reklama

Medzinárodná škola Forel vstupuje v Trnave do nového školského roka

forel-logoNajlepšou prípravou na budúcnosť našich detí je investícia do ich vzdelania. Kvalitné vzdelanie im umožní nájsť si svoje miesto v rýchlo sa meniacom svete. Vzdelanie, ktoré v nich podporí pozitívny prístup k učeniu sa, im poskytne zručnosti života – vedieť vyhľadať informácie a použiť ich v každodennom živote.
V dnešnom kozmopolitnom svete, kde sa vzdialenosti neustále zmenšujú, potrebujú naše deti vedieť, ako komunikovať. Na to, aby sa vedeli presadiť vo svete obchodu, kultúry či vzdelania, musia byť schopné dohovoriť sa okrem materinskej reči aj inými cudzími jazykmi.
Navyše, deti musia vlastniť schopnosti a zručnosti, aby vedeli rozoznať životné príležitosti,  využiť možnosti, ktoré sa im ponúkajú a robiť správne rozhodnutia.  Tie prispejú k ich osobnému úspechu a pomôžu im stať sa prínosom pre spoločnosť.
Ako na to? Napriek tomu, že rodičia hrajú dôležitú úlohu v plánovaní budúcnosti svojich detí, pedagogickí odborníci vo Forel International School im s touto náročnou úlohou pomôžu. Naša škola sa zameriava na akademickú, jazykovú a spoločenskú stránku vyučovacieho procesu. Naši študenti preukazujú vynikajúce jazykové aj všeobecné zručnosti na národnej i medzinárodnej úrovni.
Vzdelávací prístup vo Forel International School je založený na moderných vyučovacích metódach a prístupoch. Dôraz sa kladie na to, že každé dieťa je jedinečné a sú v ňom skryté talenty. Preto sú naši študenti sebavedomí, schopní prejaviť svoje názory a úspešní v dosahovaní vynikajúcich akademických výsledkov.
Škola sa zameriava na vzdelávanie žiakov aj v oblasti morálnej a etickej výchovy, neprípustné je propagovanie akéhokoľvek druhu vierovyznania či náboženstva na akademickej pôde. Ako zdôrazňuje riaditeľ trnavskej pobočky Forelu Mgr. Jozef Turinič, PhD., “viera a náboženstvo sú podľa nás plne v kompetencii rodiny, úlohou školy je budovať schopnosti a charakter”. Všetci rodičia si želajú, aby ich deti boli úspešné a urobia všetko pre to, aby im ponúkli lepšie možnosti. “Snažíme sa investovať energiu a úsilie na správnom mieste a naším cieľom je ponúknuť všetkým našim študentom to najlepšie – vysoko kvalitné vzdelanie, ktoré im pomôže zabezpečiť si úspešnú budúcnosť,” v skratke zhrnul základné snahy školy J . Turinič.
Študenti Forel International School sú nielen úspešní na Slovensku, ale majú predpoklady aj na získanie kvalitného zahraničného vzdelania, ktoré im je k dispozícii v mnohých krajinách celého sveta. Škola je centrom pre medzinárodné skúšky Cambridge University, v rámci ktorého zabezpečuje dva rozsiahle študijné programy.
“Naši pedagógovia pochádzajú z USA aj zo Slovenska. Slovenskí učitelia pôsobili v minulosti v zahraničí a disponujú pestrými skúsenosťami z kvalitných európskych škôl,” zdôraznil. Za posledné tri roky sa študenti Forel-u umiestnili na prvom mieste vo všeobecných vedomostiach a obsadili najvyššie 3% medzi vedúcimi školami na Slovensku.
“Vyučovací proces prebieha v anglickom jazyku. To znamená, že všetky predmety okrem slovenčiny vyučujeme v angličtine. Nespornou výhodou našej školy je podstatne nižší počet žiakov v triedach, vďaka čomu je interakcia medzi študentami a učiteľmi omnoho silnejšia ako v klasických triedach s 25-30 deťmi,” pripomína riaditeľ trnavskej pobočky.
Škola sa dobrovoľne zapája do testov KOMPARO a dlhodobo prezentuje vysokú akademickú úroveň vzdelávania. Dňa 10. decembra 2008 získala certifikát, ktorý deklaruje, že: „Forel International School je škola dlhodobo poskytujúca kvalitné vzdelanie, a ktorá to s kvalitou vzdelávania myslí vážne.”
Na medzinárodnej úrovni sú výsledky našich študentov piateho ročníka porovnané s anglickými štandardmi z Cambridge. Aj tu sú študenti Forel International School veľmi úspešní.
“Aktuálne otvárame v novom školskom roku štyri triedy. Viacerí rodičia prejavili záujem aj o materskú školu. V prípade záujmu vieme zabezpečiť aj prevádzkovanie škôlky, keďže vlastníme akreditáciu ministerstva školstva aj pre tento typ zariadenia,” ozrejmil Jozef Turinič.
Forel International School ponúka vzdelávanie v anglickom jazyku pre študentov materskej školy, základnej školy a 8-ročného gymnázia v Bratislave. Trnavská pobočka vznikla v roku 2007 a má za sebou dva školské roky s prípravkou pre päťročných a vyučovaním pre 1.–4. ročník ZŠ. V ponuke jazykov vyučovaných na  škole sú slovenský a nemecký jazyk, ako aj iné jazyky v rámci nepovinných predmetov.
Aj na základe našich vlastných skúseností je zrejmé, že Forel International School spája svoju budúcnosť s Trnavou viac ako zreteľne. Ničím nepodložené informácie o zániku tunajšej pobočky, ktoré sa šírili mestom niekoľko týždňov, sú nepravdivé. Forel aj napriek istým personálnym zmenám po­kra­čuje    v nastúpenej práci so zjavnou chuťou  a odhodlaním poskytnúť svojim žiakom to naj­l­­­ep­šie.
Pre viac informácií o škole, vyučovacom programe a o metódach, volajte prosím na číslo 0918 847 119 alebo navštívte webovú stránku školy www.forel.sk, alebo píšte na forel@forel.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2009 23:05. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Medzinárodná škola Forel vstupuje v Trnave do nového školského roka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.