reklama

Františkánsku ulicu a Zelený kríček prepojí nový chodník

Prepojovací chodník z Františkánskej ulice na Zelený kríček by mal byť hotový ešte v roku 2013.

Projekt pripravuje mesto už približne tri roky, no doteraz sa k jeho realizácii neodhodlalo. Nová komunikácia pre chodcov má viesť cez priechod medzi domami pri budove TT-Komfort (vedľa Sushi Baru) priamo na Zelený kríček. Tam vyústi vedľa vstupu do Galérie Jána Koniarka.

Chceme, aby sa táto investícia uskutočnila v tomto roku,” informoval viceprimátor Bystrík Stanko.

Ako dodal, mesto sa už dohodlo na vysporiadaní menšieho pozemku, cez ktorý chodník povedie, s Trnavským samosprávnym krajom.

Prepojenie skráti chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr.

frantiskanska
Prepojovací chodník povedie medzi Sushi barom a objekt galérie

kricek-chodnik
Na Zelenom kríčku bude vstup na chodník vedľa galérie

Dôležitým efektom projektu má byť aj podpora obchodníkov na Františkánskej ulici. Mesto predpokladá, že vybudovaním prepojenia dostane do tejto lokality podstatne viac ľudí.

Zatiaľ nie je jasné, čo bude s neobývaným schátralým domom na Zelenom kríčku.

Jednou z alternatív je predaj pozemku pod domom. Získané prostriedky do mestskej pokladnice by vykompenzovali náklady na výstavbu prepojovacej komunikácie.

Dom pravdepodobne na vlastné náklady búrať nebudeme,” uviedol B. Stanko.

Mesto v budúcnosti plánuje zásadne zmeniť aj v celý priestor Zeleného kríčka, vrátane autobusových stanovíšť, chodníkov a zelene.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2013 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

14 komentárov pre “Františkánsku ulicu a Zelený kríček prepojí nový chodník”

 1. 1
  pedro says:

  projekt chodnika 3 roky. predaj polovice mesta za 1€ do mesiaca.
  skrati cestu k zastavkam…. a co tak dat zastavku pred divadlo a pustit autobusy cez stefanikovu pripadne pri prestavbe pesej zony ich pustit tade. ajtak je ta pesia zona sirsia ako 3 prudova dialnica D1

  • 1.1
   Fatal says:

   ja navrhujem prestahovat na pesiu zonu letisko z malzenickej. kludne tam vyjde pekna pristavaca draha pre tie poprasaky. a uz nikto nemoze ani ceknut o tom ze v centre skapal pes,

   • 1.1.1
    brano says:

    Suhlas ale jedine, zeby nalietavali od evanjelickeho domu.
    Na namesti mozu parkovat a v erohacku navrhujem urobit odbavovaciu halu :))))

 2. 2
  jožo says:

  “Prepojenie skráti chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr.”

  Nechapem, ako to skrati cestu z Hospodarskej , Merkura… :O

 3. 3
  Hardman says:

  Potom by to chcelo aj skratku z SNPcky na Hospodarskej respektive od zaciatku promenady ku Katastru aby ludia nemuseli obchadzat cely Evanjelicky okolo sudu to by bolo tiez rozumne pre ludi ktori idu napriklad zo stanice aby sa dostali namiesto 5 minut za 20 sekund na Vajanskeho …….

 4. 4
  krkavec says:

  modli sa a pracuj

 5. 5
  Karol says:

  Františkánska ulica je aj tak pochovaná, obchody tam prežívajú – zákazníkov minimálne, policajti vyberajú pekné pokuty za 10 minútové parkovanie čo vybehnete do obchodu, poprípade Vám dajú papuču aby ste sa tam trochu “zdržali”. Veď od zeleného kríčka po mestskú vežu je 23 priestorov na prenájom, poloprázdne mesto, spoplatnili parkovanie všade, ešte by mohli aj v Kamennom Mlyne, poprípade tu spomenuté letisko. Veď Trnava ako mesto – centrum má v Tescu. Naši mestský mocipáni si dobre uvedomujú komu naháňajú peniaze do “kešene” keď takto vyčisťujú mesto od nakupujúcich.

  • 5.1
   Mihoč says:

   To si vystihol..už som viackrát rozmýšľal nad tým, že keď je centrum prázdne, kde sú tí ľudia? A oni sú vlastne v Tescu a v Maxe…

   • 5.1.1
    Karol says:

    Mocipáni nepotrebujú ľudí aby videli nedostatky v meste …. smeti, bezdomovcov, neodhrnutý sneh pred radnicou, pred poliklinikou – aj tá je mestská, Tesco má parkovisko vyčistené a zadarmo. neskutočná arogancia na obyčajných starých Trnavčanov, ja si pamätám aj keď fungoval mliečny bar, Krim, Dukla a mesto bolo plné ľudí dokonca aj v nedeľu. Teraz je mesto plné len cez futbal alebo Jarmok.

 6. 6
  Jana says:

  Veru v centre mesta je naozaj ” bordél ” pred ROH a Jednotou to je architektúra, strašné.

 7. 7
  Chodník says:

  Ten prepojovaci chodník je skutočný skvost.

 8. 8
  Vízia says:

  Toto bola vízia z roku 2013 (a ešte aj predtým). Už to nie je vízia. Štúdie boli, medové motúzy sa natiahli občanom a voličom popod nosom. Je po voľbách, vízia je zrušená.

 9. 9
  Akcia z roku 2013 says:

  Krásny chodník sa tam vybudoval…

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.