reklama

Cyklochodník na Zelenečskej ulici bude dokončený neskôr ako sa pôvodne plánovalo

Investícia mesta Trnava do budovania cyklochodníka na Zelenečskej ulici v Trnave v hodnote približne 16 – miliónov korún bude dokončená pravdepodobne až v prvej polovici decembra tohto roku. Pôvodne sa predpokladalo s odovzdaním diela do konca novembra. „Na 850 metrov dlhom úseku bude vybudovaný cyklistický chodník, zároveň spustíme nové verejné osvetlenie a zabudujeme mestskú optickú sieť. Súkromný investor – spoločnosť Orange si v tomto úseku zabudováva vlastnú sieť,“ ozrejmil rozmer stavebných prác vedúci odboru investičnej výstavby MsÚ v Trnave Dušan Béreš .
Dokončenie výstavby cyklochodníka a ostatných vyvolaných investícií posunulo nedodržanie stanovených parametrov umiestnenia optickej siete zo strany súkromného investora. Z toho dôvodu je nutné pracne a opatrne obchádzať nevhodne umiestnené káble a chráničky, čím dochádza k časovým posunom a zvyšovaniu finančných nákladov.
Ako poznamenal D. Béreš, „asfaltobetónový koberec cyklochodníka bude natretý v výraznejšou červenou farbou a obe vetvy cyklochodníka (prvú realizovalo mesto v roku 2007) budú od cesty oddelené 20 cm širokou bielou čiarou“.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2008 23:49. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.