reklama

Nad Trnavu vyletia v piatok večer stovky svetielkujúcich lampiónov

Už po tretí raz vyletia nad Trnavu stovky svetielkujúcich lampiónov.

Podujatie, ktoré v predošlých dvoch ročníkov navštívili tisíce ľudí, odštartuje v areáli Slávie na neohradenom futbalovom ihrisku už v piatok 8. novembra po 17. hodine predajom lampiónov.

O hodinu neskôr môžu vypustiť svoje lampióny rodiny s deťmi. Po 20. hodine nastane najdôležitejší bod programu – hromadné vypustenie lampiónov.

Organizátori akcie pripravili aj sprievodný program. Od 19. hodiny sa môžu návštevníci zapojiť do súťaží, sledovať ohňovú šou alebo špeciálne bubenícke vystúpenie.

lampiony

Prostriedky z predaja lampiónov plánujeme použiť na financovanie organizácie tohto podujatia, a taktiež na podporu ďalších kultúrnych podujatí, ktoré chceme v priebehu nasledujúceho roku organizovať v Trnave. O tom všetkom samozrejme budeme informovať,” informoval člen organizačného štábu Filip Drdúl.

Organizátori aj tentoraz považujú za hlavnú prioritu bezpečnosť podujatia. Preto bude k dispozícii samostatný tím, ktorý dohliadne na bezpečný priebeh celej akcie.

Prítomná bude aj hasičská jednotka a zdravotníci.

Rovnako ako v minulých rokoch zabezpečime po skončení podujatia aj vyzbieranie spadnutých lampiónov. Na mieste budeme pracovať okamžite, v okolí Trnavy v sobotu aj v nedeľu. Pomáhať nám budú aj dobrovoľníci z organizácie Greenpeace,“ zdôraznil spoluorganizátor Michal Královič.

Návštevníkom budú k dispozícii dva občerstvovacie stánky.

Organizátori žiadajú účastníkov podujatia o ohľaduplnosť, keďže v pomerne malom priestore sa očakáva účasť veľkého počtu ľudí.

Na Facebooku nájdete udalosť v tomto linku (https://www.facebook.com/events/361994737268471/), organizátori tu budú priebežne počas dňa aktualizovať informácie.

PREČÍTAJTE SI POKYNY ORAGNIZÁTOROV

V prvom rade vás chceme požiadať o akceptovanie všetkých pokynov organizátorov. Priebeh celej akcie bude sprevádzať moderátor, ktorý Vás oboznámi so základnými inštrukciami, vysvetlí návod vypustenia lampiónov, bude informovať o všetkých aktivitách, ktoré na akcii budete mať možnosť vidieť.

Keďže ide o Hromadné vypustenie lampiónov, naozaj chceme, aby bolo hromadné, preto je dôležité,aby sme lampióny vypustili naraz. Každý rok sa našlo pár nedočkavcov, ktorí púšťali lampióny skôr – ak chceme zažiť skvelú atmosféru, je lepšie ak počkáme na pokyn organizátora a vypustíme lampióny naraz.

K vypusteniu jedného lampiónu sú potrebné aspoň 2 osoby, nad 18 rokov! V každom lampióne sú bezpečnostné pokyny a inštrukcie k jeho vypusteniu – tie si prosím naštudujte – budú vyhlásené aj na akcii.

Ak sa vám podarí nejakým spôsobom lampión pri otváraní alebo zapaľovaní poškodiť / pretrhnúť a pod. – prosíme – nevypúšťajte ho! Lampióny sú z jemného materiálu (ryžový papier), ale pri opatrnom zaobchádzaní sa nepoškodí.

Snažte sa lampión zapaľovať tesne nad zemou (50 cm) a snažte sa nedržať lampión hneď pri tele. Počkajte na naplnenie lampiónu teplým vzduchom, pustite ho až 15 sekúnd po tom, čo budete cítiť, že začína sám stúpať – kvôli tomu, aby rýchlejšie vzlietol a neznášal sa dlho nad účastníkmi akcie.

Taktiež sa snažte nestáť priamo pod lampiónom. Tento rok naše lampióny budú mať upevnené palivové články, preto stačí lampión len roztvoriť a zapáliť palivový článok.

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2013 20:10. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Nad Trnavu vyletia v piatok večer stovky svetielkujúcich lampiónov”

 1. 1
  nastvany says:

  Tak a dobre poskáčte po roliach všetku zasadenú úrodu. Dal by som vám žrať tie lampióny.
  Čo je toto za chorú akciu.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 11

 2. 2
  Maros Puchly says:

  Zasadenu urodu? Poznas vyraz ozimina. Radsej nech si to pustaju teraz, nez by to mali v na jar, alebo v lete tesne pred zatvou. To by bolo ohnikov.
  A priori, aj tak nesuhlasim s tym vypustanim. Rano budeme mat my na Kopanke urcite par na dvore a par na streche. Fakt dik.

  Thumb up 6 Thumb down 2

 3. 3
  Maros Puchly says:

  Nie. Chvala Bohu. Nebolo co, lebo to vsetko islo na severo zapad. Mimo Kopanky.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.