reklama

SPP bude v Trnave modernizovať plynovody

mapa-trnavaSlovenský plynárenský priemysel (SPP), a.s., plánuje začať v niektorých lokalitách mesta Trnava ďalšiu rekonštrukciu nízkotlakových plynovodov.
Stavebné práce sa dotknú viacerých ulíc v troch lokalitách.
Podľa projektu, predloženého Staveb­nému úradu v Trnave, bude SPP modernozvať nízkotlakové rozvody plynu v lokalitách ulíc Kalinčiakova, Vansovej, Štúrova, Študentská (označené na mape pod číslom 1), ďalej na Palárikovej, Železnej, Jurkovičovej, Žitnej, Sasinkovej ulici (č.2) a napokon na Odbojárskej ulici (bod č. 3).
Ako uvádza SPP, a.s., “účelom stavby je zabezpečenie bezpečnej a bezporuchovej dodávky zemného plynu v dostatočnej kapacity a požadovaných tlakových pomeroch. Navrhovanou rekonštrukciou nízko­tlakových oceľových rozvodov sa zlepšia technické a kapacitné parametre plynovej siete v meste Trnava”.
Súčasťou stavebných prác bude podľa investora aj rekonštrukcia plynových prípojok k jestvujúcim odber­ným miestam, ktoré budú ukon­čené pred hranicou pozemkov odbera­teľov.
Staré a dosluhujúce oceľové plynovody vymení SPP za rúry z polyetylénu.
“Trasa navrhovaného plynovodu bude v prevažnej línii pôvodného oceľového plynovodu v miestnych komunikáciách, chodníkoch a čiastočne v zelenom páse  mimo súkromných pozemkoch. Kríženie komunikácií bude riešené bezvýkopovou technológiou,” informuje SPP. Termín začatia stavebných prác závisí úspešného absolvovania potrebných úradných postupov.

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2009 0:06. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.