reklama

Mesto zrekonštruovalo už 65 priestorov určených pre odpadkové kontajnery

smetiak2aPlochy pre kontajnery na odpadky získavajú už niekoľko rokov v Trnave novú tvár. Mesto sa rozhodlo ešte v predošlom volebnom období nielen racionalizovať počet tzv. kontajnerových stojísk, ale aj vizuálne a technicky upraviť priestory,  v ktorých sú umiestnené. V jednotlivých častiach mesta možno čoraz častejšie vídať zelené oplotenie a vybetónované plochy pre 1100 litrové nádoby na odpadky.
„V súčasnosti eviduje mesto už 65 takto zmodernizovaných priestorov pre odpadkové kontajnery. Každým rokom, v závislosti od možností mestského rozpočtu, chceme pokračovať v úpravách týchto priestorov tak, aby v budúcnosti boli jednotne vybudované všetky kontajnerové plochy v Trnave,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič. Pôvodne prišla trnavská samospráva s nápadom modernizácie kontajnerových stojísk v lokalitách, kde prebiehala rekonštrukcia či výstavba komunikácií, chodníkov alebo výsadba zelene.  esto postupne zapracovalo obnovu priestorov pre kontajnery už ako samostatnú rozpočtovú položku.
Zámerom investícií je vytvoriť presne zadefinovaný priestor pre kontajnery, ktoré vďaka samostatnému oploteniu dostávajú svoje presne určené miesto na všetkých sídliskách v meste.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2007 22:47. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.