reklama

Dvetisíc Trnavčanov protestovalo pred radnicou. V rekonštrukciu vlády neveria, žiadajú nové voľby

Skandovanie Dosť bolo Smeru, Fico do basy, štrnganie kľúčmi aj spievanie slovenskej hymny. Dvetisíc Trnavčanov pred budovou radnice počas druhého občianskeho zhromaždenia za slušné Slovensko v piatok 16. marca na rozdiel od minulotýždňového komorného protestu vyjadrilo o poznanie väčšie emócie.

Čo je dôležité, akcia prebehla opäť bez problémov a v maximálne slušnej atmosfére.

„Umenie odísť bolo vždy tým najťažším rozhodnutím. Teraz, ako sa zdá, je to ešte náročnejšie, pretože neodídeš ani hrdo, ani slušne. Ak by si v sebe predsalen našiel štipku súdnosti a odhodlania, sľubujem, že sa ti nebudem vyškierať za chrbtom, ani na teba spomínať s nenávisťou. Môžeš sa spoľahnúť. Len choď, my si bez teba už poradíme. A keď už budeš odchádzať, zhasni prosím svetlo. Vedz, že aj bez tvojej pomoci za teba nájdeme vhodnú alternatívu, pretože máme silu začať odznova. Ešte nie je neskoro,“ odkázala herečka Divadla Jána Palárika Silvia Holečková.


Protestujúci dav pred trnavskou radnicou

Organizátori presunuli zhromaždenie z Trojičného námestia pod trnavskú radnicu, aby hroziaci dážď nepoškodil ozvučovaciu techniku.

Pred protestujúcich sa v piatok podvečer postavilo s príhovorom niekoľko rečníkov, znela aj hudba a piesne v podaní Silvie Holečkovej a Tomáša Köppla či frontmana Hudby z Marsu Michala Štofeja.

Spoločným menovateľom vystúpení bola nedôvera v plánovanú rekonštrukciu súčasnej vlády, ktorú považujú len za kozmetické úpravy, ktoré nič neriešia. Naopak, za správne a spravodlivé riešenie považujú organizátori aj účastníci zhromaždenia nové parlamentné voľby.

Zazneli aj požiadavky na odstúpenie policajného prezidenta Tibora Gašpara či špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Základnou a stabilnou požiadavkou organizátorov zhromaždenia zostáva dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov.

„Zabudli sme na to, že politické elity sú predovšetkým obrazom nás samých. Dovolili sme, aby nás za posledných desať rokov priviedli práve sem, do momentu, kde sa vo vlastnej krajine necítime bezpečne. Do krajiny, kde neustále útoky na novinárov vyústili do vraždy jedného z nich. Musíme sa rozhodnúť, ktorým smerom sa budeme uberať. Žime morálnymi hodnotami, ktoré vyžadujeme od našoch predstaviteľov. Postavme sa jednoznačne a bez strachu za tých, ktorí sa rozhodli konať. Ctime si jednoduché pravidlá ľudí, ktorí neklamú a nekradnú. Vážme si novinárov, ktorí nešíria konšpiračné teórie. Vzdelávajme naše deti, aby sa stávali zodpovednými ľuďmi s kritickým myslením. Spojme sa, aby náš hlas nezanikol v zastrašovaní tých, ktorým sloboda, láska a pravda už nič nehovoria. Sme tu za slušné Slovensko a jeho osud máme vo vlastných rukách. A nemýľte si slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti,“ privítal úvodným slovom zhromaždených Trnavčanov moderátor podujatia, herec Tomáš Vravník.

„Zvykli sme si na supermarkety plné tovaru, ale zároveň sme ochotní zaparkovať na mieste pre invalidov. Dovolili sme,aby sa slová ako slušnosť, pravda a láska stali terčom posmechu. A pritom, kto z nás sa k nim v živote neprihlásil? Je potrebné pozbierať posledné zvyšky odhodlania a viery v spravodlivosť. Nestratiť rozvahu a jasne povedať, akú krajinu chceme. Nachádzame sa na križovatke a pýtame sa, čo môžeme urobiť. Všetkým nám je jasné, že na našom dome je potrebné otvoriť okná a vyvetrať. Že náš dom je postavený dobre, ale chýba mu dobrý správca. Nájsť ho sa nám podarí len vtedy, ak obnovíme dôveru jeden voči druhému. Až potom môžeme obnoviť dôveru v štát. Je preto nevyhnutné spolupracovať, načúvať jeden druhému, aby deliacich čiar bolo čo najmenej,“ pokračoval T. Vravník.

Pedagogička Magda Švecová z Univerzity sv. Cyrila a Metoda vo svojom príhovore poďakovala Trnavčanom, že sa opäť zišli v takom veľkom počte.

„Apelujem najmä na nás mladých ľudí, ktorí si často vyberajú život v iných krajinách. Zostaňme doma a pomôžme budovať spravodlivejšie Slovensko. Buďme práve my tou zmenou, ktorá nahradí baženie po moci a peniazoch za slušnosť, pokoru a lásku. Aby sme tak nezabránili iba rozmachu korupcie, ale aj extrémizmu. Za svojich študentov, budúcich novinárov, chcem niečo sľúbiť ľuďom, kvôli ktorým tu stojíme – Jánovi a Martine. Sľubujeme vám, že vo vašom mene budeme konať tak, ako ste plánovali vy, no nestihli ste to dokončiť,“ predniesla vo svojom vystúpení.

Ponuku organizátorov na vystúpenie prijali aj dvaja mladí Trnavčania Andrej Farkaš a Eva Marušíková. Ich úprimný spoločný prejav sa stretol v publiku s vrúcnym prijatím.

„Požadovali sme demisiu premiéra a tú sme dostali. Každý, kto má oči však vidí, že je to len divadlo a aj preto sme tu dnes opäť. Dosadenie obyčajných bábok na post premiéra a ministra vnútra nám nemôže zatvoriť oči a zalepiť ústa. Musíme a budeme sa tu stretávať, kým vysmiaty Fico s Kaliňákom sedia v zákulisí a ťahajú za nitky. Nechceme toho od nich veľa. Chceme len cítiť základnú dôveru v štát a jeho inštitúcie. Chceme veriť polícii, prokuratúre.Preto je potrebné, aby sme nemali pochybnosti o ľuďoch, o ich morálnych zásadách. Či už sú to obyčajní ľuďia, prokurátori, policajný prezident či ministri.“

„Veríme im?,“ opýtali sa. Odpoveďou bolo jednohlasné: „Nie.“

„Nie. Demokracia preto plače a to naozaj nie dôvod na úsmev, pán ex-premiér Fico,“ poukázali mladí Trnavčania.

S príhovorom vystúpili aj Ema Srnáková zo Stredoškolského parlamentu a člen divadelného súboru Disk Daniel Duban.

„My mladí veríme tomu, že môže prísť zmena, neprestaneme bojovať, nebudeme apaticky počúvať politikov, keď nám hovoria, že to nemá zmysel. Sme tu dnes preto, aby sme ukázali, že nám nie je jedno, čo sa deje v slovenskej politike,“ vyhlásila Srnáková.

Daniel Duban zdôraznil, že iba takáto výmena na poste premiéra či ministra vnútra nie je naplnením požiadaviek na dôveryhodnú vládu a nezaručuje dôveryhodné vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

„Nezaručuje ani dôveryhodné vyšetrenie korupčných káuz, do ktorých sú zapojení predstavitelia politických strán,“ pripomenul.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2018 19:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

33 komentárov pre “Dvetisíc Trnavčanov protestovalo pred radnicou. V rekonštrukciu vlády neveria, žiadajú nové voľby”

 1. 1
  ferino says:

  Kradne sa už od 89 roku do dnešných dní. Po revolúcii sa rozkradlo všetko to, čo tu naši rodičia a prarodičia vybudovali. Preto je smiešne z rozkrádania obviňovať iba ficovú vládu. Od revolúcie sa mohutne kradlo a rabovalo za každej vlády a z relatívne bohatého štátu v 89. sa postupne stalo Slovensko chudobné ako kostolná myš. Preto by bolo poctivé a slušné potrestať všetkých zlodejov od 89. roku včetne ficovel vlády a jej oligarchov. Aź potom sa stane Slušné Slovensko.

  • 1.1
   Kolo says:

   Fico trcal s krikom zo vsetkych medii pred tym nez prerazil so svojim smerom tretou mafianskou cestou. Reval ako to napravi a mnohych rokoch dokazal, co prekonat Meciara v rozkradani, ale o napravu tohto stavu ani nezavadil. Prepojil vladu s mafiou. Represivne zlozky statu ovlada on a preto nikto neveri poriadnemu vysetreniu vrazdy po mnohych skusenostiach, ked sa skutok nesta.

   Nie je smiesne obvinovat Ficovu vladu, kedze to je aktualna vlada, ktora tu bola viac obdobi za sebou.

   Ako si predstavujes zmenu?
   To co predviedol teraz?
   Fico mal ako premier Trosku prostitutku a dnes urobil z postu premiera protitutku, ked znasilnil tento post a ukazal ze s panakom co tam dosadil bude popotahovat ako s babkou.
   Uz sme mali na tomto poste zenu, ktorej podrazali nohy, vlastni ludia. Teraz mame homosexuala, ale LGBT- taci nemaju byt na co hrdi a som zvedavy ako to zoberu volici Smeru.

   Mne taketo argumenty pripadaju, ako ked by sudca pri nejakom cloveku ktoreho ma odsudit za lupeze tvrdil, ze aj ini kradnu a lupia a teda nie len on na vine a treba odsudit vsetkych. nemalo by sa zacat jednotlivo a pri tych co boli prichyteni a bolo im to dokazane?

 2. 2
  ^ says:

  Najviam sa smejem na tom,ako revolucionari zabudaju na Dzurindu a hlavne Andera z Popradu.Obvinuju iba jednych a za usami maju pritom vsetci.Samozrejme o jednych novinari pisu a dennodenne broja proti nim,o tych druhych zahadne mlcia.Preco?Na to kazdy normalny clovek pride sam.Ked nahodou niekto poukaze na tieto skutocnosti,hned je konspirator.S dvojitym metrom posudzovania kauz a tendencymi mediami to Slusne Slovensko nevybudujeme.Slusni ludia budu na namestia zase raz iba zneuziti komediantami-hercami a roznymi zivlami z mimovladok,ktory haja zaujmi tych,ktorymi su plateny.Preto tymto protestom neverim.

  • 2.1
   Tom says:

   Bohuzial tu sa roky nic nevysetruje ani gorila ani Dzurinda ani nic , momentalne len zneuzivaju danove urady a policiu len proti opozicii ale aj tak nic podstatne nenasli co je pri ich moci dost divne lebo podla toho by ludi co chcu skopromitovat davno zavreli aj odsudili takze sa mozme hadat otom ci napr Matovic je podvodnik ked mu ani tito co maju vsetko pod palcom nic nedokazali. Jedine co vychadza naporvch je ze je vlada prepojena s mafiou a ze sa tu rozkradaju stovky milionov rocne. Ked niekto chce nahradit tuto vladu tak musi jasne dat do programu nezavislost policie od vlady , hmotnu zodpovednost za korupciu a za vykonavanie funkcie atd potom mozno ludia zacnu verit ze sa tu nieco zmeni a hlavne pozatvrat ludi ako fico, kali a pociatek.

  • 2.2
   bb says:

   Konšpiráciou je to, že niekto včerajšie protesty platil. Rovnako aj to, že by mal niekto kontakty na nejakú politickú stranu. Zúčastnil som sa, pomohol som s organizáciou a verte, nikto nemal zaplatené. Robíme prácu za Vás pro bono – nastavujeme skorumpovaným politikom zrkadlo. Je nám jedno, či vo vláde bude ten alebo onen, pokiaľ bude mať preukázané väzby na mafiu, pokiaľ bude mať podchytenú moc políciou a súdmi, pokiaľ bude šíriť dezinformácie a hoaxy, pokiaľ sa bude cynicky vysmievať občanom a z ústavy si bude robiť trhací kalendár, nemá tam čo robiť.

   Našou občianskou povinnosťou nieje len účasť vo voľbách. Úlohou občanov v demokratickom štáte je aj korekcia smeru vývoja politickej situácie. Teraz politici prekročili hranice.

   Dúfam(e), že budúci piatok už protest nebudeme musieť riešiť (to ukáže vývoj v najbližšich dňoch). Pokiaľ by sme sa však mali opäť mobilizovať, prídte, presvedčte sa sami a môžme o tom aj podiskutovať.

   • 2.2.1
    ^ says:

    bb,to ze si nemal zaplatene ty neznamena ze ini nemali.Hlavne epicentrum hladaj okolo BA kaviarne a lokajov z mimovladiek.Snad ti nemusim pisat odkial im tecu financie.Hlavne bolo nahnat ludi do ulic v BA,ine mesta sa uz pridali automaticky.Mozno to raz pochopis.
    Bola tu spomenuta Gorila.Preco boli protesty rozohnane vodnymi delami?Vtedy som nepostrehol nejaku kritiku mimovladok,alebo medii.
    Ludia otvorte si oci a zacnite premyslat vlastnym rozumom.Nenechajte sa manipulovat mediami a FB.

    • 2.2.1.1
     felix says:

     taky smutny zivot musis zit. vsetci su kupeni, zaplateni, vsetko je inak, cely svet a ludstvo je zmanipulovane, ocipovane, zidovski majitelia sveta chcu aby sme vsetci umreli od hladu (lebo potom budu mat urcite viacej penazi ked budeme vsetci skomirat na pokraji), cely svet je proti slovanom, ktori su viac ako ini, george nam sem posiela tisice migrantov, ludia v mimovladkach jedia ludske maso a piju krv z panien, putin nam chce dobre, rusko je raj na zemi ako aj dalsie slovanske krajiny kde je sveta zit (srb, ukr, pol, bul, svk…), komunisti vsetko postavili ale na zapade sa vlastne nestavalo ked nemali komunistov, vsetci novinari co sa pod svoje clanky podpisuju a ziju medzi nami si zaplatene k*rvy, ti z anonymnych webov co pustaju von bludy a nevieme kto su, odkial su co su zac su ti dobri, zem je plocha, koncentraky boli vlastne dobrovolne letne pionierske tabory a hitler bol super chalan co staval pekne dialnice. toto je ta vasa alternativa nicim nepodlozena, dojmy a svoje nazory ponukate ako fakty, nepoznate historiu alebo ju hrozne skaredo ohybate cez koleno. nie, diky, ja budem zit dalej svoj spokojny mainstreamovy zivot a verit v dobro, verit, ze je velmi vela zlych spinavych ludi, ale stale viac je tych normalnych a slusnych so zdravym rozumom.

     • 2.2.1.1.1
      ^ says:

      Trafena hus zagagala.Nadherny priklad propagandou vymleteho cloveka bez nazoru.Druhu stranu s inym nazorom treba vzdy zosmiesnit a ponizit.Napis nam fakty a hlavne k veci,ked si uz o vsetkom taky informovany.Nepozname historiu a uhybame ju cez koleno.Oh,ty vsevedko,tak nam ju napis.Zi si svoj ubohy mainstreamovy zivot.Mozno keby si zacal pouzivat svoj rozum,mal by si zivot ovela krajsi.

    • 2.2.1.2
     Dan says:

     Vieš preč boli použité vodné delá pri proteste Gorila? Lebo tam hádzali niektorí tzv.demonstranti dlazobne kocky.Prestaň snívať o Sorosovi..

  • 2.3
   felix says:

   ty si asi uz zabudol, ze s dzurindovymi kauzami sa ludia vysporiadali pocas protestov proti gorile a vysvedcenie dostal on aj cela sdku vo volbach.

   • 2.3.1
    fargo says:

    Veď ok. Nechajme to teda na voľby v 2020.

   • 2.3.2
    Realitadneska says:

    A to vies ako, kto mal za co zaplatene? Zase sa nehraj na Boha, ze ty si ten spravodlivy a vies vsetko a len co ty povies, je pravda. Presne taky ako ty sa deru do politiky. Ako vies kto ma prepojenie na mafiu? Lebo pisali v novinach? Pri predaji strategickych podonikov kde boli novinari? V riti zalezeni Dzurindodvi a Miklosovi? To bola ina mafia v bielych goieroch.

    • 2.3.2.1
     kocurik says:

     Ja neviem kde si bol ty pri predaji tych podnikov, lebo ja som o tom v novinach cital desiatky clankov na tuto temu aj dalsie kauzy pravice. Nezavadzaj tu.

    • 2.3.2.2
     Dan says:

     Keď ti nestačí ako Troskova či Jasan sedeli spolu s Talianmi vo firmách tak neviem.Hlavne prali špinavé peniaze s drogovymi dilermi, ktorí roznášajú smrť mladým ľuďom.O predaji strategických podnikov je ťažké hovoriť. Bolo a sú ziskové? Dúfam ako letisko a železnice Cargo,ktoré sú dávno každoročne v miliónových stratách. Hlavná vec,že je to naše. ..

   • 2.3.3
    Labakan says:

    S Durindovími kauzami sa ešte nevysporiadal nikto a zrejme sa ani nikto nevysporiada. Tu to bolo vždy tak, keď sú škody viac ako zopár tisíc € tak sa to hrá do autu. Ostatných po zásluhe potrestáme. Príde sem Talian ešte mu dáme 68 miliónov €, lebo vie ako to chodí že spiatočka musí byť 30 % . Bordel zostal šlapky sa povymieňajú ľudia si pokričia a ideme ďalej , ku krajším zajtrajškom. Keď to už nepôjde pustia sem arabov a černochov a my sa posunieme odkiaľ sme sem prišli , k Dnepru. Za 500 rokov černoši vyblednú a ani si nikto nevšimne že sa niečo stalo.-

 3. 3
  otazka says:

  A kto toto tu celé platí? Ozaj, kto? Pódium, biozáchody, zábrany, plagáty, letáky, odznaky, poriadková služba, veľkoplošné obrazovky, ozvučenie, osvetlenie, upratovanie… to je možno aj päťciferná suma v eurách na jedno zhromaždenie. samozrejme sa to týka väčších miest… a nie je to len jednorazová akcia… Organizátorom sa asi dobre žije.

  • 3.1
   fargo says:

   Tak na toto ti nik neodpovie :) Nehodí sa to organizátorom do krámu.

   • 3.1.1
    Tom says:

    Kdo iny ako Soros by to platil? Alebo reptyliani ?

   • 3.1.2
    Majú pravdu ale... says:

    Ľudia, je to celé totálne zmanipulované z oboch strán, tak zo strany koalície ako aj opozície. Výrok mladíka „My sme tí, na ktorých sme čakali“ z videa https://www.facebook.com/zaslusneslovensko/videos/178583426270373/ versus „My všetci sme tí, na ktorých sme čakali.“ z textu pri videu hovorí za veľa. Ja som tieto dezorientované deti nečakal. Ja čakám slušných, skúsených ľudí. Nie deti, ktoré začali diktovať podmienky politickému svetu. DIKTOVAŤ. Oni neprosia, oni nie sú slušní, oni diktujú. Včera pred úradom vlády už nešlo o smrť dvoch mladých ľudí, ale o jediné: o nenávisť. Pozrite si videá, včera sa to začalo meniť na anarchiu.

    • 3.1.2.1
     Tom says:

     Sak tam nejde len o ich smrt ale kdo ju zapricinil nie? Co sa tu hras na pacifistu tychto hajzlov treba odtial vykopat aby dalsi co priu boli posrani robit to iste jak tito mafiani!!!

     • 3.1.2.1.1
      otazka says:

      a Ty vieš kto ju zapríčinil? Lebo na to čakám už dva týždne.. Možno vieš viac.. Len nepíš, že doplatil na tie články, ktoré mu aj tak len „niekto“ podsúval..

      • 3.1.2.1.1.1
       Tom says:

       JJ viem strana most dostala ochranu hned ako ju poziadli a on ju nedostal vobec tak kto je zato zodpovedny?

      • 3.1.2.1.1.2
       Dan says:

       Chlapec ty si chorý. Kto podsuval články Kuciakovi?Sa zobuď kotlebovska hlavicka.

       • 3.1.2.1.1.2.1
        otazka says:

        Veď napr. Ivan Mego z plus 7 to potvrdil, lebo vraj mu to stopili „zhora“ tak mu články posunul.. čo mi príde minimálne divné, lebo pluska sa odbavuje na článkoch tohto typu.. A nie som žiadna kotlebovská hlavička !!! a na rozdiel od Teba som sa už dávno zobudil a zdravie mi zatiaľ tiež celkom slúži (aj to mentálne)

    • 3.1.2.2
     Kolo says:

     Anarchiu tu chcu vytvarat taki ako ty.
     Ja som tam bol za seba a svojich blizkych
     teba kto zmanipuloval a kde si tie rozumy nabral co tu davas do placu?

 4. 4
  Bezdomovec says:

  Skutočne je až extrémna potreba to vyšetriť, aby scenár nebol písaný v duchu menšieho zla. Nechceme byť druhá Ukrajina, kde žoldnieri ostreľovači zabíjali demonštrantov.

 5. 5
  Vlado says:

  Ja sa len bojím že raz sa zobudím a vedľa mňa bude ležať soros a ja sa nalakam a budem utekať na wc a tam putin zabuchnem a na chodbe stretnem trumpa.

 6. 6
  BMW says:

  Ľudia nenechajte sa manipulovať. Všetko je to divadlo ktoré má jedných zlodejov nahradiť druhými. Až budú sa všetko od 89 sedieť všetci zodpovední, tak potom som pripravený uveriť v lepšiu spoločnosť, skôr ani náhodou.

  • 6.1
   Kolo says:

   A ako by si ich chcel tahat na zodpovednost.
   Sediet doma a vypisovat tieto nezmysli.?

   Zapecnici vzdy vyriesili vsetko.

 7. 7
  ferino says:

  Kradne sa už od 89 roku do dnešných dní. Po revolúcii sa rozkradlo všetko to, čo tu naši rodičia a prarodičia vybudovali. Preto je smiešne z rozkrádania obviňovať iba ficovú vládu. Od revolúcie sa mohutne kradlo a rabovalo za každej vlády a z relatívne bohatého štátu v 89. sa postupne stalo Slovensko chudobné ako kostolná myš. Preto by bolo poctivé a slušné potrestať všetkých zlodejov od 89. roku včetne ficovel vlády a jej oligarchov. Aź potom sa stane Slušné Slovensko.
  V 89 som pravidelne na tomto námestí štrngal kľúčmi a kričal To je ono. Na rozdiel od terajších zhromaždení vtedy rečníci rečnili z divadelného balkóna. Zatial čo my na námestí sme naivne verili v lepšiu budúcnosť tak čelní VPN-kári s tajne v zákulisí i hore v divadle už delili majetky. Od vtedy sa začalo megarozkrádanie a rabovanie nášho štátneho majetku. Od revolúcie až do dnešn ých sa kradne nepretržite za každej vlády. My , ľudia , ktorí sme sa v 89 zúčastňovali na protestoch sme boli zneužití a oklamaní. Keď sa rozprávam so spoluúčastnikmi vtedajších protestov tak väčšine z nich je ľúto, že sa dali zneužiť. O tom svedčí aj fakt, že ľudia z vtedajších protestov sa v drvivej väčšine terajšich protestov nezúčastňujú. Ak ozaj organizátori chcú slušné Slovensko , tak by mali požadovať o vyšetrenie zlodejín a megazlodejín už od revolúcie v 89 až do dnešných dní a nie iba krádeže tejto vlády.

  • 7.1
   LL.M. says:

   U nás na Slovensku je národný šport likvidovať ľudí. Zlodej kričí chite zlodeja. Len čo ma napadne Karol Ježík, samovražda Dušan Pašek, Remiáš, stratený novinár podobného zamerania ako Kuciak. Znepáč sa mocným a máš po živote. Najprv ťa upozornia a potom rozhodnú čo a ako. Koľko má za nechtami náš vodca. Tie likvidácie najprv začínajú ekonomickou likvidáciou, keď nepochopíš ideme ďalej. Likvidácia trnavských podnikateľov v prospech cudzích firiem. LTT do teho, budú sa spisovať zásluhy kto, kedy, začo, prečo ?

  • 7.2
   Kolo says:

   Daj ten sposob ako to chces riesit.

   Z toho co pises tak zlodeji sa asi maju sami odsudit a ty vylezies zo svojej ulity. No super. Nedaj sa manipulovat a hni tam kde si.

 8. 8
  teoretik says:

  Teoretická úvaha:

  Vlastnosti Pyramídovej hry:

  Profitujú iniciátori zo začiatku, ktorí nastavia vlastnosti hry a presne vedia o čo ide.
  Propaganda zabezpečí účastníkov-nasledovníkov, ktorí si osvoja vonkajšie názory iniciátorov, ale nepostrehnú, o čo v skutočnosti iniciátorom ide (=princíp, podstata hry).

  Čím viac ďaľších nadšených účastníkov, tým lepšie pre iniciátorov.

  Z pyramídovej hry na konci profituje malá skupina iniciátorov, drvivá väčšina zúčastnených je zneužitá, podvedená a oklamaná, deklarované prísľuby zostanú nesplnené a radoví účastníci získavajú životnú skúsenosť.

  Riziko hry (pre iniciátorov): Hra nefunguje bez nadkritického množstva zúčastnených.

  Upozornenie.
  Keďže sa jedná o čiste teoretickú úvahu, akákoľvek podobnosť s minulými, terajšími alebo budúcimi javmi v spoločnosti okolo nás je čisto náhodná. Úvaha môže iniciovať u vnímavého čitateľa rozvoj kritického myslenia.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.