reklama

Na ihrisku v Kamenáči pribudli nové hračky pre najmenších

Na detskom ihrisku v Kamennom mlyne, ktoré odovzdalo mesto Trnava do užívania vlani na jar, pribudli v minulých dňoch nové hracie prvky.

Mestská samospráva chce týmto spôsobom vyhovieť občanom, ktorí žiadali doplnenie ihriska hračkami vhodnými aj pre najmenších návštevníkov,“ informovalo mesto v tlačovej správe.

Jestvujúcu ponuku hracích prvkov pre menších i väčších v Kamenáči rozšírili nové hračky z kvalitného tvrdého dreva dobre odolávajúceho poveternostným vplyvom.

Deti si budú môcť vybrať, či sa pohojdajú na pružinových hojdačkách v podobe koníka a mačičky, alebo sa usadia do košíkových závesných hojdačiek zavesených na drevenej kolovej konštrukcii. Zabezpečené sú aj požiadavky malých staviteľov hradov a zámkov, pekárov, cukrárov a obchodníkov. Svoje staviteľské, kuchárske a obchodné aktivity budú môcť realizovať na novom šesťhrannom pieskovisku s priemerom šesť metrov,“ konkretizuje samospráva prostredníctvom úseku komunikácie a marketingu.

55(1)
77
88
Nové hracie prvky na ihrisku v Kamennom mlyne

FOTO: mesto Trnava

Na zabezpečenie a osadenie nových hračiek na ihrisku v Kamennom mlyne vynaložila mestská samospráva približne 5 230 eur.

V priebehu júna pripravuje mesto aj ďalšiu podobnú investíciu v areáli Základnej školy na Mozartovej ulici na sídlisku Prednádražie.

Deti vo veku od jedného do šesť rokov sa budú môcť pohojdať na závesnej alebo pružinovej hojdačke, uskutočňovať prvé odvážne výstupy na šmykľavku či expedície do neprebádaných svetov cez tunelovú preliezačku. Pre detičky vo veku od troch rokov bude k dispozícii aj malý kolotoč,“ uvádza mesto Trnava.

Finančné náklady mestskej samosprávy na zabezpečenie a osadenie nových hračiek dosiahnu približne 7 650 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2013 19:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

16 komentárov pre “Na ihrisku v Kamenáči pribudli nové hračky pre najmenších”

 1. 1
  ttss says:

  vyzerá to tam veľmi zle. ako keby to malo 15 rokov. hlavne tá naša trávička trnavská vysoká :)

 2. 2
  :) says:

  A to pieskovisko??? Kde je piesok?

 3. 3

  Vidíte v pozadí tie stĺpiky s vtákmi na vrchu jeden=500€.. , šmyklávka = 1400€.., to koleso s ktorým môžu deti „točiť“ = 1700€… OK, normy EÚ sú jedna vec, výber typov prvkov ihriska druhá.. Som za separovanie odpadu všetkými desiatimi, ale ozaj potrebujeme „Trojitý odpadkový kôš“ čo tam je za 1000€…???

  • 3.1
   icer says:

   Peter Bročka:

   odkial máš tie ceny?
   pochopil by som, keby to boli nejaké kevlarové výrobky s nejakými čipmi, alebo snímačmi ktoré vyhodnocujú pohyb a mieru opotrebenia a cez internetovú aplikáciu odosielaju mestu údaje o využívaní tohto ihriska. Ale drevený stĺp s vtákom za 500 Euro? Za 500 euro tam mohli byť nerezové rúry, na ktorých by boli nainštalované výtvory poslucháčov AMU.

   JDU BLEJT VELEBNOSTI

   • 3.1.1

    Je to z dokumentu „Výkaz výmer spevnené plochy a mobiliár“ k tomu detskému ihrisku – zverejnené na stránke mesta. Niektoré ihriskové prvky bol dokonca vážny problém na Slovensku s požadovanými certifikátmi zohnať..

    • 3.1.1.1
     icer says:

     A to si ani nepreverili, ci by nebolo finančne výhodnejšie nechat klasicky komerčne vyrábané „ihriskové prvky“ certifikovať v štátnej skúšobni?
     Jeden mail s dopytom na vypracovanie cenovej ponuky na skúšku / certifikáciu. 15 minút práce.

  • 3.2
   emil says:

   Vážený p. Bročka bola riadne vypísaná verejná súťaž , a dľa tohto je vidieť ,že nemáš šajnu o podnikaní, myslím, že je to len predvolebný ošial z tvojej strany, nič nie je dobre urobené tie
   voje konštatovania na všetko sú prinajmenšom trápne, pekný deň

   • 3.2.1

    2Emil: Kde prosím Vás píšem, že na to nebola urobená súťaž? Kde píšem, že je to chyba firmy, ktorá to realizovala? Ešte som tam jasne napísal, že pri tej špecifikácii bol problém tie hracie prvky vôbec na slovensku zohnať. Takže plačete na nesprávnom mieste.. Prinajmenšom trápne je akurát to, že mesto vôbec nehľadá možnosti ako znížiť náklady na svoj chod.. Takže menej domýšľania a viac faktov. Pokiaľ máte osobné antipatie voči mojej osobe, zmierim sa s tým, buďte, ale rovnako kritický k tým, ktorí míňajú aj Vaše peniaze.

    • 3.2.1.1
     emil says:

     Vôbec nemám antipatie vôči Vašej osobe, dokonca Vám v niečom fandím, ale čo mesto urobilo , všetko je dľa Vašich a ostatných príspevkov počas Vašej iniciatívy cenovo nevyhovújúce, neide len o ihrisko , ale aj ďalšie práce mestom zrealizované , za všetkým potom prispievatelia vidia len a len
     podvody a to aj vyplýva zo všetkých príspevkov či na lepšiaTrnava či na facebooku.

     • 3.2.1.1.1

      Chápem čo chcete povedať a viem si predstaviť, že to tak môže pôsobiť. Na svoju „obhajobu“ poviem len to, že za to, aby mesto robilo v náš prospech, je tu viac ako sto ľudí platených. To, že na mestskom úrade musia plniť „príkazy z hora“ je mi úplne jasné. Dokážem to pochopiť. To, že kritizujem nejaké postupy je výsledkom toho, že v danej veci vidím nejaký problém (a verte mi, že každú vec konzultujem s človekom, ktorý v oblasti pracuje). Pozrite si akékoľvek moje vyjadrenie na moju spoluprácu s mestom na projekte odkazprestarostu.sk – v každom článku chválim prístup mesta. Nie je to vždy ideálne, ale sú tam výsledky. Keď si pozriete moje články, vždy sa snažím hľadať riešenia – a tie sú uvedené na konci článku. Ako občianske združenie ideme teraz adopotovať Kalváriu a Kaplnku a budeme sa ju snažiť udržiavať v stave, aký by som chcel vidieť vo všetkých parkoch v meste. Prečo? Lebo mesto absolútne nereagovalo na moje výzvy ohľadom zmlúv z 90tych rokov. Kým nerozhodne úrad pre verejné obstarávanie, je toto pre nás jediná možnosť ako ukázať, že veci sa robiť dajú, keď sa chce. Keby ste chceli, ste kedykoľvek vítaný na našich akciách – okrem brigády je vždy čas aj na srandu a hlavne možnosť povedať si, čo sa komu páči a nepáči. Budem len rád, keď sa postupne diskusia prenesie z internetových fór reálne medzi ľudí. Potom sa dá prísť k záverom, ktoré nás ako mesto posunú dopredu.

 4. 4
  zanet says:

  Kto chce vediet, kolko co stalo /polozka po polozke/ v ramci rekonstrukcie detskeho ihriska v Kamenaci, tu su cisla zmluv a mozete si to prestudovat: zmluva zverejnena dna 17.2.2012 pod cislom 64 a zmluva zverejnena 28.4.2012 pod cislom 239

 5. 5
  icer says:

  http://www.detskeihrisko.eu/51-pruzinove-hojdacky-plast-hdpe

  ceny su uvádzané vrátane DPH
  ceny sú vrátane certifikátu a vyhlásenia o zhode

 6. 6
  peter says:

  Jedna vec je ci vybavenie ihriska mohlo stat taku sumu aku uviedlo mesto – ja tvrdim ze mohlo. Tie nove hojdacky su z nejakeho fajnoveho frezovaneho dreva, nie je to bezna ohoblovana agatova gulatina.

  Druha vec – celkovo mi to ihrisko pripada „nadstandardne“ vybavene, da sa diskutovat o tom ci sa tam nedalo osadit nieco menej nakladne. Ako otcovi maleho dietata je pre mna ovela dolezitejsie aby bolo ihrisko ocistene od psich hovien, rozbitych flias a striekaciek po fetakoch – vid stanicny park.

 7. 7
  alex says:

  Už sa konečne vyblej. lebo bola riadna verejná súťaž, milý pán v živote si nepodnikal, nemal zamestnancov,tak tvoja kritika cien už fakt nie je na mieste ako ti napísal p. Peter, konečne nech ta zvolia a uvidíme , česť práci.

 8. 8
  jozef says:

  Súhlas s Alexom

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.