reklama

Záujem investora o výstavbu aquaparku v Kamennom mlyne trvá

Na rozlohe približne troch hektárov v lokalite pri Kamennom mlyne má vyrásť moderný akvapark. Postaviť ho plánuje trnavská spoločnosť Divus Buliding.
Akvapark má pozostávať zo systému vonkajších bazénov, vnútorného bazéna, reštaurácie, fitnescentra, welness, areálu pre menšie deti či motela, poskytovať má komplexné relaxačno – oddychové služby počas celého roka. Zastavaná plocha projektu je 9500 m2, kapacita približne 1000 ľudí. Súčasťou projektu je aj parkovisko pre 150 vozidiel.

akvapark-pozemok-divus copyFoto: trnava-live.sk

“S výstavbou plánujeme začať v priebehu roku 2010, stavebné práce by mali trvať približne dva roky,” informoval konateľ Divus Building Roman Doležaj. Ako uvádza, projekt je dnes v štádiu posudzovania dotknutými inštitú­ciami.
Trnavský investor plánuje na financo­vanie akvaparku s predpokladanými nákladmi asi 7 miliónov eur (210 mil. Sk) využiť aj možnosť dotácií z európskych fondov. “Veríme, že náš projekt bude úspešný a prostriedky určené na podporu a rozvoj cestovného ruchu získame. Ak by sa to nepodarilo, plánujeme zámer mierne prepracovať a realizovať ho v menšom rozsahu v kombinácii  vlastných a komerčných  úve­rových zdrojov.  Nevylučujem ani vstup strategického partnera zo Slovenska alebo zahraničia,” vysvetľuje R. Doležaj.

akvapark-divus1
Divus Buliding bude stavať na vlastných pozemkoch medzi Kamenným mlynom a Bielym Kostolom. Projekt je navrhnutý tak, že bude spĺňať najmo­dernejšie kritériá v danej oblasti, počíta sa s využívaním ekologických zariadení. Trnavský akvapark by mal byť porovnateľný s inými už jestvujúcimi projektami na Slovensku.

akvapark-divus2
“Chceme priniesť obyvateľom Trnavy aj celej spádovej oblasti od Piešťan po Pezinok moderné relaxačné za­riadenie, aké tu jednoznačne chýba. Trnava ako kraj­ské mesto v súčasnosti ne­dis­ponuje obdobným are­á­lom a vieme, že Trnavčania po mo­dernom kúpalisku túžia,” pripomína konateľ spoločnosti Patrik Varjú. Plocha určená na výstavbu je v súlade s územným plánom mesta Trnava a má dobré dopravné napojenie pre osobnú aj hromadnú dopravu.


Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2009 18:09. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Záujem investora o výstavbu aquaparku v Kamennom mlyne trvá”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.