.

„Projekt má ambíciu vytvoriť v tejto lokalite lokálne centrum a umožní budúcim obyvateľom dostupnosť základných potrieb a možnosti využitia voľného času. Vytvorenie základného zázemia zabezpečí, že obyvatelia nebudú musieť dochádzať do okolitých častí pre zabezečenie každodenných potrieb a tým zodpovedá vízii z pohľadu udržateľnosti na lokálnej úrovni,“ približuje navrhovateľ v predloženom zámere.

Zámer komplexu Paradajs má ambíciu čiastočne vyriešiť problémy s nedostatkom bývania, ale aj kultiváciu územia a jeho zmysluplné využitie.

Výstavbu plánuje investor spustiť v roku 2023, celý projekt by mal byť dokončený do desiatich rokov. Predpokladané investičné náklady odhadujú na 35 miliónov eur.


Bytový komplex bude situovaný pre vjazdom do mesta na ľavej strane v smere od diaľnice D1 či z Trnavy

ZDROJ: Unico Invest SK

Ulož ako PDF
Napísal 13. júla 2023 12:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.