reklama

Prestavba južného krídla ZŠ Bottova na kuchyňu s jedálňou zrejme nebude možná. Mesto ukončilo zmluvu s projektantom

AKTUALIZOVANÉ v stredu 6. februára 2019 o 10:12 hod.

Mesto Trnava po vyše mesiaci ukončilo zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie novej školskej jedálne a kuchyne pre ZŠ na Ulici Jána Bottu. Zmluvu podpísal primátor Peter Bročka s trnavskou firmou TA Projekt 19. decembra 2018, no 24. januára 2019 ju zrušili. Kuchyňa s jedálňou mala vzniknúť prestavbou južného krídla, kde dnes funguje šesť tried. Trnavská radnica tak bude musieť hľadať inú alternatívu výstavby novej kuchyne a jedálne.

Zhotoviteľ mal mestu dodať projektovú dokumentáciu školskej kuchyne a jedálne pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu do 15 týždov od začiatku lehoty plnenia, ktorá bola stanovená od 2. januára 2019.

V cene realizačného projektu, stanovenej na 26 410 eur s DPH, bolo okrem iného podrobné zameranie, architektonické a stavebné riešenie, statika, zdravotechnika, kúrenie, elektroinštalácie, vzduchotechnika a chladenie, vybavenie kuchyne, návrh výťahu, tepelno-technický posudok, podrobný hydrogeologický posudok, plán organizácie výstavby, náklady stavby či vizualizácie.


Vpravo južné krídlo ZŠ Bottova, ktoré chcela radnica prestavať

FOTO: Mesto Trnava / Rastislav Danák

Zmluvu medzi mestom Trnava a spoločnosťou TA Projekt však po vzájomnej dohode 24. januára 2019 ukončili.

Ako sa uvádza v článku 2 Dohody o ukončení zmluvného vzťahu: “Vzhľadom na overenie technického stavu existujúceho pavilónu šatní (zabetónované rozvody kanalizácie v suteréne objektu, enormná vlhkosť suterénu z dôvodu nefunkčnej hydroizolácie objektu, nízka svetlosť miestností určených pre varnú časť kuchyne, malá plošná výmera objektu pre normové umiestnenie kuchyne a jedálne s požadovanou kapacitou jedál) nie je možné vykonať rozsah predmetu zmluvy.”

Mesto zámeru prestavby južného krídla verilo.

Ešte 23. januára v tlačovej správe radnica uviedla, že “ako najvhodnejšia alternatíva sa teraz javí zmena stavebného zámeru z jednopodlažného krídla na dvojpodlažné – s kuchyňou a jedálňou v prízemí a zachovanými šiestimi triedami na poschodí. V prípade, že pôjde všetko podľa plánu, by nová časť budovy mohla stáť v septembri 2020.”

Aktualizácia: Vyjadrenie trnavskej radnice

Ako zdôrazňuje trnavská radnica vo vyjadrení k predošlému textu článku, účelom projektu, na ktorom začala samospráva pracovať v prvej polovici roku 2018, bola prestavba južného krídla, kde sa aktuálne nachádza šesť tried.

“Z kapacitných dôvodov je možné presunúť v rámci budovy ZŠ iba dve, nanajvýš tri z nich, preto by bolo v novom školskom roku nutné otvoriť menej tried prvého ročníka. Proti tomuto riešeniu sa postavili zamestnanci Základnej školy na Ulici Jána Bottu, nesúhlas vyjadrili aj rodičia na januárovom verejnom stretnutí. Zároveň pri podrobnom zameraní priestorov a následnom posúdení technického stavu pavilónu vyšli najavo skutočnosti uvedené v citovanej časti Dohody o ukončení zmluvného vzťahu.

Vzhľadom na tieto fakty a s cieľom riešiť situáciu k spokojnosti čo najväčšieho počtu zapojených strán sme sa preto rozhodli pôvodný zámer zmeniť a namiesto prestavby šiestich tried na kuchyňu s jedálňou mesto plánuje postaviť na tomto mieste nové krídlo s kuchyňou a jedálňou v prízemí a triedami na poschodí.

Informácie uvedené v článku sú pravdivé, je však potrebné doplniť, že predmetná zmluva bola ukončená práve preto, aby sme mohli zrealizovať tento nový stavebný zámer. Projektantovi budú uhradené len tie práce, ktoré stihol vykonať, konkrétne ide o zameranie a konzultácie v celkovej výške zhruba 1 000 €.

Aktuálne pripravujeme nové zadanie k verejnému obstarávaniu na projektanta, ktorý by mal byť známy začiatkom marca. O ďalšom vývoji tejto situácie budeme včas informovať.”

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2019 23:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

37 komentárov pre “Prestavba južného krídla ZŠ Bottova na kuchyňu s jedálňou zrejme nebude možná. Mesto ukončilo zmluvu s projektantom”

 1. 1
  erik says:

  firma dostala 26tisic aby zistila ze sa to neda ? (alebo vrati nejaku alikvotnu ciastku?)
  ked vsetko dobre pojde september 2020? (uz teraz nic nede dobre,chudence deti)

  • 1.1
   Obcan says:

   Ked sa to neda,za co maju dostat 26.000?

  • 1.2
   Profik says:

   Erik kde je pisane ze dostala firma peniaze? Dostali by ich keby vypracovali projektovu dokumentaciu a kedze sa to zrusilo nedostanu nic chapes?

   • 1.2.1
    erik says:

    RE:Profik says: a kde je napisane ze nic nedostala? to ako mesiac nieco skumala a zistovala a overovala zadarmo? (preto som tam spomenul alikvotnu ciastku)

    • 1.2.1.1
     Profik says:

     Dohoda o ukončení zmluvného vzťahu založeného zmluvou o dielo č. 1607/2018 zmluva cislo 31 .
     porzri si tu dohodu o ukonceni

    • 1.2.1.2
     architekt. says:

     Celé to je trápne. Tie dôvody prečo sa nedá stavať mohli samostatne bez externej firmy vyhodnotiť tí 5 architekti vrátane investičného odd. čo čučia na meste na čele s Gunišom. Oni čo vlastne robia ?
     Nejednalo sa o nijak zvláštny posudok. Vyhodnotenie situácie pre priemerného absolventa stavebnej priemyslovky prípadne im to mohol povedať ujo školník.
     Tu je vidieť ako “odborne” a nekompentne je riadené mesto.
     Od 19.12.2018 do 5.2.2019 objavovali Ameriku a teplú vodu.
     Fakt smiešne aj smutné

     • 1.2.1.2.1
      Shiter says:

      Pocul som ze od zajtra budes hlavny architekt ty a budes aj viest cele mesto spolu s tribunalom na tejto diskusii. Hlavny spravca bude Pejkovic lebo sa fakt osvedcil a takych ludi treba a kedze vie sa aj rozdelit na viac ludi moze robit skoro vsetko v TT a nikde nebude treba zamestanancov kedze si zavola vsetkych svojich spojencov z jeho hlavy ktorych tu mozme vidat kazdy den . Trnavu konecne caka raj ne zemi tak vam drzim palce. Dufam ze do konca tyzdna zvladnes postavit jedalen aj s kuchynou budem sa tesit.

      • 1.2.1.2.1.1
       Labakan says:

       Večer si už z kanála nemusel vyliezať a celé to zasmradiť.Dňa 7.2.2017 bol zaevidovaný u nás na správe list ,, Rozbor finančných prostriedkov potrebných na vyfinancovanie miezd na rok 2017 ,,. Zaevidovaný pod číslom 101, rozdiel predstavuje 139 042,80 €. Dobrá správa je že sa našli finančné prostriedky vo výške 300 000 € , ktorá hľadal riaditeľ zemegule a šéfka ekonómov národne banky , počas prestávky rokovania MZ konané dňa 9.10.2018 . To bolo navýšenie na útratu všetkého druhu a nehospodárne nakladanie s našimi financiami pre SKaŠZ.

      • 1.2.1.2.1.2
       Jery says:

       Až toľkú sebakritiku nemusíš podstupovať že sa nazveš tak nelichotivo . Pokiaľ si ešte nič nepočul o znižovaní stavu zamestnancov prepracovanou organizáciou práce, treba oprášiť učivo s tej školy najlepších ekonómov, alebo teória je jedna vec a prax druhá.

      • 1.2.1.2.1.3
       hokejista says:

       Shiter, Pejkovič na rozdiel o vás vie ako nato, riaditeľ zemegule alias Vasiľ Biľak, keď tam stále nie je nemôže ani riadiť. Asi chodí ratovať chlebodarcu do nemocnice. Koľko môžete beztrestne pšustrovať euro ? Sto, dvesto, tristo tisíc, milión ?

  • 1.3
   Filip says:

   Zrusena zmluva znamena ze dielo sa neurobi a peniaze sa nemaju za co vyplatit. Pochopitelne.

   • 1.3.1
    Jack says:

    Toto ale vysvetli ludom. Cakam na tu shitshow co sa spusti teraz. Chudak Brocka :D

    • 1.3.1.1
     Jedalen says:

     https://www.trnavskyhlas.sk/c/25678-peticiu-o-obedoch-podporilo-viac-ako-tisic-ludi.htm

     pondelok štvrtáci z tejto školy prvýkrát obedovali v Spojenej škole na Beethovenovej ulici a boli s jedálňou aj stravou spokojní.

     Žiaci druhého stupňa obedovali v jedálni ZŠ na Ulici A. Kubinu a tiež sa nesťažovali.

     Rodičia, ktorí toto riešenie kontrolovali, sa už vyjadrovali miernejšie ako po prepuknutí problému.

     Nakonec to az take zle neni ale zas ti zivil niekto velku pohromu , nieco ako bude totalny kolaps ked zastavia mikoviniho.

    • 1.3.1.2
     analfabet says:

     Shitshow robíte v Trnave akurát tak vy neschopní si plniť základne povinnosti zbabelo zalezení v ilegalite.
     Nemajú sa vám náhodou “nasraté mamičky” ako ich nazval Uhlík náhodou ospravedlniť že neviete riadiť mesto ?
     Vlastne je to celé úžasne a na všetkých školách v TT by sa mohli deti voziť hore dole a chodiť pešo po meste.

    • 1.3.1.3
     Jeff says:

     Máš pravdu Bročka je fakt chudák a aký neschopný.

 2. 2
  Looper says:

  Predpokladám, že vzhľadom na vlnu odporu rodičov sa našla zámienka ako odkomunikovať, že dielo sa nedá realizovať. Čo je samozrejme hlúposť. Keďže dielo nebolo dodané, nepredpokladám, že by mesto niečo platilo, ibaže sa mýlim 😀

 3. 3
  Jedalni says:

  Jedáleň. hm, čo dodať na Tvoj komentár.
  Už sme čitali, že najvyšší chodil na Bottovu a matky detí sú v panike. Otázka je čo by sa stalo, keby tú paniku a tlak v médiách nerobili.
  Môj názor je, že stav je ďaleko od normálneho stavu.
  Otázka je skôr čo robia obaja slefičkári, ktorí po superúspešných voľbách proklamovali úpstretovosť a spoluprácu a zrazu nastal chaos a nespolupráca.
  Vám sa tento stav zdá normálny ?
  medzi riadkami sa dočítame, že veľa detí sa z obedov odhlásilo, niektorí rodičia si deti prehlasujú na iné školy a fasbúková propaganda opäť hlási, že veď sa nič strašné nedeje a matky zbytočne stresujú.
  Takisto si myslím, že keď sa niekto venoval príprave projektu a vykonané práce dokázali, že najoptimálnejšie je objekt zbúrať, tak aj za tú doterez vykonanú prácu si úhradu zaslúži.
  To akokeby sme teraz šli položku po položke a sľub za sľubom, čo v Trnave sa má robiť, ale nevykonalo sa. To narcisovi odrátame z toho premršteného a neadekvátneho platu peniaze ?
  Či na rôznych ľudí máme rôzny meter ?

  • 3.1
   Ano says:

   Je to asi tak ako vravíš. Máme rôzne pohľady a miery, ako na koho. Vieš koľko ľudí bolo v koncentračných táboroch a koľký prežili? Narcis v rámci plurality názorov dá na MÚ priestor, tým čo popierajú to neľudské zaobchádzanie, čo už majú rodičia s deťmi robiť, keď už sa stali rukojemníkmi diletantov a neschopákov. U Talmajnera si dáme kakavko, podpíšeme výplatnú listinu, dáme si preplatiť dovolenku a na fakebuku sa pochválime, ako sme s nimi vybehli , chytráčkovia..

 4. 4
  Šáría says:

  Najlepším receptom je naordinovať všetkým zodpovedným za danú situáciu “lepeňáky” až dovtedy, kým nebude na uvedenej škole funkčná jedáleň.
  Medzi klasické lepeňáky patrí:
  – dva chleby zlepené bravčovou masťou
  – prekrojený najlacnejší rohlík natretý maslom.
  Toto menu by im muselo bohato stačiť. Maximálne k tomu nápoj, čiže pohár vody z vodovodu.
  Rok, dva, tri? Dovtedy, kým nebude jedáleň. Niečo ako konkláve. Alebo na arabskom polostrove je to tzv šáría.

 5. 5
  Sasky says:

  školská budova na Mozartovej má jedáleň, neviem ale, či aj zachovanú kuchyňu. táto budova sa vykuruje.
  možno by stálo za to elokovať tam niekoľko tried prvého stupňa aj pedagógmi a sústrediť stravovanie tam, kým sa nezrealizuje výstavba nového pavilónu.
  ak nie je kuchyňa zachovaná, riešiť to dovozom stravy.

  navrhované riešenie urobiť výdajňu z veľkej telocvične ohrozí podľa mňa výučbu telesnej výchovy.
  veľká škoda, že pozemok bývalého dopravného ihriska vtedajšie vedenie mesta nevyužilo na výstavbu jedálne a školského klubu.

  milá Šaria,
  ktorých zodpovedných máš teraz na mysli?

  • 5.1
   Lepeňák says:

   Prečo sa pýtaš?
   Chceš si otvoriť pred školou stánok rýchleho občerstvenia s pracovným názvom “Lepeňák”?
   Karta by ti asi išla.

 6. 6
  Ano says:

  Čo by bolo keby bolo, sú diskusie o ničom a značne neefektívne. Podľa môjho názoru bolo potrebné do tejto školy brať iba deti spadajúce trvalým bydliskom a mesto to mohlo podľa svojich vedomostí regulovať. Traduje sa že všetci čo si postavili domy v satelitoch chcú aby ich deti chodili do školy na V. ZŠ . Lebo to majú po ceste do zamestnania, škola dobrá len toto sa nedomyslelo. Týmto opatrením by možno ubudlo zo školy aj 300 žiakov a aj kuchyňa by možno stíhala aj novo postavená by mohla mať menšiu kapacitu .

  • 6.1
   Sasky says:

   mám rovnaký názor.
   nemusia zaraďovať do siete novú školu. deti zo satelitov rodičia vozia tak či tak, mohli by ich voziť na elokované pracovisko na Mozartovej.

 7. 7
  Kimenen says:

  ANO, uplne s tebou suhlasim, aj na tomto stoji problem Bottovej skoly.

  • 7.1
   ABC says:

   Keď sa človek zamyslí a ide do dôsledkov tak zistí ako ťažko a po protekcii sa deti mohli dostať na vyvolenú školu. Strach aby boli ich deti prijaté mali aj menej ambiciózny rodičia ktorých deti spádovo patrili na školu. Mnoho krát to je otázka predstíže len aby dieťa zobrali na tú školu. Nech riaditeľka zverejní koľko detí tam spádovo nepatrí. Potom možno nebude treba ani postaviť kruháč , skončia sa preteky po uličkách Špiglsálu, to sú dôsledky neuváženého konania.

   • 7.1.1
    Sasky says:

    myslím, že na 5. ZŠ chodia aj deti z Bieleho Kostola, ktorý nemá školu, a časť tamojších školákov chodí tuším až do Ružindola, ale môžem sa mýliť.

    pod Bottovu už patrá MŠ na Beethovenovej, pokojne by mohli mať niekoľko tried elokovaných v budove v zrušenej ZŠ na Mozartovej, ktorá jedáleň má.

    • 7.1.1.1
     Jery says:

     A čo už má mesto Trnava nad Bílokostolanmi čo sa večer obúvajú kuratelu?

     • 7.1.1.1.1
      abc says:

      to sa spýtaj bývalej pani riaditelky, ktorá brala deti z BK na bottovu posledných 20 rokov, detí bolo málo a každý žiak bol viac ako dobrý, sak dostavali nanho cosi a teraz sa cuduj……

      • 7.1.1.1.1.1
       sprava says:

       Ja stále neverím tomu, že správnym prístupom k zamestnancom stravovacieho zariadenia, lepšou organizáciou práce, nasadením skúseného šéfkuchára, zvýšením mzdového ohodnotenia sa nedá tento stav zmeniť. Keď len by ste použili finančné prostriedky na prepravu žiakov tak sa to určite posunie vpred, k spokojnosti všetkých, len tam neposielajte Peťa , ten nerád vystupuje pred občanmi, nieto ešte pred cudzími zamestnancami.

       • 7.1.1.1.1.1.1
        Sasky says:

        ono to v skutočnosti nebude také prosté, ako si predstavuješ:
        ako chceš dostať skúseného šéfkuchára do školskej jedálne? chiméra.

        skúsený šéfkuchár ti tam nepôjde, bol by blázon. nepotrebuje mať v pracovnom CV prax v školskej družine, ale v hoteloch a restauráciách.

        vedúce stravovní a kuchárky nemáš prečo kritizovať. otázky na mzdové ohodnotenie nepedagogických pracovníkov v školstve smeruj na najbližšiu smerácku lampáreň.

        finančné prostriedky na prepravu detí sa vynakladajú teraz, keď iné riešenie na stole nie je. keby bolo, stačilo by možno zohnať ďalšie sily do jedálne pri Športovej škole.
        no skús pozrieť, koľko je voľných kuchárov na trhu práce.

        • 7.1.1.1.1.1.1.1
         sprava says:

         Sasky, máš prehľad o celej situácie v spomínanom školskom stravovacom zariadení ? Tie problémy ktoré spomínaš sú podľa mňa riešiteľné. To ja predovšetkým o tom že človek by mal mať v sebe dostatok empatie a pozerať sa na to že chce sa pomôcť deťom a celé to zabezpečiť k spokojnosti, potom postupne riešiť nakopené problémy, aby to riadne fungovalo v budúcnosti. Vieš hovorí sa že všetko ide ,len malé deti sa musia učiť chodiť. Alebo kde je vôľa tam je cesta.

         • 7.1.1.1.1.1.1.1.1
          Sasky says:

          prehľad aký-taký mám a budovu na Bottovej poznám ako svoju dlaň.
          športová škola vypovedala stravu koncom kalendárneho roka. fungovalo to od 70. rokov.
          neobviňuj unáhlene z nedostatku empatie, navyše empatiou nový pavilón nevykúzliš, snažia sa hasiť problém.

          riešiteľné zo dňa na deň to určite nie je..
          starý pavilón – aj keby sa neodhalili dané nedostatky – novým normám nevyhovuje.
          to znamená hľadať iné riešenie, zvažovať všetky pre a proti. provizoriá sú najdrahšie.

          jediná budova v dosahu, ktorá má priestory aj zachovanú jedáleň, teraz funguje ako výdajňa stravy pre dôchodcov. je to zrušená ZŠ Mozartova. budova sa riadne vykuruje. či je zachované vybavenie kuchyne na prípravu stravy, neviem, ale ako výdajňa dovezenej stravy by to fungovať mohlo.dovezenú stravu podávajú aj na Atómovej, ak sa nemýlim.
          Mozartova by mohla byť vysunuté pracovisko pre niekoľko tried prvého stupňa, kým sa nerozlúskne oriešok s výstavbou nového pavilóna.
          ak bielokostolčania a satelity vozia deti na Bottovu, môžu ich voziť na Mozartovu, ako tam voľakedy vozili rodičia deti navštevujúce anglickú školu Forell.

          riešenie s dvojzmenným vyučovaním, ktorým by sa to vybavilo v minulosti, dnes už nikto neprijme

          • 7.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           sprava says:

           Mňa by skôr zaujímalo či bolo do určitého bodu všetko zabezpečované aj keď s problémami a zrazu to došlo do bodu a niekto sa zasekol a povedal dosť. Keď by to bolo tak,to je určite riešiteľné. To by skôr napovedalo že niekto chce dokazovať svoju silu a odnášajú to nevinný. Na to je jeden liek, mohutná medializácia problému , toho sa najviac mocný boja. Ich schovávanie sa za normy, predpisy, neriešiteľnosť problému postupne sa otupí. Zdraví rozum dá, že keď to fungovalo toľko rokov, už to vydrží ten pol roka a potom sa môžu deti popresúvať do iných škôl prípadne vytvoriť na Mozartovej novú školu. Tak to navrhovali aj niektorí rodičia. V súčastnosti to napovedá že sa nedokázali dohodnúť dvaja kompetentný, čo sa vzájomne podporovali vo voľbách.

          • 7.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           sprava says:

           Tuším sa trafil problém presne po hlavách oboch zainteresovaných. Takže sa hrajte hru ako vo filme ,,Gombíková vojna ,, a deti 10 ročné konštatujú ,, v živote je veliteľom ten, kto má väčšieho pinďúra,,.

 8. 8
  Biely kostol says:

  Biely Kostol aj Hrnčiarovce by sa mali znovu vrátiť pod Trnavu. Biely Kostol je už oddávna poddanská obec a roky bola Trnavou. Sú tam anomálie na hraniciach katastrov doslova na jednej ulici. Celé zle.
  Lenže tu sa nebuduje mesto, ale dzezina. Dzezinári drźia aj rozvoj a koncepciu mesta.

  • 8.1
   Sasky says:

   to, aby sa vrátili pod Trnavu, si musia odhlasovať miestni, nie Trnava.

   • 8.1.1
    Ano says:

    Ty že bývaš v meste platíš aj vyššie dane ako na dzedzine, tak nech majú aj adekvátny konfort na tej ich príslušnej dzedzine. Kedysi keď bol B. Kostol súčasťou Trnavy tak deti odtiaľ chodili do školy na Gorkého. Ráno autobus odviezol a poobede doviezol. Tak by to malo byť zorganizované aj teraz, kde je malý počet detí tam budú chodiť a nie si vyberať ako princezná na bále.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.