reklama

Projektová dokumentácia južného obchvatu je hotová, mesto ho predloží Slovenskej správe ciest

juzny-obchvatDvetisícdvesto metrov dlhý úsek južného obchvatu mesta je naprojektovaný. V rekordnom čase, kedy od prvého pracovného stretnutia 25. januára 2007 uplynulo necelých 10 mesiacov je projektová dokumentácia v štádiu pre územné rozhodnutie pripravená putovať na Slovenskú správu ciest – teda investorovi.
„Vkladom mesta Trnava do tohto projektu je iniciatíva, akcelerácia a vypracovanie dokumentácie podľa všetkých noriem a predpisov. Dôvodom plánovania výstavby južného obchvatu je prepojenie priemyselných zón bývalých závodov TAZ a automobilky PSA, odbremenenie dopravy od plánovaného zjazdu z diaľnice vo Voderadoch v smere od Hrnčiaroviec do mesta a uvoľnenie kritických úsekov pod železničnými mostami pri sladovniach a železničnej stanici. Zároveň dôjde k odľahčeniu Tulipánu a Linčianskej od tranzitnej dopravy,“ stručne objasnil zástupca primátora mesta Trnava Eduard Čechovič dôvody, ktoré vedú predstaviteľov trnavskej radnice a mestského úradu k tomu, aby tak vehementne pracovali na projektovaní ďalšieho dôležitého komunikačného ťahu. Ten môže výrazne odľahčiť doprave na viacerých úsekoch preťažených trnavských ciest. Súčasťou 2,2 kilometra dlhého obchvatu majú byť štyri križovatky a mimoúrovňové napojenie Modranky s Bulharskou a Mikovíniho ulicou.
Južný obchvat je plánovaný ako dvojprúdová cesta v šírke 11,5 metra s rezervou na prípadnú výstavbu 22,5 metra širokej štvorprúdovky. Mostné konštrukcie budú dimenzované už teraz na šírku 22,5 metra. Komunikácia obchvatu je projektovaná na ornej pôde na pozemkoch bez výraznejších prírodných prekážok, ktoré by mohli stavebné práce komplikovať, od sídliska Linčianska bude cesta vzdialená asi 300 metrov. Bude tak s rezervou spĺňať normy povolenej hranice hluku, navyše sa ráta aj s inštalovaním protihlukových bariér.
„Samotné financovanie projektu nie je v rukách mesta. Investíciu pokryjú prostriedky štátneho rozpočtu. My len dúfame, že sa podarí získať peniaze na tento projekt čo najskôr,“ optimisticky dodáva E. Čechovič a pripomína, že Trnava by sa v prípade spustenia severného a južného obchvatu stala v tomto ohľade na slovenské pomery iste mimoriadnou. Naviac, v hre je aj taká možnosť, že v budúcnosti sa obchvat prepojí so sídliskom Prednádražie.
Podľa prepočtov mesta náklady na výstavbu južného obchvatu dosiahnu 670 miliónov korún.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2007 0:08. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projektová dokumentácia južného obchvatu je hotová, mesto ho predloží Slovenskej správe ciest”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.