reklama

Trnava prihlásila svojich troch kandidátov na Strom roka

lipaDo celoslovenskej ankety Strom roka 2009, ktorej siedmy ročník vyhlásila Nadácia Ekopolis, prihlasuje mesto podľa  internetovej stránky trnava.sk tri prekrásne stromy: približne dvestošesťde­siatpäťročnú lipu veľkolistú, ktorá rastie v parku P. Lišku na Kalvárii (na snímke mesta Trnava), stopäťdesiatročný dub letný s obvodom kmeňa 420 cm v lokalite Štrky a soforu japonskú v parčíku na Kapitulskej ulici pri pomníku Mikuláša Schneidera Trnavského.
“Cieľom ankety je upozorniť na význam stromov v životnom prostredí, poukázať na najodvážnejší, najstarší alebo inak vzácny strom, niečo sa dozvedieť o jeho minulosti a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie a jeho ochranu,” ozrejmilo mesto Trnava na svojej internetovej stránke význam ankety.
Zo všetkých prihlásených stromov vyberie porota 12 finalistov. Verejné hlasovanie o víťaza ankety sa uskutoční od júla do októbra 2009. Fotografie a príbehy stromov budú uverejnené na internetových stránkach Nadácie Ekopolis, spoločnosti Skanska a v médiách. Hlasovať bude môcť ktokoľvek prostredníctvom SMS správy, korešpondenčného lístka, pohľadnice alebo priamo na internete.
Výsledky ankety budú známe koncom októbra. Víťazný strom dostane odmenu vo forme odborného ošetrenia od členov ISA Slovensko, ako aj finančný príspevok 3300 eur. Stromy na druhom a treťom mieste získajú rovnakú peňažnú čiastku, ktorá môže byť použitá na ich ošetrenie alebo úpravu okolia.

Foto: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. mája 2009 18:20. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.