reklama

Výstavba novej telocvične ZŠ v Modranke je tesne pred dokončením

Výstavba novej telocvične ZŠ v Modranke je tesne pred dokončením. Základná škola s materskou školou na Ulici Ivana Krasku v Modranke bola poslednou v Trnave, ktorá doposiaľ nemala vybudovanú vlastnú telocvičňu.

Trnavská radnica získala dotáciu 1,25 milióna eur na spolufinancovanie výstavby novej telocvične v areáli školy z Fondu na podporu šporu v roku 2022. Celková hodnota diela je 1,64 milióna eur.

Ako informovalo mesto Trnava, v rámci dvojpodlažnej budovy budú mať žiaci na športovanie k dispozícii veľkú a malú telocvičňu.

Športové plochy a šatne s hygienickým zázemím spolu s priestormi pre pedagógov a miestnosťou na ovládanie technických zariadení budú situované na prízemí.

FOTO: Mesto Trnava

Nad športovou plochou bude vybudovaná galéria ako rozšírený priestor na cvičenie a sledovanie športových podujatí. K výbave priestorov budú patriť aj sociálne zariadenia pre návštevníkov školského areálu, prístupné nezávisle od prevádzky telocvične.

Projekt zahŕňa aj vytvorenie deviatich parkovacích miest s asfaltovým povrchom, pričom jedno bude vyhradené pre imobilných.

„Exteriér telocvične, pozostávajúci z presklených obvodových stien a panelového obkladu. K výnimočným prvkom stavby patrí aj zelená strecha, ktorá zadržiava dažďovú vodu a plní tiež tepelnoizolačnú funkciu. Budova je naprojektovaná tak, aby spĺňala energetickú náročnosť A0. Vetranie zabezpečí vzduchotechnická jednotka so spätným získavaním tepla. O vykurovanie priestoru sa postarajú tepelné čerpadlá,“ príblížila radnica.

FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2023 12:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.