reklama

Poslanci budú rokovať o City Arene, Kamennom mlyne aj Coburgovej

Program novembrového rokovania mestského zastupiteľstva obsahuje menej bodov ako obvykle.

Viaceré z predložených tém blížiacej sa 11. riadnej schôdze mestského parlamentu však už stihli pomerne intenzívne rezonovať medzi verejnosťou.

Hlavným bodom rokovnia poslancov bude 6. novembra hlasovanie o predaji a prenájme pozemkov a nehnuteľností v dotyku centra mesta spoločnosti City-Arena.

V ďalšom bode sa bude mestský parlament zaoberať sťažnosťou obyvateľov Coburgovej ulice a priľahlej štvrte Tulipán na dlhodobé porušovanie zákona o obecnom zriadení a zhoršujúcu sa situáciu v otázke spolunažívania s rómskou komunitou.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Poslanci sa budú zaoberať aj petíciou Trnavčanov, ktorí sa podpisom vyjadrili proti plánovanej výstavbe v dotyku Kamenného mlyna.

V programe novemrbovej schôdze je aj hlasovanie o zadaní predloženej urbanistickej štúdie IBV Kamenný mlyn. V lokalite za cintorínom plánuje developerská skupina postaviť niekoľko stoviek nových rodinných domov a bytov.

Kompletný program 11. riadne schôdze MZ mesta Trnava, 6. novembra 2012:
1.1 Projekt CITY ARENA – Štadión Antona Malatinského – majetkovoprávne usporiadanie – kúpna zmluva, nájomná zmluva /City-Arena a.s., Trnava/
2.1 Sťažnosť obyvateľov Coburgovej ulice a štvrte Tulipán v Trnave na porušenie zákona o obecnom zriadení
3.1 Návrh na povolenie spracovania zmeny Územného plánu mesta Trnava (Aktualizované znenie rok 2009)
4.1 Petícia občanov proti zmene Územného plánu mesta Trnava a výstavbe na Kamennej ceste
5.1 Zadanie Urbanistickej štúdie „IBV Kamenný mlyn“
6. Majetkové záležitosti
7.1 Zástupca mesta v štatutárnom orgáne obchodnej spoločnosti .A.S.A. Trnava, spol. s r. o. – zmena
8.1 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa mení a dopĺňa Všeobecne záväzné nariadenie č. 378 o nakladaní s nájomnými bytmi vo vlastníctve Mesta Trnavy
9.1 Správa o kontrole plnenia uznesení Mestského zastupiteľstva mesta Trnava, ktorých termín plnenia je v intervale 06.09.2012 do 17.10.2012
10.1 R ô z n e
11.1 Interpelácie poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2012 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Poslanci budú rokovať o City Arene, Kamennom mlyne aj Coburgovej”

 1. 1
  saldo says:

  Uz tro vyzera ze tento kocur je uz v trube a caka sa kolko sa z neho pre mestsky rozpocet vyskvari
  Inac pre kolaborantov
  http://reality.etrend.sk/reality-blog/vieden-nepozna-tlak-developerov.html

 2. 2
  Mihoč says:

  No čo, o kolkej to je? Možno by sme mali dať zase o sebe trocha vedieť!

 3. 3
  Palko says:

  Pozeram do katastralnej mapy a su tam tusim znovu drobne odchylky vzhladom na mapku pre poslancov, ktora bola v inom clanku. Maju poslanci tu mapu uz aktualizovanu? Co zmluva, ma sporne a nevyhodne body?

  Lebo ak bude zoznam iny ako je mapka podla ktorej sa budu poslanci orientovat pri hlasovani, tak je to znovu dost podozrive.

 4. 4
  Palko says:

  na tu lavku na druzbu potrebuju aj parcelu 5671/345 (70 m2) a ta v zozname nie je. Jedine, ze by si to rozmysleli a lavka nebude, len neviem naco potom ta parcela vznikla?

  Takze vyzera to tak, ze verejnost dostala nieco ine ako sa bude realne schvalovat.

 5. 5
  vlaDyka says:

  viď aj : http://www.trnava.sk/sk/uradny-oznam/oznamenie-o-strategickom-dokumente-zmena-h2012-uzemneho-planu-mesta-trnava-rozsirenie-ibv-v-lokalite-za-tratou-v-ochrannom-pasme-vodneho-zdroja kde podľa EIA : „Cieľom návrhu Zmeny H/2012 územného plánu mesta Trnava je riešiť výstavbu občianskej vybavenosti na šiestich vymedzených miestach uvažovaného pásu verejnej parkovej zelene lokality Za traťou I a za Za traťou IV a výstavbu rodinných domov na plochách v lokalite Za traťou IV pôvodne určených pre mestotvornú polyfunkciu.“

 6. 6
  hugo says:

  tu najdes materialy o kerych budu poslanci hlasuvat: http://www.trnava.sk/sk/clanok/dokumenty-mz

  hned v prvem je zmluva o stadione..

  • 6.1
   Palko says:

   Mohol by sa prosim nejaky pravnik vyjadrit ci je v zmluve (stadion) vsetko s kostolnym poriadkom, alebo je tam nieco pre mesto nevyhodne? D.

   • 6.1.1
    fiškáľ says:

    Nevýhodné je že sa plní iba záujem cca 5000 fanúšikov + chodia aj ľudia z okolia, ale ide o predaj „dar“ mestského majetku t.j. majetku TRNAVčANOV – to nie je majetok BUTKA ani POORA. Otázka je, čo dáva mesto ostatným cca 65 000 obyvateľom v danej hodnote, ktorý na futbal nechodia a majú iné požiadavky, záujmy ?

 7. 7
  igor says:

  opat bude mesto chudobnejšie……………….pes sere len na velku kopu

 8. 8
 9. 9
  17.11.2012 says:

  Požiadavky
  v zmysle cl.32 ústavy SR vyslovujeme vláde ako aj prezidentovi SR nedôveru a z uvedeného dôvodu TRVÁME na okamžitom:

  1) rozpustení parlamentu
  2) zastavenie „reforiem“ proti ľuďom
  3) audit verejného dlhu
  4) znárodnenie strategických odvetví
  5) zabezpečenie potravinovej a ekonomickej sebestačnosti
  6) potrestanie vinníkov

  Odôvodnenie:
  1.) Trváme na demisii celej Vlády SR nakoľko, posúva krajinu do nepredstaviteľnej ekonomickej a morálnej katastrofy, žiadame rozpustenie Parlamentu a odstúpenie Hlavy štátu.
  2.) Požadujeme okamžité zrušenie všetkých reforiem namierených proti ľuďom.
  3.) Požadujeme audit verejného dlhu Slovenska, s moratóriom na splátky dlhu, pretože slúžili súkromným záujmom a nie v prospech všetkých občanov.
  4.) Požadujeme obnovenie verejnej kontroly strategických odvetvi, ktoré sú dôležite pre spoločnosť: poľnohospodárstvo, bankovníctvo, energetika, vodne hospodárstvo, zdravotníctvo, vzdelávanie a riadenie životného prostredia.
  5.) Okamžité spustenie procesov,vymenovanie úradníckej vlády, sfunkčnenie referenda, nový volebný zákon atď, smerujúcich k zabezpečeniu ekonomickej a potravinovej sebestačnosti, zabezpečenie podpory národného hospodárstva + vymanenie sa z područia EÚ dlhov a sankcii.
  6.) Vyvodenie trestnej, politickej a morálnej zodpovednosti vinníkom , ktorí okradli, ožobráčili, zdevastovali, zničili a rozpredali Našu vlasť za posledných 23 rokov!

  Vzhľadom k tomu, že občania boli dokladovane okradnutý o obrovský majetok, z ktorého mali prosperovať, majú právo v zmysle Ústavy SR, čl. 2, vziať späť delegovanú moc v štáte a to v zmysle ďalšieho čl.Ústavy SR čl. , 32…… Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.
  Ak sa štátna zastupiteľská moc postaví primárnym nositeľom moci na odpor, majú občania právo použitia sily v takej miere, aby dosiahli svoj cieľ! A ak štátna moc použije proti občanom silu, musí si byť každý vedomí, že sa za zneužitie právomoci bude zodpovedať !
  čl26 (1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
  čl. 12 (4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody zaručené Ústavou SR !

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.