reklama

Poslanci schválili budúcu spoluprácu s investorom veľkej oddychovej zóny

Poslanci mestského zastupiteľstva v Trnave na utorňajšom zasadnutí odsúhlasili budúci predaj 307 hektárov pozemkov v lokalite Medziháj pri Ružindole spoločnosti Development 2, ktorá má ambíciu vybudovať neďaleko Trnavy automobilový pretekársky okruh a veľkú relaxačno – oddychovú zónu.
„V súčasnosti sme v bode nula. Investora čaká ešte veľmi mnoho práce, kým projekt dostane do ďalšieho štádia. Ide o projekt veľkého rozsahu, preto, ako aj v iných prípadoch, bude nasledovať séria náročných schvaľovacích procesov,“ uviedol primátor Štefan Bošnák. Ako zdôraznil na tému transparentnosti priameho predaja pozemkov – „v takýchto prípadoch sa tendre nerobia, pri takýchto projektoch je opačný postup. Investor si vybral naše mesto ako svojho partnera, vybral si konkrétnu lokalitu, vhodnú pre svoj zámer – a to platí na celom svete. Rovnako to bolo aj v prípade PSA Peugeot Citroen či Samsungu. My sme nemali predstavu, čo by sme v danej lokalite mali mať.“
Mesto má za predaj pozemkov zinkasovať 390 miliónov korún. Projekt sa bude realizovať vo viacerých etapách, ktorým dajú zelenú zmluvy o budúcich zmluvách medzi mestom a investorom.
Marketingový riaditeľ spoločnosti Development 2 Peter Féč (na snímke vpravo) odmietol vyjadrenia a obavy, podľa ktorých investor postaví len automobilový okruh a ďalšie voľnočasové aktivity už nezrealizuje. „Táto možnosť nie je možná. Pretekársky okruh sa sám nedokáže uživiť – a navyše nefunguje po celý rok. Predpokladáme s usporiadaním asi 8 až 9 pretekov ročne. Práve pridružené aktivity, ako golfový a jazdecký areál, hotel, malé obchodné centrum, kino, rezidenčná časť, korčuliarsky a cyklistický areál či ďalšie, prinesú investorovi návratnosť finančných prostriedkov.“
Zástupcovia investora považujú konkretizovanie termínov spustenia projektu, ktorý je zatiaľ len v štádiu rozpracovania, za predčasné, práve pre náročnosť ďalších konaní a rokovaní s mnohými inštitúciami a organizáciami v rámci schvaľovacieho projektu.
Z konštrukčného hľadiska samotného okruhu je už dnes zrejmé, že snahou investora bude postaviť moderný autodróm schopný organizovať významné podujatia ako sú MotoGP, DTM, FIA WTCC či FIA GT.

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2008 0:58. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.