reklama

Už o týždeň odovzdá mesto do užívania obnovené detské ihrisko na Dolných Baštách

V piatok 1. augusta o 10. hodine slávnostne odovzdajú do užívania zrenovované detské ihrisko na Dolných Baštách pri Kalokagatii. Investorom rekonštrukcie vyhľadávaného miesta oddychu trnavských detí, o ktorej sme na stránkach týždenníka Trnava Dnes informovali už pred mesiacom, bolo mesto Trnava. Finančné náklady na stavebné práce dosiahli čiastku asi 4,5 milióna korún (149 372 eur). Podľa informácií mestského úradu obnovu ihriska finančne podporila aj spoločnosť PSA Peugeot Citroën.
„Cieľom mestskej samosprávy je ponúknuť deťom a ich rodičom celoročne využiteľné moderné ihrisko s hygienickým zázemím, možnosťou občerstvenia a hier aj počas zlého počasia. V týchto dňoch vrcholí realizácia prvej etapy tohto projektu, ktorá bola zameraná na obnovu exteriéru. Osadené boli nové hracie prvky a mobiliár, vybudované nové oplotenie a spevnené plochy. Zrekonštruovaná bola aj jestvujúca fontána. Okolo nej budú sústredené záhony trvaliek kvitnúcich postupne, aby bola výsadba atraktívna počas celej sezóny,“ znie stanovisko mesta Trnava k renovácii zastaralého ihriska. Najmladší sa môžu tešiť na nové preliezačky, atrakcie, húpačky či drevený hrad.
Prevádzku ihriska bude zabezpečovať trnavská skautská organizácia.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2008 1:16. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.