reklama

V Trnave fungujú iba dva hotspoty, ďalšie možno pribudnú

hotspot-teteSurfovanie v internetovej sieti na verejných miestach prostredníctvom tzv. hotspotov – v kaviarňach, reštauráciách, na letiskách, vo verejných budovách  či na železničných staniciach je vo vyspelom svete pomerne bežným javom. Hotspot je miesto pokryté signálom bezdrôtovej siete, prostredníctvom ktorej je možné pripojiť sa na internet.
Slovensko počtom hotspotov v porovaní so zahraničím zaostáva. Trnava nie je výnimkou. Kým napríklad v Bratislave funguje viac ako 30 takýchto zariadení, v B. Bystrici a Zvolene asi 15, v Trnave máme možnosť pripojiť sa na hotspot len na dvoch miestach: v kaviarni TeTe Café na Františkánskej ulici a v podniku Venue na Jeruzalemskej ulici. Pripojenie je bezplatné, prevádzkuje ho trnavská súkromná spoločnosť PEEM Slovakia.
„Sme si vedomí, že hotspotov v Trnave je málo. Pripravujeme pilotný projekt, ktorý v súčasnosti testujeme. Ide o spoluprácu s viacerými prevádzkami v meste, kde budú môcť ich zákazníci bezplatne čítať maily či surfovať po internete. Záujem zo strany majiteľov prevádzok o hotspoty je,“ uviedol I. Novotný zo spoločnosti PEEM. Prípadnú pomoc a spoluprácu pri zavádzaní hotspotov v Trnave zo strany mesta nevylučuje ani vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič: „Sme otvorení návrhom subjektov, ktoré majú záujem rozšíriť hotspoty na území mesta. Iste uvítame návrhy a projekty, vďaka ktorým sa stane Trnava atraktívnejšou pre turistov a návštevníkov, či samotných obyvateľov mesta.“ Ako dodal P. Tomašovič, jedným z miest, kde by sa tento projekt iste ujal, je pešia zóna, ktorú čaká kompletná rekonštrukcia.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2007 23:20. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.