reklama

Prestavba južného krídla ZŠ Bottova na kuchyňu s jedálňou zrejme nebude možná. Mesto ukončilo zmluvu s projektantom

AKTUALIZOVANÉ v stredu 6. februára 2019 o 10:12 hod.

Mesto Trnava po vyše mesiaci ukončilo zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie novej školskej jedálne a kuchyne pre ZŠ na Ulici Jána Bottu. Zmluvu podpísal primátor Peter Bročka s trnavskou firmou TA Projekt 19. decembra 2018, no 24. januára 2019 ju zrušili. Kuchyňa s jedálňou mala vzniknúť prestavbou južného krídla, kde dnes funguje šesť tried. Trnavská radnica tak bude musieť hľadať inú alternatívu výstavby novej kuchyne a jedálne.

Zhotoviteľ mal mestu dodať projektovú dokumentáciu školskej kuchyne a jedálne pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu do 15 týždov od začiatku lehoty plnenia, ktorá bola stanovená od 2. januára 2019.

V cene realizačného projektu, stanovenej na 26 410 eur s DPH, bolo okrem iného podrobné zameranie, architektonické a stavebné riešenie, statika, zdravotechnika, kúrenie, elektroinštalácie, vzduchotechnika a chladenie, vybavenie kuchyne, návrh výťahu, tepelno-technický posudok, podrobný hydrogeologický posudok, plán organizácie výstavby, náklady stavby či vizualizácie.


Vpravo južné krídlo ZŠ Bottova, ktoré chcela radnica prestavať

FOTO: Mesto Trnava / Rastislav Danák

Zmluvu medzi mestom Trnava a spoločnosťou TA Projekt však po vzájomnej dohode 24. januára 2019 ukončili.

Ako sa uvádza v článku 2 Dohody o ukončení zmluvného vzťahu: „Vzhľadom na overenie technického stavu existujúceho pavilónu šatní (zabetónované rozvody kanalizácie v suteréne objektu, enormná vlhkosť suterénu z dôvodu nefunkčnej hydroizolácie objektu, nízka svetlosť miestností určených pre varnú časť kuchyne, malá plošná výmera objektu pre normové umiestnenie kuchyne a jedálne s požadovanou kapacitou jedál) nie je možné vykonať rozsah predmetu zmluvy.“

Mesto zámeru prestavby južného krídla verilo.

Ešte 23. januára v tlačovej správe radnica uviedla, že „ako najvhodnejšia alternatíva sa teraz javí zmena stavebného zámeru z jednopodlažného krídla na dvojpodlažné – s kuchyňou a jedálňou v prízemí a zachovanými šiestimi triedami na poschodí. V prípade, že pôjde všetko podľa plánu, by nová časť budovy mohla stáť v septembri 2020.“

Aktualizácia: Vyjadrenie trnavskej radnice

Ako zdôrazňuje trnavská radnica vo vyjadrení k predošlému textu článku, účelom projektu, na ktorom začala samospráva pracovať v prvej polovici roku 2018, bola prestavba južného krídla, kde sa aktuálne nachádza šesť tried.

„Z kapacitných dôvodov je možné presunúť v rámci budovy ZŠ iba dve, nanajvýš tri z nich, preto by bolo v novom školskom roku nutné otvoriť menej tried prvého ročníka. Proti tomuto riešeniu sa postavili zamestnanci Základnej školy na Ulici Jána Bottu, nesúhlas vyjadrili aj rodičia na januárovom verejnom stretnutí. Zároveň pri podrobnom zameraní priestorov a následnom posúdení technického stavu pavilónu vyšli najavo skutočnosti uvedené v citovanej časti Dohody o ukončení zmluvného vzťahu.

Vzhľadom na tieto fakty a s cieľom riešiť situáciu k spokojnosti čo najväčšieho počtu zapojených strán sme sa preto rozhodli pôvodný zámer zmeniť a namiesto prestavby šiestich tried na kuchyňu s jedálňou mesto plánuje postaviť na tomto mieste nové krídlo s kuchyňou a jedálňou v prízemí a triedami na poschodí.

Informácie uvedené v článku sú pravdivé, je však potrebné doplniť, že predmetná zmluva bola ukončená práve preto, aby sme mohli zrealizovať tento nový stavebný zámer. Projektantovi budú uhradené len tie práce, ktoré stihol vykonať, konkrétne ide o zameranie a konzultácie v celkovej výške zhruba 1 000 €.

Aktuálne pripravujeme nové zadanie k verejnému obstarávaniu na projektanta, ktorý by mal byť známy začiatkom marca. O ďalšom vývoji tejto situácie budeme včas informovať.“

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2019 23:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prestavba južného krídla ZŠ Bottova na kuchyňu s jedálňou zrejme nebude možná. Mesto ukončilo zmluvu s projektantom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.