reklama

Haváriu na horúcovode trnavská tepláreň už odstránila, odstavený systém postupne nabieha

Pracovníci spoločnosti MH Teplárenský holding, ktorá zásobuje teplom veľkú časť Trnavy, pracujú na havárii tepelného napájača. V dôsledku poruchy došlo k obdmedzeniu dodávok tepla do domácností, firiem a inštitúcií.

Podľa informácií portálu trnava-live.sk priamo od zamestancov teplárenskej spoločnosti, k havárii došlo na horúcovode a jeho zariadení v lokalite Malženickej cesty ešte v pondelok 22.januára 2024.

Systém však pre vysoké teploty a tlak nie je možné začať opravovať okamžite. „Asi jeden a pol dňa trvá, kým všetko vychladne, ak by sme do systému vstúpili okamžite, nastali by veľké škody,“ vysvetlil nám jeden z pracovníkov.

Ako uviedol, teplári boli nútení na približne dvojkilometrovom úseku vypustiť z hurúcovodu 850-tisíc litrov vody, zároveň došlo k odstávke z atómovej elektrárne.


Horúcovod z atómky v Jaslovských Bohuniciach vykuruje veľkú časť Trnavy

FOTO: trnava-live.sk

V stredu 24. januára dopoludnia bola havária odstránená, vďaka čomu mohli začať s opätovným spustením horúcovodného systému vykurovania.

Dodávky vody do horúcovodu postupne už zvyšujú aj elektrárne, približne v objeme 50 ton za hodinu.

„Potrvá ešte niekoľko hodín, kým systém pobeží tak, ako má. V stredu popoludní až podvečer by mali byť parametre vykurovania na pôvodnej úrovni,“ priblížil zamestananec MH Teplárenský holding.

Ako poznamenal, mesto nezostalo úplne bez kúrenia, pretože tepláreň spustila do prevádzky tri nové plynové kotle, ktoré pomohli zabrániť najhoršiemu.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2024 10:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.