reklama

Z technických služieb bude moderný priemyselný park

technolog-park1Mestu Trnava sa podaril husársky kúsok. Napriek ťažkej globálnej ekonomickej situácii dôjde na Priemyselnej ulici v Trnave k výstavbe Mestského priemyselného a technologického parku (MPaTP) v hodnote viac ako 10,33 milióna eur (311 mil. Sk). Samospráva získala na projekt nenávratný grant vo výške 9,58 mil. eur. Zmluvu o posyktnutí grantu podpísali v stredu na trnavskej radnici šéf agentúry SARIO Peter Hajaš a primátor mesta Štefan Bošnák.

Na ploche 27 935 m2 v areáli bývalých technických služieb vznikne park, ktorý by mal pomôcť zlepšiť na území mesta a v regióne podnikateľské prostredie, ponúknuť špičkové priestory pre umiestnenie sofistikovaných technologických projektov a vytvoriť asi 450 nových, prevažne vysokokvalifikovaných pracovných príležitostí. Mestský priemyselný a technologický park Trnava (MPaTP) začnú budovať ihneď po ukončení tendra na dodávateľa stavby, spustenie je naplánované najneskôr na február 2012.
V priestoroch parku dôjde k výstavbe  pavilónu sofistikovanej výroby, pavilónu výrobných buniek, skladového pavilónu a výrobno – technologického pavilónu.  V rámci projektu dôjde aj k realizácii rekonštrukčných a modernizačných prác na pôvodných objektoch, ktorých renovácia bude efektívna. Tu vzniknú priestory určené pre skladovanie a logistiku. bosnak-hajasCelkom bude firmám k dispozícii 7,5 – tisíca metrov štvorcových priestorov pre podnikateľské účely.
Mesto Trnava získala grant na výstavbu parku, pretože podľa slov generáclneho riaditeľa Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) – “Trnavský projekt mal výhodu v tom, že ponúkol nie iba výrobu, ale aj výskumnú a vývojovú činnosť. Presne zapadá do stratégie SARIO, a preto uspel,” stručne vysvetlil generálny riaditeľ agentúry Peter Hajaš.
Primátor Štefan Bošnák poznamenal: “Dá sa hovoriť o historickom okamihu, podobný projekt sa nerodí každý deň. Jeho realizácia prispeje k vytvoreniu špičkových podmienok pre domácich aj zahraničných investorov, podnikatelia z parku budú mať vďaka spolupráci napríklad s MTF STU v Trnave prístup k laboratóriám, spolupracovať s od­borníkmi či etablovať najnovšie technológie a inovácie pre svoju činnosť. Už dnes máme podpísaných osem zmlúv o budúcej zmluve so záujemcami o pôsobenie v parku.”
Súčasťou parku bude aj vybudovanie parkovacích miest na ploche 1500 m2.

Ulož ako PDF
Napísal 27. februára 2009 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.