reklama

Medzi víťazov v súťaži Lidlu o detské ihriská patrí aj Trnava. Žihadielko postavia v lete na Družbe

V lete vyrastie na Slovensku ďalších desať detských ihrísk Žihadielok. Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. V hlasovaní na stránke www.zihadielko.sk o tom rozhodli ľudia. O možnosť získať ihrisko Včielky Maje a jej kamarátov sa uchádzalo 67 miest, ktoré v období od 16. januára do 28. februára získali spolu viac ako 1,7 milióna hlasov, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

„Projekt Žihadielko opäť dokázal, že ľudia sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Desaťtisíce ľudí a celé mestá sa usilovne snažili získať pre seba moderné a bezpečné detské ihrisko. Víťazov mohlo byť iba desať, no predovšetkým nás teší víťazstvo fair-play. Počas viac ako šiestich týždňov hlasovania sme nezaznamenali žiadne porušenia pravidiel a súťaž prebehla naozaj korektne,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal: „Ihriská budeme víťazným mestám odovzdávať postupne počas leta. Verím, že sa stanú miestami skutočnej detskej radosti a budú miestom stretávania sa celých rodín.“


Detské ihrisko Žihadielko

Ilustračné foto: Lidl

Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Podľa informácií z trnavskej radnice nové ihrisko vyrastie V Jame na sídlisku Družba.

Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách.

Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle. Hodnota ihrísk je spolu 870 000 €.

O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové.

Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest. Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mesta z každej kategórie.

Výsledky hlasovania v súťaži ihrisko Žihadielko:
Počet obyvateľov 30.000 a viac: Trenčín (138 299), Trnava (108 753)

Počet obyvateľov 21.000 – 29.999: Piešťany (84 130), Levice (83 093)

Počet obyvateľov 15.000 -20.999: Handlová (204 286), Senica (200 035)

Počet obyvateľov 10.000 – 14.999: Galanta (108 795), Skalica (107 180)

Počet obyvateľov do 9.999: Tvrdošín (47 074), Modra (38 592)

Celkový počet odovzdaných hlasov: 1 762 178

Zdroj: Lidl Slovenská republika

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2017 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Medzi víťazov v súťaži Lidlu o detské ihriská patrí aj Trnava. Žihadielko postavia v lete na Družbe”

 1. 1
  watchdog says:

  Zaujímalo by ma kto rozhodol o tom, že to zas bude na Družbe. To tam asi postavia pre tých bezdomovcov a fetákov, čo sa tam schádzajú. V Trnave máme aj okrem Družby a Prednádražia aj Vodáreň, Zátvor alebo 30 rokov zanedbávanú Hospodársku. Pardón tá sa dočkala cez participatívny projekt graffiti na starých betónových stenách ihrísk, ktoré už mali byť dávno zbúrané. Raz darmo nebýva tu žiadny poslanec ani člen VMČ.

  • 1.1
   viktor says:

   Lokalita je ovplyvnená podmienkami LIDLa:
   1) v blízkosti predajne
   2) na pozemku mesta
   3) pozemok bez inžinierskych sietí.

 2. 2
  trnafčan says:

  Na Linčiansku!

 3. 3
  tato says:

  Co Hospodárska, ale Vajslova dolina v Trnave ma okrem schatranej lávky, iba prostitútky na Mikovíniho a pri policajtoch- objekte prevádzkovom na koci Priemyselnej ulice pri Trnávke. Rovno to majú policajti pod nosom. Tam bývajú aj bezdomovci pri potoku a chodníku. Absolútne žiadne detské ihrisko, desaťročia zanedbávaná štvrť. Pritom v tejto lokalite býva pán poslanec, ako i Trnava juh má viacero poslancov. Ale desaťročia zanedbaná celá štvrť bez záujmu kompetentných.

  • 3.1
   adam says:

   Máte tam najlepšieho poslanca pána Čavojského. Treba sledovať rokovania MZ.

  • 3.2
   jano says:

   Je to tam strašné popri Trnávke,neporiadok tam žiadny s poslancov nezablúdi,ako ja oproti zdevastovaný súkromný pozemok, ďalej za Gašparíkom neporiadok, to tam je už roky a nič sa nedeje

 4. 4
  Michaela says:

  Na hlinach je to otras a su tam same mlade rodiny. Tam by mali davo spravit!

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.