reklama

Získajte oblečenie, športové a školské potreby, knihy, hračky a iné drobnosti za 1 euro. Dni udržateľnosti pomôžu výťažkom rodinám v núdzi

Užitočné podujatie s cieľom prepojiť udržateľnosť s pomocou ľuďom v núdzi prinesie Trnavský kraj už po druhýkrát. V dňoch 10. a 11. novembra medzi 9:30 hod. a 17:30 hod. sa v župnom Kreatívnom centre Trnava na Hlavnej 17 uskutočnia Dni udržateľnosti Trnavského kraja, počas ktorých budú môcť návštevníci získať rôzne predmety za symbolické 1 euro. Výťažok poputuje do župnej Nadácie DAR, ktorá dlhodobo pomáha ľuďom v náročných životných situáciách.

„Udržateľnosť sa začína v každom z nás – v tom, ako premýšľame o veciach, ktoré už nepotrebujeme a ako s nimi naložíme. Dni udržateľnosti Trnavského kraja sú príležitosťou spojiť ekologické myslenie so solidaritou a pomocou tým, ktorí to najviac potrebujú,“ povedala Viera Múdra z Referátu mobility Úradu Trnavského kraja.

Cieľom podujatia je dať veciam druhý život, znížiť množstvo odpadu a poukázať na to, že aj malé skutky môžu mať veľký spoločenský aj environmentálny dosah.


Kreatívne centrum na Hlavnej 17

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Zamestnanci Trnavského samosprávneho kraja a jeho organizácii mali možnosť darovať čisté a plne funkčné oblečenie, doplnky, bižutériu, knihy, hračky, školské potreby, drobnosti do domácnosti, športové vybavenie od korčúľ po kolobežky a tiež prebytky zo záhrad. Tieto budú v ponuke pre širokú verejnosť. Podujatie je určené pre všetky vekové kategórie vrátane detí.

„Všetkých pozývame do župného kreatívneho centra uloviť si krásne kúsky za symbolické 1 euro a prispieť tým do Nadácie DAR, ktorá pomáha ľuďom v núdzi. V priebehu oboch dní budú odborníci šíriť osvetu o udržateľnosti z rôznych uhlov pohľadu,“ doplnila Miriam Biskupičová z referátu s tým, že zastrešené budú témy udržateľná mobilita, ochrana ovzdušia, odpadové hospodárstvo či inovácie.

Podujatie organizuje Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Kreatívnym centrom Trnava a Nadáciou DAR, pričom na základe úspešného minulého ročníka sa partnermi stali aj Krajská inovačná rozvojová agentúra (KIRA), Mesto Trnava, Baterkáreň a projekt LIFE IP Populair.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2025 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.