reklama

Nemocnica môže naštartovať proces zmeny územného plánu pre komerčnú vybavenosť

Mestské zastupiteľstvo povolilo spracovanie zmien v Územnom pláne mesta Trnava na základe žiadosti Fakultnej nemocnice (FN) Trnava, ktorá predala časť svojich pozemkov v zadnej časti areálu súkromnej firme za účelom výstavby obchodného centra.

S výstavbou komerčnej vybavenosti aktuálne platný územný plán v tejto lokalite v súčasnosti nepočíta. Nemocnica získala za predaj pozemkov s rozlohou viac ako dva hektáre 2,14 milióna eur, ktoré plánuje využiť na nákup nových moderných zdravotníckych prístrojov.

Ako pripomenul riaditeľ FN Martin Tabaček priamo na rokovaní zastupiteľstva, nemocnica pripravuje v budúcnosti rozsiahly projekt modernizácie a výstavby nového pavilónu a pozemky v zadnej časti areálu zaradila medzi prebytočný majetok.

Predložený materiál vyvolal viac ako hodinovú rozpravu poslancov.

nemocnica-pozemky-2
Predané pozemky sa nachádzajú v juhovýchodnej časti areálu nemocnice

Na rokovaní sa zúčastnil aj poslanec NR SR Jozef Viskupič, ktorý vyjadril pochybnosti nad cenou za predaj pozemkov a poukázal na riziko, že mesto svojím rozhodnutím zvýši investorovi hodnotu pozemkov, ktoré odkúpil ako nezastaviteľné plochy a po zmene územného plánu sa ich cena znásobí.

Zároveň požiadal poslancov, aby si nechali na rozhodnutie viac času a umožnili zaradiť do procesu aj verejnosť.

Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva Matej Lančarič vymenoval niekoľko negatív, ktoré povolenie zmeny územného plánu podľa jeho názoru prinesie.

Výstavba komerčného centra bude mať negatívny dopad na zdravie a pohodu pacientov v podobe zvýšenej hladiny hluku, prašnosti, exhalátov z výfukových plynov. Ďalším negatívom je ďalšie zhustenie dopravy výstavbou tretej kruhovej križovatky na Tamaškovičovej ulici, čo prinesie zhoršenie plynulosti premávky a dopravné kolapsy. Náhradná zeleň, ktorú prikážeme investorovi vysadiť nič nerieši, pretože príde deň, kedy predajú aj ďalšie pozemky,” uviedol Lančarič s dovetkom, že k žiadosti navyše chýbajú štúdie, vyjadrenia a odborné posudky.

Opačný názor prezentoval poslanec a bývalý riaditeľ nemocnice Gabriel Pavelek: “Ak chceme hľadať problémy, tak ich nájdeme. Niekde však začať treba. V Trnave potrebujeme kvalitnú a funkčnú nemocnicu. Dopravné zmeny podľa môjho názoru nebudú mať vážne dopady. Zmenu podporujem,” povedal.

Jeho slová podporila aj poslankyňa Marta Gubrická. “Teraz tu nehovorme o stromčekoch, chceme mať v Trnave kvalitnú modernú nemocnicu, to je dôležité.

Otázniky nad situáciou vyvoláva podľa poslanca Štefana Krištofíka skutočnosť, že žiadosť o spracovanie zmeny podáva ten, ktorý pozemky predal, a nie nový vlastník. “Je tu nešťastne zvolená postupnosť krokov, ktorá vyvoláva v občanoch oprávnené podozrenia, že to nie je s kostolným poriadkom,” poznamenal a pripomenul, že plánovaná modernizácia nemocnice sa nijako netýka pozemkov, o ktorých sa má teraz hlasovať.

O zmenu územného plánu sme požiadali v čase, keď sa ešte iba rokovalo o podmienkach zmluvy s investorom,” upresnil šéf nemocnice Tabaček s pripomienkou, že v prípade, ak mesto zmení územný plán, tak vzrastie bonita aj voľných pozemkov vo vlastníctve FN, ktoré majú byť v budúcnosti uvoľnené na predaj.

To znamená, že nemocnica získa vďaka zmene územného plánu viac peňazí. Tie budú investované do novej stavby,” doplnil.

Poslanec Lančarič neskôr navrhol, aby bol materiál z rokovania stiahnutý. V hlasovaní návrh podporili traja poslanci, 22 bolo proti a štyria sa zdržali.

Pripomínam, že dnes rokujeme o tom, či povolíme alebo nepovolíme spracovanie, zdôrazním ešte raz, spracovanie návrhu zmeny územného plánu a nie o zmene územného plánu. Toto je len akýsi štartovací výstrel, ktorý spustí celú legislatívu, ktorá štúdiami, vyjadreniami odborníkov a inštitúcií ukáže, aká môže byť situácia v danej lokalite. Ak návrh stiahneme, nedozvieme sa, či tento projekt je alebo nie je vhodný pre dané územie,” zdôraznil viceprimátor Bystrík Stanko.

Súčasťou ďalšieho procesu je okrem iného aj prerokovanie zámeru s účasťou verejnosti.

Poslanci napokon pomerom hlasov 26 za 3 proti odsúhlasili povolenie spracovania zmien. Materiál sa vráti na rokovanie zastupiteľstva po tom, ako nemocnica absolvuje celý legislatívny proces a získa všetky relevantné vyjadrenia dotknutých inštitúcií.

Až po dokončení tohto procesu budú poslanci rozhodovať o prípadnej zmene v územnom pláne.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2014 19:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

44 komentárov pre “Nemocnica môže naštartovať proces zmeny územného plánu pre komerčnú vybavenosť”

 1. 1
  Tomas says:

  Preco ziada nemocnica o zmenu uzemneho planu a nie novy vlastnik pozemkov? Preco nemocnica nepoziadala o zmenu este pred predajom? Lebo by dostala zaplatene viac penazi? Alebo by zostalo menej developerovi a menej by dostal aj niekto iny ? Komercne prevadzky uprostred nemocnici nie su stastne riesenie. V blizkosti sa uz stavia City Arena s obchodmi. Radsej nech investor postavi nejake obchody pri sidlisku Lincianska s moznym napojenim na planovany mestsky obchvat.

 2. 2
  M says:

  Dnes som išiel okolo nemocnice, kde je plánovaná výstavba tých nových pavilónov a neviem či si to z vás niekto uvedomil. Ale tej výstavbe padne niekoľko desiatok vzrastlých líp a gaštanov. Už teraz je málo zelene v okolí nemocnice. Som zvedavý, ako bude nemocnica argumentovať výrub toľkých vzrastlých stromov, ktoré sú staršie, ako väčšina z nás… Z jednej strany bude nemocnica obstavaná hypermarketom a z druhej strany novými pavilónmi. A pýtam sa, kde bude zeleň. To už si vážne medicína myslí, že človeku stačí chémia v tvare tabletky, podaná v sterilnom prostredí a čisté prírodné prostredie netreba?

  • 2.1
   Flego says:

   Niektorí diskutéri tu kecajú sprostosti Matej. Ja som asi starší než tvoj tatko a nemocnicu z vnútra poznám veľmi dobre. Keď som nemohol chodiť, aspoň som čumel práve na tieto stromy, ktoré spomínaš. Nemocnica je postavená v absolútne nevyhovujúcaom prostredí a hlavne tá časť do Dohnányho je peklo. Vidíš len autá, pekelne tam páli slnko, polovica okien nefunguje o žalúziách ani nehovorím. K tomu hnusné studené žrádlo, mäso, ktoré starší človek ani nepožuje, k tomu ofučané sestričky, ktoré robia len do výšky svojho platu a máš celého života dosť. Našťastie tu pracuje aj veľa milých sestier, ktoré sa vzorne starajú bez ohľadu na plat – díky za všetko kočky :-)

   • 2.1.1
    Flego says:

    P.S. Kedysi som strávil pár mesiacov vo vojenskej nemocnici v Olomouci. Mali sme tam k dispozícii záhradu a bolo to skvelé. Ak si niekto myslí, že vydrží pár týždňov alebo mesiacov ležať v sterilnom prostredí bez možnosti ísť von a nehrabne mu z toho, tak sa veľmi mýli.

    • 2.1.1.1
     zoro says:

     lenže tu si v Trnave, kde v hlavách ľudí behá len tržný princíp. nemajú tu lesy rastie tu len kukurica a z prvých privatizérov sa nestali elity ale len maniaci, ktorí vidia krajinu cez množstvo postavených parkovísk, supermarketov a futbalových trávnikov .

 3. 3
  M says:

  A dodal by som. Odkedy je postavený nový farebný pavilón nemocnice. Vedenie nemocnice nebolo schopné vysadiť ani jeden strom na svojom pozemku. Až pár dobrovoľníkov tak urobilo. Je evidentné, že vedeniu nemocnice dlhodobo nejde o zdravé prostredie pacienta v ktorom sa lieči. Ale len o zisky a pomastiť si vačky. Predávajú pozemky, mesto im to slepo schváli,… A samo mesto sa vyjadrilo, že oblasť nemocnice obsahuje málo zelene.

  • 3.1
   Ján Hrubý says:

   Pán poslanec, takže ty nevidíš v predkladanom návrhu absolútne žiadne výhody pre pacientov nemocnice? Stromy sú fajn a súhlasím, že zeleň treba revitalizovať a stromy vysádzať, ale argument v zmysle, že nemodernizujme vybavenie nemocnice a nemocnicu ako takú, kde budú môcť všetci z nás dostávať efektívnejšiu zdravotnú starostlivosť preto, lebo vyrúbeme gaštany (ktoré je potrebné znovu vysadiť), je úplne mimo. Otázka pre teba: modernizovať zariadenie a nemocnicu alebo nie?

   • 3.1.1
    Ján Hrubý says:

    Ďakujem pánovi poslancovi Lančaričovi za odpoveď :)

    • 3.1.1.1
     kinder says:

     Ale sa bojíte toho Lančariča a pritom obhajujete neobhájitelné. Bodaj by bol primátorom na 10 rokov on a poslancami sami čestní a nestranní ľudia. Pán Hrubý, Trnava patrí 65 000 ľuďom a nie nejakej cca 50-tke. Nech vedenie mesta verejnosti ukáže koľko majetku hnuteľného a nehnuteľného mala Trnava v roku 1994 a koľko má o 20 rokov neskôr. Ja len pevne verím, že už sa ľudia nedajú obalamútiť a po voľbach bude v čele mesta, úradu a v zastupiteľstve ľudia, ktorí sú schopní, čestní a budú hrdí, keď niečo pekného urobia pre svojich voličov.

     • 3.1.1.1.1
      sprava says:

      A môžeš ísť aj ďalej aj o defenestrácii sa nájde príspevok , takže já nevím Karle, čo to tie kreatúry chcú.

    • 3.1.1.2
     jano says:

     a kde tu vidíte podpísaného Lančariča? to sa len domnievate, že je to on? nemyslím, že by on diskutoval bez svojho mena….

 4. 4
  kinder says:

  Ukázalo sa ako poslanci zastupujú svojích voličov. Pavelek má najmenej čo hovoriť o fungovaní nemocnice, pretože ako lekár by som v živote nedopustil aby ľudia žrali aj za jeho riaditeľovania jedlo zo špinavších varníc ako prasce na štátnych majetkoch. V živote týmto ľuďom nedám hlas a vy ostatní sa v novembri rozhodnite ako chcete. Hambite sa, aký ste to lokalpatrioti, keď ničíte jednú zelenú plochu za druhou a v nemocnici dupľom.

  • 4.1
   gabo says:

   Pamätám si na ten príspevok v televízii. Tie varnice tam boli staršie a v dezolátnejšom stave ako celá nemocnica dokopy.

 5. 5
  Flego says:

  Robí si ten Stanko srandu? Pozemok je dávno predaný a teraz ideme zisťovať, či je projekt vhodný pre dané územie? A čo ak vhodný nebude? Zamietnu ho a investor tam vysadí park? Je to podobné ako keď nám pred voľbami sľuboval, že vyvolá verejnú diskusiu o City Aréne http://www.trnava-live.sk/2010/09/29/kandidat-na-trnavskeho-primatora-bystrik-stanko-predstavil-volebny-program/ a nachytal na to 4873 voličov http://www.trnava-live.sk/2010/11/28/oficialne-vysledky-komunalnych-volieb-v-trnave/ Ešte že aspoň Krištofík mal odvahu povedať, že tento postup vyvoláva oprávnené podozrenia. Veď to je doneba volajúca kravina, že developer kúpi pozemky, na ktorých nemôže stavať……..

 6. 6
  Karol M. says:

  Aby neboli “naši” poslanci v MZ prekvapení, keď im to voliči tieto ich excesy spočítajú. Myslím si, že tieto manipulácie s verejnosťou už tiež by mohli mať nejaké hranice a mali by si tie dámy a tí páni uvedomiť, že tam zastupujú občanov Trnavy a nech nerobia lobing pre priehľadné trápne pofiderne záujmové finančné skupiny. Doba sa našťastie mení a kto z nich zo nepochopil, že má hájiť ľudí, môže tam byť momentálne posledný krát, keďže mu to voliči, ktorí sú medziiným z roka na rok uvedomelejší, pri voľbách spočítajú. Držím palce tým pár spravodlivým čo sú tam, typu pána Lančariča a pod., určite nie je sám, len aby sa pridali aj viacerí a neboli na hanbu nášmu mestu, len v pozícii akýchsi omrvinkami krmených nohsledov niekoho……Alebo možno sa im byť v tej pozícii páči a chcú byť lacnými nohsledmi bez vlastného názoru, hrdosti a cti celý svoj život, ak sa to dá nazvať potom ale životom:)

  • 6.1
   gabo says:

   Karol, je veľmi smutné, že väčšinou tam sedia ľudia, ktorí sú finančné zabezpečení a teda nie sú odkázaní na pofidérne kšefty. Bohužiaľ títo ľudia sa zapíšu do kroniky mesta ako ľudia, ktorí urobili z Trnavy mesto bez života a bez duše. Človek by si myslel, že keď mu ľudia dajú dôveru, bude sa snažiť im dokázať a hrdo sa biť do pŕs, že to bol práve on ktorý posunul kvalitu života svojich voličov ďalej. No namiesto toho sú to ľudia bez hanby. Nepoznám pána Lančariča, ale počul som od svojich známych že skutočne v zastupiteľstve háji ľudí a upozorňuje na nešťastné rozhodnutia. Nuž keby kandidoval na primátora tak ho budem voliť s celou rodinou a dám si tu námahu presvedčiť aj kamarátov a kolegov, čo si myslím že je pekných pár hlasov.

 7. 7
  Ujo Palo says:

  Flego, treba spresniť, že to povedal poslanec Štefan Krištofík, lebo sú tam dvaja s týmto priezviskom.

  • 7.1
   Flego says:

   Áno Štefan je MUDr, všeobecný lekár a Miloš je PhDr podnikateľ. Ale ten Štefan ma prekvapil, zdá sa že niekedy ešte zvíťazí chlapská česť nad straníckou disciplínou. Škoda, že už sú preč časy, keď česť a dobré meno boli majetok a slovo chlapa platilo viac než písaná zmluva. Dnes všetci pred voľbami klamú a po voľbách to už nieje pravda, a kto má majetok už nepotrebuje česť….

 8. 8
  peťko says:

  Pán Lančarič, ak už chceš písať ak poslanec MZ na verejné fóra, mal by si tak robiť pod svojim vlastným menom, nie pod pseudonymom. Ale k veci…
  Máš deti? Asi nie…, ale raz ich určite budeš chcieť mať. Potom ti prajem resp. žene, ktorá ich bude rodiť, aby odrodila v starej hnusnej sále, v ktorej bude fučať studený vzduch cez rozbité okná. Neprajem jej nič zlé, ale podľa tvojej rétoriky a tvojho svetonázoru ju budú v prípade potreby rezať hrdzavým skalpelom, za čo sa ti určite poďakuje. A môže sa pritom pozerať von cez to rozbité okno na pekný stromček, ktorý si tam zasadil. Fakt už prosím ťa nehúl tú trávu, lebo to škodí tvojej nervovej sústave…

  • 8.1
   Palko says:

   Ak by existovala zaruka, ze suma za predane pozemky sa vrati spat do nemocnice v pomere 1:1, tak by sa dalo uvazovat o tych návrhoch na inovaciu.
   Je tu vsak opravnene riziko, ze vybrata suma za pozemky sa do nemocnice vrati len ciastocne a zvysok sa roztrati na rozne sukromne ucty.

  • 8.2
   gabo says:

   Píšeš od veci. Vybavenie nemocnice je jedná vec a predaj pozemku druhá. Keby sa neboli sprivatizovali ziskové časti nemocníc, tak ta pôrodnica by bola luxusná. Predstav si krásnu operačnú sálu a vonku čo?

  • 8.3
   Flego says:

   :-)) peťko trhol rekord, za 6 hodín vypadol z diskusie

 9. 9
  tictac says:

  Banda vyvrhelov a nie poslanci aj s —– Butkom.

 10. 10
  Pali says:

  Ján Hrubý – kandidát na europoslanca za SMER – SD, asistent poslanca Petra Náhlika (SMER – SD), zamestnanec Poorovej firmy CellQoS

  Martin Tabaček – riaditeľ FN, nominant SMER-u – SD

  SMER – SD má väčšinu v mestskom parlamente. Myslím, že celú túto akciu SMER-u netreba ďalej ani komentovať.

  • 10.1
   Flego says:

   Ale do kelu! Tak to je človek z Poorovej stajne. Potom je zbytočné diskutovať, točia dookola to isté ako nám chcú všetci dobre….

  • 10.2
   Ján Hrubý says:

   Pali, dajte niečo k téme :) To, čo ste uverejnili, nie je žiadna tajná informácia. Navyše diskutujem slobodne a pod vlastným menom narozdiel od Vás. Veľmi sa bojíte odhaliť svoju identitu spolu s ďalšími, s ktorými si tu mastíte svoje vlastné egá plný strachu z toho, že by ste uverejnili svoju identitu? Čoho sa vlastne bojíte? :) Je to naozaj smiešne. Apropo, keď ma nabudúce uvidíte, kľudne si môžete prisadnúť a podebatovať, ja nekúšem :) Verím, že ste spokojní s tými, ktorí hlasovali proti tomuto návrhu iba preto, že si nevidia ďalej od špičky vlastného nosa a v podstate ani sami nevedia, prečo tak urobili. Naozaj sa čudujem primátorovi a Butkovi a ďalším predstaviteľom mesta a obdivujem ich pevné nervy, keď musia spolupracovať s takýmito ľuďmi. A viete čo? Nerobme v tomto meste nič! Zasaďme všade stromy, vypestujme na celom území mesta prales, bývajme, nakupujme a liečme sa v lone prírody tak, ako kedysi naši jaskynní predkovia – absurdná predstava rovnajúca sa absurdným argumentom, ktoré tu podaktorí používate.

   • 10.2.1
    alica says:

    Smer a niečo robiť pre ľudí!? Neexistuje jediný smerácki projekt na Slovensku, ktorý nesmrdí kradnutím!!! Preto tá nedôvera. Kludne môžete hovoriť všetkým diskutujúcim, čo to takto vidia, že sú „Lančarič“, ale veď uvidíte po voľbách.

    • 10.2.1.1
     Flego says:

     V poslednom čase premýšľam, či sa nejedná aj o trestnú činnosť. Účelovými zmenami územného plánu nadobudnú bezcenné pozemky veľkú hodnotu, takže v tom lietajú veľké peniaze a to vždy smrdí. V tomto volebnom období bolo tých zmien územného plánu hodne. Bolo by dobré sa v tom pohrabať, kto boli majitelia pozemkov, ktoré boli zmenené a ich väzby na trnavských poslancov.

     • 10.2.1.1.1
      kinder says:

      Samotná zmluva o predaji tých pozemkov je tak iba jednostranne výhodná, až je v rozpore s dobrými mravmi atď. Snáď raz príde doba, kedy budú ľudia za svoje skutky tresne zodpovedná.

 11. 11
  michal says:

  Zaujimalo by ma ci sa niekedy v TT zacne riesit aj daka rekreacna zona, ked vsetko zastavaju………..

 12. 12
  stano says:

  Takychto ludi potrebujeme na vykynozenie smradov co tu teraz vládnu a okradaju nas http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/v-trnave-tvorim-mesto-podla-svojich-predstav-614459

 13. 13
  martin g says:

  Ludia mozete si rozpravat co chcete aj tak tomu neporozumiete, dokial sa nepridete na to zasadnutie pozriet, nevypocujete si nazory z oboch stran z prvej ruky. Ja som na Zastupitelstve bol a to co tam p. Lancaric rozpraval bolo UPLNE od veci. Spravil som si nanho taky nazor, ze dovi. Ten chlapec by najradsej urobil park aj z pesej zony alebo z arealu TAZky. To je jeho zufalo chaba agenda. Trnava z parkov nevyzije. Pán Š. Krištofík mal poznámky aspon k veci. Ale o tom som nechcel. Chcel som o tom, ze pridte na Zastupitelstvo, spravte si cas namiesto pisania nezmyslov po forach a vypocujte si objektivne nazory oboch stran. A ked tu niekto pise, ze je tato konkretna vec neobhajitelna, neblaznite, tento predaj je viac ako obhajitelny. Je logicky!!!! A bolo to tam vsetko krasne vysvetlene. Len vy radsej pocujete to zle, ze? Park v tych miestach nikdy nebol a ani nebude. Nemal by ho kto spravit a aj keby, tak na hranici priemyselnej zony, zeleznice, velkeho kruhoveho objazdu by bol ten park aj zbytocny. Boli tam dva topole a metrova trava. Ta vam bude chybat? A este raz opakujem. Schvaleny bol iba Navrh zmeny uzemneho planu, NIE Zmena uzemneho planu. Nastudujte si rozdiely. Ak by ste ich vedeli, nikto by sem nic negativne nenapisal. Ale to uz je na vas vela, vsak? Lebo vy aj tak viete vsetko a pritom nic.

  • 13.1
   Flego says:

   :-) buď tomu nerozumieš, alebo si jeden z tých čo na tom profitujú, ak by si trošku rozmýšľal, tak nemôžeš vypotiť takýto príspevok….

   • 13.1.1
    martin g says:

    Flego povedz mi jeden dovod, preco poslanci nemali schvalit tento NAVRH zmeny uzemneho planu.

    • 13.1.1.1
     Flego says:

     Návrh zmeny územného plánu samozrejme schváliť mali, ale nie teraz ale pred mnohými rokmi, keď sa tvoril ucelený územný plán mesta. Načo potom máme odbor územného rozvoja a koncepcií, keď si každý developer jednoducho príde a povie: tu chcem stavať, zmeňte mi územný plán. Takýmito nesystémovými krokmi sa centrum mesta neúmerne zahusťuje, väčšinou na úkor zelene a rekreačné oblasti sú vytesňované na perifériu, čím sa stávajú pre väčšinu obyvateľov peši nedostupné. Sám Stanko, ktorý teraz obhajuje, že sa vlastne nič nedeje mal vo volebnom programe http://www.trnava-live.sk/2010/09/29/kandidat-na-trnavskeho-primatora-bystrik-stanko-predstavil-volebny-program/ že zastaví zahusťovanie centra a sídlisk a dokonca, že vyvolá verejnú diskusiu o City Aréne. Vtedy vyzeral ako rovný chlap, čo sa chce zastať ľudí a dnes poslušne prikyvuje boháčom, smutný koniec politickej kariéry. A ty si vieš predstaviť Martinko, že ak sa ukáže že projekt je pre mesto nevhodný, že poslanci zmenu zamietnu a developer, ktorý už vysolil dva milióny odíde s dlhým nosom a zostane mu ma krku bezcenný pozemok????????

  • 13.2
   stano says:

   Je jasné prečo to pretláčajú kšeftári zo smeru (30%?) Kto sa pýtal v okolí bývajúcich občanov, či tam potrebujú Tesco? A to nehovorím o pacientoch. Keby tam chcel investor postaviť bordel, alebo kasíno? Aha, bez problémov to prejde, veď: 30%!

  • 13.3
   ela says:

   dobre si nepočúval, nebol schválený návrh ale len povolenie na spracovanie návrhu zmeny, ale aj tak sa voči tomu nik neozve, štátne orgány sú ticho a ostatní nebudú mať relevantné argumenty, tak sa to aj schváli

 14. 14
  peťko says:

  PRÁÁÁÁÁÁSK!
  To bolo, vážení priatelia, dopadnutie žurnalistickej morálky Patrika Pokorného na úplného dno. Prečo?! Pretože maže príspevky, ktoré sú pravdivé a namiesto toho preferuje, podporuje a ponúka v diskusiách všetkým Trnavčanom klamlivé príspevky, vďaka ktorým sa môžeme dostať do stavu, kedy naše deti, starí rodičia resp. všetci tí, ktorí budú potrebovať zdravotnú starostlivosť, ju “dostanú” na úrovni stredoveku! Uvedomte si, že tí, ktorí tu dnes vypisujú v neprospech tohto zámeru, upierajú kvalitnú zdravotnú starostlivosť nám všetkým a v neposlednom rade aj našim rodinným príslušníkom. Chce azda niekto, aby naši blízky trávili v prípade potreby čas v nemocnici s obavami o svoje zdravie a život? Vážení, na čele s Lančaričom a Viskupičom, môžete sa hanbiť!!!

  • 14.1

   Vážený pán Peter,
   hlasovanie o tom, či sa niekomu diskusný príspevok páči alebo nepáči vo forme palcov hore/dole majú plne v kompetencii čitatelia.
   Hlasovacie “tlačidlá” sú externým doplnkom, ktorý je inštalovaný na stránke trnava-live.sk a napojený na externé servery firmy v zahraničí, ktorá tento systém prevádzkuje.

   To znamená, že ja ani ktorokoľvek iný nemá možnosť ovplyvniť toto hlasovanie a z každej IP adresy je možné prideliť len jeden hlas / palec.

   Systém je nastavený tak, že ak má komentár veľa negatívnych hodnotení, automaticky je skrytý. Nie vymazaný. Stále ho môžete zobraziť po kliknutí na “Kliknite sem pre zobrazenie”.

   Naopak, ak sa diskutujúcim nejaký komentár páči a získa veľa “lajkov”, ozančuje sa žltou farbou.

   Tento a podobný doplnok používajú desaťtisíce internetových webov na celom svete, a preto obviňovať mňa z manipulácie je úplne scestné. Nie, nedokážem ovplyvniť hlasovanie, moja IP má k dispozícii len jeden hlas, rovnako ako vaša a kohokoľvek iného.

   Takže vaše hrubé osočovanie si vyprosujem. Ďakujem.

  • 14.2
   janka says:

   hmmm, takže za chvíľu nebude možno vidieť ani tento tvoj komentár…ty mudrlant…

  • 14.3
   Flego says:

   :-)) Peťko ty si teda číslo, takže okolo Patrika sa grupujú samí klamári, ktorý vypískajú pravdivé príspevky a tým zavádzajú trnavčanov, ako vtip je to dobré, ale ak si to myslel vážne, tak neviem, čo si o tebe myslieť…..

  • 14.4
   ela says:

   Ak sa Peťko myslíš, že za tie peniaze za predaj dostaneš kvalitnú lekársku starostlivosť, tak si naivný až to bolí. A ak by tie pozemky predali až po zmene územného plánu, znalecký posudok by bol na oveľa vyššiu cenu a mohli viac peňazí dať na tú kvalitnú staroslivosť, takto sa ten rozdiel ocitol len v súkromných vreckách…

 15. 15
  rotwajler says:

  Podla mna existuje naozaj dovodne podozrenie z trestneho cinu pri tak prespekulovanom predaji pozemkov ako su tie v nemocnici. Ale nakolko zijeme, kde zijeme, tak pochybujem, ze keby to aj niekto napadol a podal podnet na prokuraturu, ze by bol niekto obvineni z trestnej cinnosti. Respektive keby aj niekoho obvinia, tak by ho velmi rychlo toho obvinenia zbavili, vsetci vieme preco. Bohuzial ruka ruku myje. A co sa tyka prispevkov nado mnou, ze ludia to poslancom zrataju pri najblizsich volbach?Neverim tomu.Ludia na Slovensku su lahostajny, väcsina z nich si zanadava, zafrfle popod nos a ide sa dalej. Ani neviem kedy naposledy presiahla volebna ucast v komunalnych volbach 30%…A ked sa aj najdu nejaky odvazlivci, ktori by chceli nieco naozaj zmenit, tak ich je velmi malo.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.