reklama

Vysokoškoláci pripravili deťom z detského domova krajšie Vianoce

Projekt Vianoce deťom usporiadala Erasmus Student Network Univerzity sv. Cyrila a Metoda Trnava (ESN UCM Trnava) v spolupráci s Fakultou sociálnych vied UCM a Katedrou sociálnych služieb a poradenstva UCM v Trnave počas predvianočného obdobia od 3. do 11. decembra.

Hlavnou myšlienkou projektu Vianoce deťom bolo zabezpečiť darčeky deťom v Detskom domove Kornela Mahara 10 v Trnave a prebudiť nielen u mladých ľudí myšlienku nezištnosti a dobrovoľníctva, pripomenula Katarína Žažová z Fakulty sociálnych vied UCM.

Projekt začal výrobou vianočných pohľadníc študentmi Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda a zahraničnými študentmi, ktorí na univerzite študujú cez program Erasmus+, ich predajom a zbierkou hračiek, kníh alebo oblečenia pre deti a nakoniec vo štvrtok 11. decembra odovzdaním darov pre deti v detskom domove.

ucm-zbierka-c
Časť zbierky hračiek, ktoré študenti odovzdali deťom

„Chceme pomôcť aj tým, ktorí nemajú svoju rodinu a možno to najviac pociťujú práve v čase Vianoc. A tiež sme chceli prebudiť v študentoch spolupatričnosť práve v tomto najkrajšom období roka,“ vyjadrila sa k projektu prezidentka ESN UCM Trnava Kateřina Zádrapová.

Odovzdanie vyzbieraných darov sa odohrá v priestoroch Detského domova v Trnave, kde študenti Fakulty sociálnych vied UCM spolu s Erasmus študentmi zabezpečia kultúrny program pre deti a darujú vecné dary, ktoré sa vyzbierali počas zbierky a nakúpených z peňazí vyzbieraných z predaja pohľadníc.

Ďalšie informácie nájdete na lokálnej internetovej stránke ESN UCM Trnava, na národnej web stránke ESN Slovakia a stránke Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda fsvucm.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2014 13:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.