reklama

Dokončia budovu na Zavarskej?

zavarska1aOsud nedokončenej budovy na Zavarskej ulici v Trnave (na snímke vľavo), susediaci s veterinárnou klinikou, zostáva nateraz nejasný. Objekt, ktorý mal pôvodne slúžiť už neexistujúcemu Ústavu ZOO hygieny a veterinárnej správy na laboratórnu a výskumnú činnosť začali stavať v roku 1988, no napokon po troch rokoch výstavby stavebné práce zastavili. Dnes sa v objekte súčasnej Regionálnej a veterinárnej a potravinovej správy v Trnave týči do výšky pomerne rozsiahly nedostavaný päťposchodový objekt s nejasnou budúcnosťou.
Podľa slov riaditeľa Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Trnave MVDr. Ľuboslava Lorinčáka jestvuje nádej, že rozostavaná budova nájde nového majiteľa. „Existujú záujemcovia z radov súkromných firiem, ktorí by objekt chceli odkúpiť a dokončiť. Rozhodovanie však nie je v našich rukách, v tomto prípade rozhoduje štát,“ vysvetlil.
Regionálna veterinárna a potravinová zavarska2aspráva v minulosti ponúkla budovu iným štátnym inštitúciám, ktoré aktuálne hľadajú a potrebujú nové priestory. Archívu ani hasičskému zboru však objekt nevyhovoval.
„V súčasnosti čakáme na rozhodnutie štátu, akým spôsobom sa bude v danej otázke postupovať ďalej. Budovu, ktorú sme zdedili strážime, staráme sa o to, aby  nepriťahovala pozornosť záujemcov o príležitostné prespanie a podobne. Samozrejme, vznikajú nám tým dodatočné náklady,“ pripomenul MVDr. Lorinčák s dovetkom, že veterinárna a potravinová správa dnes čaká na to, ako sa nadriadené štátne inštancie rozhodnú v otázke zaradenia budovy do ponuky na odpredaj prípadným novým majiteľom.

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2007 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.