reklama

Radnica chce predĺžiť otváracie hodiny terás počas teplých mesiacov o hodinu

Mestské zastupiteľstvo pripravilo zmenu všeobecne záväzného nariadenia o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Trnava. Keďže ide o rozsiahlejšiu úpravu, nebudú sa zmeny spracovávať ako dodatok k pôvodnému VZN, ale ide o návrh nového znenia VZN.

Hlavnou zmenou je predĺženie prevádzkovania vo vybraných lokalitách centra mesta počas mesiacov máj až september o hodinu, teda do 23. hodiny.

“Dôvodom je, že počas horúcich letných mesiacov sa často dá vyjsť von až po západe slnka, kedy začína byť vonku príjemne, no bary a reštaurácie musia zatvárať prevádzky a exteriérové sedenia už o desiatej večer. Mesto sa týmto spôsobom snaží vyjsť v ústrety podnikateľom, ale i ľuďom, ktorí majú záujem vychutnať si večerné posedenia o trochu dlhšie,” vysvetľuje radnica návrh na predĺženie otváracích hodín v centrálnej mestskej zóne o hodinu.

terasy-trojicne

Ilustračné foto

Cieľom tohto návrhu je podľa predstaviteľov mesta oživenie Trnavy a zatraktívnenie podnikania v podnikoch v rámci centrálnej mestskej zóny počas leta.

Mesto zdôrazňuje, že zároveň treba pamätať i na obyvateľov žijúcich v okolí takýchto prevádzok a ich právo na oddych a nerušený spánok.

Súčasťou pripravovaných zmien je i presnejšie vymedzenie pravidiel pre podnikateľské subjekty v súvislosti s nahlasovaním jednorazových neverejných – uzavretých spoločenských akcií.

Snahy samosprávy o predĺženie otváracích hodín sa nepáčia viacerým obyvateľom centra, ktorí poukazujú na zákonné právo na nerušený oddych v okolí svojich domov a bytov. Mesto sa snaží dosiahnuť konsenzus medzi prevádzkovateľmi podnikov, návštevníkmi centra a jeho obyvateľmi.

Fyzické a právnické osoby majú možnosť návrh pripomienkovať počas 10-dňovej lehoty, ktorá skončí vo štvrtok 5. mája 2016.

Môžu tak urobiť v písomnej forme alebo elektronicky na adresu info@trnava.sk, prípadne ústne do zápisnice na Mestskom úrade.

Celé znenie návrhu VZN o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Trnava nájdete na stránke mesta Trnava, link tu.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2016 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

68 komentárov pre “Radnica chce predĺžiť otváracie hodiny terás počas teplých mesiacov o hodinu”

 1. 1
  vlado5 says:

  Tomuto hovorím nas..ť si do huby: “Mesto sa snaží dosiahnuť konsenzus medzi prevádzkovateľmi podnikov, návštevníkmi centra a jeho obyvateľmi.” Pod pojmom konsenzus si mesto predstavuje to, že vyhovie požiadavkám iba jednej strany. Čo mám z toho ja, ako obyvateľ mesta, ktorý trpí nadmerným hlukom z týchto prevádzok? To je len rečnícka otázka, odpoveď nepotrebujem. V budúcich voľbách sa zariadim podľa toho, ako budú poslanci hlasovať.

  • 1.1
   namasté says:

   hmmmm… zaujímavá úvaha. Keď chcem mať po 10tej kľud a pokoj tak si kúpim starý dom na lazoch a tam budem počúvať v noci cvrčkov. Ak chcem žiť mestský život tak sa nasťahujem do centra mesta. Nepochopím ľudí čo bývajú v centre mesta a chcú mať kľud od 10tej. To si ozaj mysleli, že tam budú od 10tej cvrčky cvrlikať. Milý Vladimír centrum slúži na zábavu a relax pre ľudí z celého mesta a aj okolia. V lete bude horúco a čas kedy sa bude dať existovať vonku sa presunie do neskorých nočných hodín(podobne ako to býva u južnejších susedov) tak prečo nedať obyvateľom a turistom možnosť posedieť dlhšie na terasách. Stavím sa, že vy toho tiež veľa nenaspíte tak miesto šomrania a volania mestskej polície si chodte sadnúť na tú terasu aj vy a vychutnávajte život.

   • 1.1.1
    vlado5 says:

    Myslím, že mám ideálne riešenie. Nech mesto schváli VZN, v ktorom zakáže bývanie v centre mesta. Veď “centrum slúži na zábavu a relax pre ľudí z celého mesta a aj okolia”. A kto si chce tú zabavu užívať, tak má na to predsa právo. Nejaký obyvatelia mu to nesmú kaziť. A kto by tam chcel bývať, nech si vybaví na meste výnimku s tým, že sa do konca života nesmie sťažovať na rušenie nočného kľudu. A ak sa mu narodia deti, tak musia byť hneď zabavené, lebo v centre deti nesmú bývať.

   • 1.1.2
    Juraj Fuzak says:

    presne tak, centrum mesta nieje cintorín aby tam clovek chodil po spickach. A to malovanie demonov ako o hodinu dlhsie otvorena terasa sposobi dobre ze nie inferno v meste je smiesne. Kamkolvek na svete clovek ide ci je to Praha, Vieden, Madrid, Dubrovnik akekolvek mesto tak centrum zije, ludia posedavaju na terasach, jedia, popijaju, debatuju proste cokolvek. My chceme mat vsetko ale kompromisu a dohody sa dopracovat ani bohovi…

    • 1.1.2.1
     vlado5 says:

     Las Vegas. Ja chcem Las Vegas v Trnave! A chcem a chcem!

    • 1.1.2.2
     vlado5 says:

     Skúsim trochu rozumnejšiu odpoveď.
     Démonov nikto nemaľuje a ani nerozpráva o inferne. Problém je v tom, že mesto si nevie poradiť s nezodpovednými majiteľmi a prevádzkarmi ani teraz. Mestská polícia je bezzubá, lebo nemá kompetencie. Nevie ani posúdiť a odmerať, či je rušený nočný kľud.
     Toto nové VZN nič v tomto ohľade nerieši. Takže odpoveďou mesta na sťažnosti obyvateľov je to, že predĺžme otváracie hodiny. Toto je podľa vás spôsob dosahovania kompromisu?
     Mesto by teraz malo nakúpiť pre mestskú políciu atestované hlukomery a zaškoliť ich, aby mohli na mieste hodnotiť úroveň hluku a okamžite zatvoriť prevádzku. S pekne mastnou pokutou a následným obmedzením otváracej doby. Keď bude toto splnené a napísané v tom VZN, tak môžu byť terasy otvorené aj do polnoci.

     • 1.1.2.2.1
      Juraj Fuzák says:

      Pokial sa nemylim tak hlucnost moze merat iba regionalny urad verejneho zdravotnictva ale mozem sa mylit. Je treba sa pozriet aky je pomer tzv “problemovych” podnikov voci tym “neproblemovym”. Nieje mozne pozerat na to ze par ich je problemovych pretoze to sa moze casom zmenit, mozu zmenit majitela, druh prevadzky cokolvek. Ide o to aby bol plosne podporeny zivot v meste. Problem “problemovej” prevadzky by bola hlupost riesit celoplosnym zakazom alebo obmedzovanim. To je to iste ako ked niekto povie, aby sa niekam nedavali lavicky lebo by tam mohli sedet bezdomovci. To je pravda, mohli aj nemuseli, znova sme pri pomere bezdomovcov k ostatnym. Tiez som pocul argumenty ze je bordel v parkoch po vikendoch a podobne, ano to je pravda ale nema to nijaky suvis s otvaracimi hodinami. Takisto je bordel a flase v kamenaci napriklad a neni tam jedina putika kde by sa mohol clovek zlyskat a robit bordel. Netreba sirit paniku zbytocne.

      • 1.1.2.2.1.1
       vlado5 says:

       Mestská polícia môže merať úroveň hluku, len na to musí mať kalibrovaný prístroj a zaškolenú obsluhu. Podľa zákona o obecnej polícii par. 3 (1) e) “vykonáva všeobecne záväzné nariadenia obce”. Takže stačí do tohto VZN dopísať, že meranie hluku vykonáva mestská polícia na základe vyhlášky č. 549/2007 Z. z. paragraf 6. A do sankcií zapísať, že porušenie vyhlášky č. 549/2007 Z. z. resp. článku VZN, kde je tá vyhláška spomenutá, je sankcionované pokutou XXX eur. Opakovaným porušením sa obmedzuje prevádzková doba o jednu hodinu (následne o ďalšiu hodinu atď).
       V časti VZN o uzavretých akciách by som tiež dal nejaké obmedzenie napr. na maximálny počet akcií. Lebo to je často zneužívané a podniky sú potom otvorené oveľa dlhšie a tvária sa, že majú uzavretú akciu, aj keď to nie je pravda. Terajšie akože riešenie v novom VZN, že prevádzkovateľ musí pravdivo informovať o dôvode uzavretej akcie, je také trochu infantilné.

       • 1.1.2.2.1.1.1
        Vlastimil says:

        Vlado, plne ta chapem. Tie dristy ze centrum sluzi na zabavu, chalan musi brat uz nieco tvrdsie. Clovek, homo sapiens je denny “zivocich” cez den je aktivny v noci spi. Takto to funguje tisice rokov. A zrazu tu chce skupinka obyvatelov spravit z centra mekku zabavy a hulakania pomaly do rana, a este sa vyhrazat pravom. Co tak povinny poplatok prevadzok okolitym obyvatelom do urc. vzdialenosti od podniku. nazvime to ‘obtazovacne’. Ked uz to mam tolerovat, nech z toho nieco mam.

     • 1.1.2.2.2
      forrest gump says:

      s tou rozumnejšou odpoveďou to nevyšlo.
      skús nabudúce.

      • 1.1.2.2.2.1
       vlado5 says:

       Čo máš proti tomu, aby mala mestská polícia väčšie kompetencie a možnosť merať úroveň hluku? Si snáď majiteľ nejakého podniku a bojíš sa pokút?

    • 1.1.2.3
     Aha ho says:

     A hlavne že ty si múdry jak rádio. Asi nevieš čo je to bývať vedľa šenku plného …nástročnych. Mudrlant jeden na druhú.

  • 1.2
   T T says:

   Tiež sa vo voľbách zariadim podľa hlasovania.

   Nebývam v centre, ale tiež máme blízko jeden “pajzel”, s ktorým si ochrancovia nočného pokoja “nevedia” poradiť. Občas keď je veľké “vzrušo” prídu, postoja na ceste, aby ich všetci videli, prípadne “hodia reč” s podguráženou mládežou.
   A tak je to už niekoľko rokov. Aj petícia a sťažnosti boli a výsledkom je trt makový.

   Nemám nič proti večernému a nočnému životu. Ale všetko má svoje hranice. Niekto tu argumentoval mestami Praha, Viedeň, Madrid a ich nočným životom. Lenže keď si v týchto mestách niekto popletie nočný život s nočným besnením, veľmi rýchlo ho poupratujú. Na základe vlastných skúseností v Trnave nie som v tomto smere optimistom.
   Ospravedlňujem sa za neslušné výrazy, ale pri tejto téme sa mi tam proste natlačili :)

 2. 2
  Plavec says:

  A čo takto predĺžiť aj otváracie hodiny kúpaliska Castligione? Netreba zatvárať bránu už o 18:00, keď je vonku teplo a svetlo až do 21:00. Aj dospelí sa chcú zrelaxovať.

  • 2.1
   Vlastimil says:

   rozumne, alebo preco by sme si nemohli rano od 7:00 ist zaplavat, naco sa caka do 9tej. sak vodu nevypustaju na noc.

  • 2.2
   peter says:

   Sťažovať a písať petície budú obyvatelia v blízkosti kúpaliska. V Trnave je to tak.

   • 2.2.1
    Kúpališťár says:

    A prečo by mali? Plávanie nerobí veľký hluk.

    Tú smiešnu hudobnú produkciu môžu v kľude vypnúť a ten pochybný bufet zavrieť.

    + nočný kľud je 22:00 – 6:00

 3. 3
  Vlastimil says:

  zaujimalo by ma aky obrat vytvoria zakaznici v podnikoch medzi 22 a 23 hodinou, ci je to pre prevadzkarov tzv zlata hodina, alebo opak. Nema vyznam drzat podgurazenych ludi na terasach o hodinu dlhsie a predlzovat agoniu okolo byvajucich. V centre je rovnake horko v lete o 22 ako o 23. Mali by sa vytvorit zony, kde by mohli mat podniky otvorene dlhsie. Niektore ulice v centre su mrtve, bez obyvatelov, inde byva kopa ludi. Robit VZN pausalne len prehlbi spory medzi obyvatelmi a prevadzkami. V centre som byval, posledny rok nam otvorili podnik 7metrov od okna do spalne. “super pocit”.

  • 3.1
   peter says:

   Mne lezie na nervy, hlavne v lete, keď máme viac otvorené okná, hluk vlakov. Večer je to neznesiteľné. Nemôžem pozerať hlavne počuť duchaplné dialógy v televíznych slovenských seriáloch. Bývam na Prednádraží. Kto to so mno vymení za centrum? Poďme všetci bývať do lesa. No aj tam začnúna svitaní spievať vtáci. A to je iný spev prenikavejší

 4. 4
  ? says:

  Ty nie si namaste, ty si asi namasteny alebo vymastený

 5. 5
  LL says:

  Ja osobne napriklad byvam v centre a nechapem susedov, ktory proti tomuto zbroja …

  Par rokov som byval na druzbe, no byt nam bol kvoli narodenim detom maly a tak sme zhanali vecsi … Hned som vedel, ze uz chcem zit v centre. Aj sme byt nasli a kupili. Zijem tam s manzelkou a dvomi detmi. Vo vedlajsej budove otvorili bar a strasne proti nemu niektory susedia zbroja.

  Ano, ked mam otvorene okno, je ich vecer, ked uz v byte spime pocut, ale zavriem okno a uz ma to viac nezaujima. Prisiel som predsa byvat do centra a nie do hornej dolnej …

  Byvanie v centre ma svoje chyby, ale ma aj nespocet benefitov. Ako sa hovori, nieco za nieco. Mozno ze ked zostarnem, zacne mi ten hluk liezt na nervy. Potom byt predam a pojdem inam, kde mi to bude viac vyhovovat.

  Vecsina stazujucich susedov su tak ako tak dochodci, kde mi pripada, ze to robia len z principu a dlhej chvile. Stale otravuju s nejakymi peticiami … Ale robia z komara somara.

  • 5.1
   Juraj Fuzak says:

   presne tak, niektori by chceli mat z mesta cintorin a potom budu prvi stat v rade a kricat ze je mesto mrtve. Netvrdim ze vsetky “proti” su neopodstatnene ale vacsina je totalny nonsens postaveny na vode. A ako si povedal, treba si uvedomit ze sa bavime o centre krajskejo mesta a nie o “namesti” nejakej dediny s jednotou, jednym senkom, kostolom a lavickou pri zvonicke pod starym topolom.

   • 5.1.1
    Dodo says:

    Daj adresu, aby sme zistili, či náhodou vodu nekážeš a víno nepiješ.

    • 5.1.1.1
     LL says:

     Netusim, preco by som mal na verejny web pisat svoju adresu ;) Nechces aj cislo OP, RC a cislo kreditky ?
     Ja tu nepotrebujem nieco niekomu dokazovat, ja len nechapem, ako niekto moze ist byvat do centra a stazovat sa, ze tam nie je hrobove ticho …

     • 5.1.1.1.1
      Dodo says:

      Tak tam vyskúšaj bývať, možno ti to dotečie. Najprv zvládnite dodržiavanie poriadku políciou a potom machrujte pred súkmeňovcami.

      • 5.1.1.1.1.1
       LL says:

       Neviem, ci mate nejaku pruchu, ked neviete pochopit pisany text. V ventre byvam a v susednej budove je bar, resp bar aj restauracia.

       Takze myslim, ze to vyskusane mam dostatocne ;)

       • 5.1.1.1.1.1.1
        dodo says:

        Ak chcete zistiť kde je porucha, tak pozrite na čí príspevok reagujete. Bod 5.1.1 je reakciou na 5.1 a nie reakciou na bod 5. Príspevok v bode 5.1.1.1 je tak trochu s poruchou na vedení :)

        A čo sa týka chápania, tak tiež je otázne kto tu niečo nechápe. Podľa vášho príspevku všetci vaši susedia sú nespokojní a vy sám ste spokojný. Takže summa summárum: vy sám máte pravdu a všetci čo okolo vás bývajú sa mýlia.

        • 5.1.1.1.1.1.1.1
         LL says:

         Takze uz mate aj vestecku gulu, ked viete, ze vsetci moji susedia su nespokojny ? ;) Fakt dobre ;)

         Skuste si precitat moje prispevky znova a snad mi ukazete, kde som nieco take pisal … Pisal som, ze to riesia skorej dochodci, ktory pravdepodobne nemaju co na praci …

         A aj to na vyzvu jedneho aktivneho, ktory si s majitelom vedlajsieho baru nesadol … A tak na domovych schodzach hucka vsetkych proti nemu a chce, aby sme sa tejto maskarady zucastnili… Nazor ostatnych ho zial nezaujima a ja naozaj nemam cas viest tieto zabomysie vojny …

         Problem je, ze mlady susedia maju na haku a nemaju potrebu sa domovych schodzi ucastnit, alebo ked uz tak nemaju potrebu ist s tym aktivnym susedom do sporu. Naco, ignoruju jeho aj jeho peticie a tym je to vybavene …

         To ke totizto ako keby som sa nastahoval zajtra do ciganskej osady a o tyzden sa stazoval, ze je to tam sami cigan … Alebo sa zacal vyhradne stravovat v mcdonalde a o mesiac sa stazoval ze som pribral.

         Neexistuje idealne byvanie a kazdy jeden tip v sebe nesie kompromis … Tj nieco treba obetovat. Tak je to zial bohu aj v centre no to sa niektorym vysvetlit neda … Byty v centre su sporadicky drasie ako tie na sidliskacj … Ak by teda takyto aktivista svoju nehnutelnost predal a isiel inde, asi by mu este aj ostalo, ale to nespravy z principu …

         • 5.1.1.1.1.1.1.1.1
          vlado5 says:

          Sám som si overil, že aj v rámci jedného domu sa hluk šíri rôznym spôsobom a tak sa aj stane, že jeden sused nič nepočuje a druhý nemôže ani pozerať televíziu.
          Ja mám klímu a tak nemusím v lete otvárať okná, ale nemajú ju všetci a keď chcú v lete vychladiť byt aspoň v noci, tak kvôli hluku to nemôžu. A sú aj takí, ktorým nepomôže ani zatvorené okno, keď hrá vonku nejaká kapela. Práve na to by mala mať mestská polícia možnosť merať úroveň hluku a hneď vyvodiť aj sankcie, ak je prekročená hranica. A keď nie je, tak vtedy môže vyhodnotiť sťažnosť ako neopodstatnenú. A nie podľa toho, či sa sťažuje dôchodca alebo nespokojný sused.
          A pozrite sa na koho reagoval Dodo. Pýtal sa pána poslanca, že kde býva on. A on býva v tichej lokalite na Zátvore. Ale rozhodovať o tom bude, lebo je poslanec a chce mať centrum v noci živé, bez ohľadu na obyvateľov centra. Aspoň tak to vyplýva z doterajších jeho komentárov. K môjmu návrhu kompromisu na doplnenie VZN sa vôbec nevyjadril.

          • 5.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           Juraj Fuzák says:

           nedavno sme si so zenou kupili byt na Moyzesovej, rovno nad krizovatkou. Kam sa mam ist stazovat na auta a motorky ze chodia po Vansovej?

          • 5.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           vlado5 says:

           Vždy keď sa stavia dom vedľa rušnej križovatky, tak si hovorím, kto si tam preboha kúpi byt? Už viem. A aj chápem vašu motiváciu, aby ľudia v centre mali menej kľudu ako doteraz. Ale stále čakám na vašu reakciu na môj kompromis na doplnenie VZN o nové kompetencie pre mestskú políciu. Alebo to bude podľa vášho citujem: “My chceme mat vsetko ale kompromisu a dohody sa dopracovat ani bohovi”

          • 5.1.1.1.1.1.1.1.1.3
           Juraj Fuzák says:

           kazde VZN mozu obcania pripomienkovat od momentu ked je navrh vyveseny na uradnej tabuly mesta. Dufam ze si tak spravil.

          • 5.1.1.1.1.1.1.1.1.4
           vlado5 says:

           Rôzne VZN som už pripomienkoval a všetky pripomienky boli vždy zamietnuté navrhovateľom. Dokonca aj také, ktoré boli následne doplňujúcim návrhom poslancov schválené, lebo ak by neboli, tak by VZN samo sebe odporovalo. Skúste sa pozrieť na akékoľvek pripomienky od občanov k rôznym VZN. Po úpornom hľadaní som našiel dve, ktoré navhovateľ odporučil akceptovať, inak sú vždy všetky zamietnuté.
           Takže tu mám jedinečnú šancu, aby poslanec akceptoval pokus o kompromis a navrhol zmenu VZN priamo na zasadaní.
           Bude z toho niečo, alebo to bude naozaj o tom opäť citujem: “My chceme mat vsetko ale kompromisu a dohody sa dopracovat ani bohovi”
           Ak potrebujete paragrafové znenie rovno do VZN, tak ho sem môžem doplniť.

 6. 6
  ison says:

  Je to dobrý nápad. Radšej oživená pešia zóna, ako spokojný obyvatelia v CMZ. Nik im nebráni predať byt a postaviť si dom niekde v tichej lokalite. Chápem ich protest, ale fakt nemôžu poslať spať polovicu Trnavy len preto, že si pár zbohatlíkov chce večer v tichosti vypiť vínečko na balkóne.

 7. 7
  LL says:

  S tvojim nazorom suhlasim, len by som teda upravil, ze sa nemusi jednat o zbohatlikov. Ja som byt v centre kupil asi o cca 15 – 20 percent drahsie ako napriklad byt na druzbe ci zatvore …

 8. 8
  citatel says:

  Skor ako otvaracie hodiny ma v centre mesta zaujima oznacenie “sukromne” parkovanie.V samotnom centre je uz nejako privela samoznacenych upozorneni o sukromnych pozemkoch a zakazoch parkovania na nich,v ratane roznych ramp k budovam.Clovek ma pocit,ze si to tam pred domami znaci kazdy komu sa zachce,samozrejme na ukor ostatnych obcanov mesta.Kto zacne preverovat tieto znacenia a rampy?Nemam informaciu,ze by boli tieto priestory vsetky sukromne.Na sidliskach si nikto nemoze svojvolne malovat parkovacie miesta,preco by sa to malo tolerovat v centre?

  • 8.1
   ja z centra says:

   takže:
   – na súkromné pozemky sa môžeš pozrieť na katastrálnej mape. Ak ti niečo nesedí, tak to nahlás
   – ďalšie súkromné pozemky vznikajú tak troška korupčne, stačí, že niekoho poznáš medzi poslancami a odkúpiš hocičo za hocičo a keď máš dobrú známosť, tak zmenia aj učely mapy
   – čo sa týka rampy, tak buď tam býva niektorý poslanec, alebo sponzor mesta. A je to vyriešené a vysvetlené

 9. 9
  Hlučnosť says:

  V centre mesta bývaju ludia , ktorí sú tam mnoho rokov , možno uz nemajú silu , financie sa sťahovať inde , platia tomuto mestu , a dávajú aj život tomuto mestu tým , že v tom centre bývaju. Tí ktorí idu za zábavou sa v centre zdržuju pár hodín , akým právom majú byť rušeni , hlukom , doslovne hulákaním žijúci v centre starí , mladí , chorí , deti .

  Apropo blíži sa lumen , ten koncert na námestí jeho hlučnosť vrchol , to by mali isť odmerať .Akým právom takto niekto obmedzuje a aj ohrozuje iných ludí .
  A mali by sa zákázať diskotéky v podzemí domov ,
  _______________________________________________
  ležať na posteli a vnímať decibely , ktoré sa prenášaju nieje nič moc .
  A dobré by bolo zachovať na všetky akcie s podiom pri mestskej veže .
  len sa píše , nič sa nemení . Vianočné koncety mesiac pred Vianocami, bolo by dobre zratať kolko tam bolo kolied a kolko uplne iných koncertov
  Ved v niektorých mestách sa už nekonaju ani silvestrovske koncerty ani ohnostroje .

 10. 10
  zgeroTT says:

  aky to paradox. ludia za tratou sa stazuju, ze nemaju ist ani kde nakupit poprípade na kavu, ludom v centre sa nepaci, ze by tam malo byt otvorene nieco dlhsie. ja sa teda pytam ludia, ste normalni? rozmyslate pri tom, ked si zhanate byt/dom? nevyhovuje ti byvanie v centre? sup na dedinu pripadne za trat. nepaci sa ti, ze nemas ist kam na kavu za tratou, ved v centre sa prave uvolnilo byvanie po cloveku baziacom po tichej stvrti.

  centrum mesta ma zit a lakat ludi. kde su tie doby, ked sa sem chodili bavit ludia od blavy po nove mesto cez vikendy?

  • 10.1
   vlado5 says:

   Ponúkam na výmenu trojizbový byt v centre za domček za traťou s tichými susedmi. Za bazén na záhrade doplatím. Čakám na ponuky v komentároch.

   • 10.1.1
    zgeroTT says:

    ver tomu, ze dom na dedine by si za 3i v centre vymenil ;) okrem toho, stale si davas nove a nove podmienky. teraz potrebujes tichých susedov. nebude to nahodou tak, ze by si nasiel problem vzdy a vsade?

    • 10.1.1.1
     vlado5 says:

     Máš nejakú kontrétnu ponuku, alebo len tak trepeš?

     • 10.1.1.1.1
      zgeroTT says:

      ked sa mi nieco nepaci, tak nesedim so zalozenymi rukami, poprípade nevypisujem na net, ale sa snazim hladat riesenie. nemam ti to ist vybavit do nejakej realitky nahodou?

      • 10.1.1.1.1.1
       vlado5 says:

       Aha, takže nič nemáš, ale iba trepeš. Nebudem ťa ďalej trápiť a prezradím ti to tajomstvo. Ak si niekto postaví dom, tak ho už za byt nevymení. Skús teda do tej realitky zbehnuť a zisti si, za koľko sa predávajú domy za traťou, alebo aspoň pozemky a za koľko dokážeš predať klasický byt v centre. Za cenu 3i-bytu postaviš tak akurát hrubú stavbu malého bungalovu na 3-arávom pozemku.
       Ale už aj tak končím a všetkým blbcom, ktorí radia odsťahovať sa z mesta odkazujem, nech sa odsťahujú oni.

       • 10.1.1.1.1.1.1
        zgeroTT says:

        pockaj, preco operujes s novym domom?

        http://www.topreality.sk/na-predaj-3-izbovy-byt-po-kompletnej-rekonstrukcii-spacinska-cesta-r5217795.html

        http://www.topreality.sk/rodinny-dom-4-1-725-m2-povodny-zachovaly-stav-bucany-trnava-cena-66-900-r4721611.html

        ostane ti este dost penazi na slusnu rekonstrukciu, kedze byty v centre idu predpokladam drahsie :) nemas zaco.

        • 10.1.1.1.1.1.1.1
         vlado5 says:

         Na tú polorozpadnutú “pôvodný stav” chajdu nemusím ani byt predávať. Za to by som mal také chajdy aj dve. Myslel som, že máš trochu vyššie nároky na úroveň bývania.
         Ale ja už riešenie mám, mne je len ľúto tých ostatných susedov, ktorí to budú znášať. Mesto príde o ďalších občanov a pribudnú nájomníci bez trvalého pobytu. Mesto príde o podieľové dane, platby za odvoz smetí, parkovanie a podobne. A potom nech sa poslanci nečudujú, prečo ubúda počet obyvateľov v meste a prečo nám centrum rozbíjajú cezpoľní. Začína my to byť jedno a tento pocit už vydím aj na ostatných susedoch.

         • 10.1.1.1.1.1.1.1.1
          zgeroTT says:

          nebudes ty len obycajny trtko za kazdu cenu kopajuci do vedenia mesta? ty narok na byvanie

          • 10.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           vlado5 says:

           Prepáč, zabudol som. Na vrchnosť sa nesmieš sťažovať. Len ponížene prosiť a držať hubu a krok.
           V ostatných voľbách som volil zmenu. Uvidím, či ešte v budúcich voľbách budem vôbec voliť v Trnave. Ale ak sa schváli toto VZN a mesto bude aj naďalej ignorovať sťažnosti občanov, tak si ešte kopnem. Ak sa ujde aj tebe, tak prepáč.

  • 10.2
   ja z centra says:

   No samozrejme, že ty si normálny? Byt nie sú ponožky, nepáčia sa mi, tak ich vyhodím. V centre bývam 40 rokov a bolo to všetko v rámci noriem. posledné roky si niektorí podnikatelia myslia, že môžu všetko a my sme proti tomu. Pre mňa za mňa, nech má otvorené aj nonstop, ale prečo musí hučať “HUČAŤ” hudba aj po polnoci. Nech si to pustia ako kulisu a bude pokoj. Mne sa lepšie sedí kde je hudba ako kulisa a nie aby som ju pri rozhovore musel prekričovať.

   • 10.2.1
    zgeroTT says:

    ale ja ti rozumiem, ze to je neprijemne. a rovnako viem, ze byt su neni ponozky. napriek tomu sa da zmena byvania riesit. zivot v centre prinasa vyhody (vsetko blizko) a aj nevyhody (viac ludi). tak ako sa niekomu viac paci na prednadrazii, nakolko tam nieje ziadna vypadovka von z mesta a teda aj relativny klud, tak sa niekomu viac paci na druzbe, lebo ma blizko tesco.

    • 10.2.1.1
     ja z centra says:

     mne sa v centre páči a jediné čo chcem, je aby sa dodržiavali obyčajné pravidlá a zákony. ľudia mi nevadia, nemám antropofóbiu.

     • 10.2.1.1.1
      zgeroTT says:

      ale ty nemozes chciet vyhody byvania v centre spojene s výhodami byvania na periferii. takto to proste nefunguje. centrum je miesto stretavania ludia dusa mesta.

      v ziadnom porovnatelnom slovenskom meste neexistuje v lete v noci tak vyludnene centrum, ako u nas.

      chces teda povedat, ze v pripade zmeny vzn o otváracích dobach ti nebudu dlhsie otvorene podniky vadit?

      • 10.2.1.1.1.1
       ja z centra says:

       presne to som povedal, dlhšie otvorené podniky mi nevadia, mne stačí, aby sa chovali slušne a nehučala hudba po polnoci…a to nechcem toho veľa.
       Otázka znie trošku inak: Prečo by sa mali odsťahovať ľudia z centra? Pretože zopár podnikateľov nevie čo je susedské spolunažívanie?

       Keď budeme brať ako “Múdrejší ustúpi” tak z toho vyplýva, že tu zostanú len debili! Treba sa postaviť za svoje práva.

 11. 11
  občan says:

  zgero TT ,

  Ako by sa Ti páčilo , keby hlučnosť bola pri Tvojom bývaní , pri spánku Tvojich detí , v prípade choroby pri Tvojich bolestiach ? A v centre bývaju ludia , ktorí sú tam aj 20 ROKOV , možno nemaju možnosť na zmenu bývania

  • 11.1
   zgeroTT says:

   mily obcan, v Trnave je velky dopyt po bytoch, zmena byvania je teda mozno skoro okamzite. okrem toho, pred 20 rokmi centrum zilo jedna radost, jeho upadok nastal okolo roku 2000.

 12. 12
  občan says:

  milý zgero TT si odtrhnutý od života bežných ludi , nehladaj len zabavu a požitky

 13. 13
  občan says:

  milý zgeroTT, ten život tam davaju hlavne tí , ktori tam denne žiju bývaju nakupuju , prichadzaju z prace atd a je tam kopec takých , ktorí svoj dom vymenili za byt , aby mohli pomahať svojim detom , vodiť vnučata na kružky a podobne , treba to chapať v širokom kontexte, maj sa

  • 13.1
   zgeroTT says:

   mame na to totalne odlisny pohlad. v sirsom kontexte treba chapat to, ze byvat v centre mesta s výhodami periferie sa neda…

 14. 14
  občan says:

  nevadí zgero TT , pre odlišný nazor sa možme rešpektovať a dokonca byť aj priatelia , lebo všetko je o kulturnosti ľudí a naroda , vedieť sa rešpektovať
  a nekaziť život inému

 15. 15
  Bingo says:

  Byvam v centre, hluk jak hrom z dopravy a vlakov. Niekedy opilci hucia jak najati.
  Ale nemenil by som z nejakou dedinu 10 km od mesta.

  Ludom vadi vsetko a vzdy. Spokojni nebudu nikdy a nikde.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.