reklama

Na sídlisku Linčianska postaví mesto 59 nových parkovacích miest

parkovanie-sidliskaPostupné dopĺňanie parkovacích miest na trnavských sídliskách bude pokračovať investíciou mesta na sídlisku Linčianska.
Stavebný úrad vydal v týchto dňoch stavebné povolenie na výstavbu 59 nových parkovacích miest  na uliciach Nerudova a Golianova v priestoroch neďaleko križovatky s Bratislavskou ulicou.
Podľa informácií zo stavebného povolenia na Nerudovej ulici 1 až 3 pribudne 27 a na Golianovej č. 57 – 62 ďalších 32 parkovacích miest.
Z vydaného stavebného povolenia vyplýva, že “predložená projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu spevnených plôch pred dvomi  obytnými domami. Rekonštrukciou vznikne 59 (27 + 32 ) parkovacích miest s kolmým radením o rozmeroch 5,0 x 2,4 m (z toho dve pre imobilných s rozmermi 5,0 x 3,5 m). Šírka prístupovej komunikácie je 6 metrov. Odvodnenie spevnených plôch bude riešené novou kanalizačnou stokou, ktorá bude cez odlučovač ropných látok  zaústená do jestvujúcej kanalizácie”.
Povrchovú úpravu parkovísk bude tvoriť zámková dlažba, v rámci stavby budú riešené aj  sadové úpravy okolia, dve kontajneriská na smeti, odstránenie starého verejného osvetlenia a osadenie de­viatich nových stĺpov verejného osvetlenia.
Konštrukcia chodníkov – kompletná vozovka – sa použije na miestach výkopu rýh. Ostatné plochy budú vyfrézované o 40 mm a nahradia novou vrstvou liateho asfaltu. O tom, kedy bude samospráva zámer realizovať, rozhodne v prvom rade dostupnosť finančných zdrojov v mestskej pokladnici.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2009 0:14. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.