reklama

Mesto bude hospodáriť s nižším rozpočtom, veľké investície neplánuje

vodarenMesto Trnava bude v roku 2010 hospodáriť s vyrovnaným a konzervatívne nastaveným rozpočtom vo výške 53 mi­liónov eur. Poslanci mestského zastupiteľstva najdôležitejší dokument utorňajšej schôdze schválili bez pripomienok.

“Rozpočet sme pripravovali viac ako tri mesiace. Návrh bol pravidelne komunikovaný s poslaneckými klubmi, aj preto k nemu neboli priamo na zastupiteľstve žiadne pripomien­ky,” zhodnotil primátor mesta Štefan Bošnák.
V porovnaní s rozpočtom pre rok 2009 mesto predpokladá zníženie príjmov o tri milióny eur. “Ak sa pozrieme na pôvodný návrh rozpočtu pre tento rok, ktorý bol pripravený ešte pred vypuknutím hospodárskej recesie, tak rozpočet na rok 2010 je nižší až o 5 miliónov eur,” zdôraznil Bošnák.

Globálna ekonomická kríza bude podľa všetkého doznievať aj v priebehu budúceho roku. Jej dôsledky ako sú negatívny vývoj zamestnanosti, zmrazovanie miezd  či zastavenie vyplácania 13. a 14. platov vo firmách priamo vplývajú aj na finančné toky samospráv.
“Sú to veľké zásahy do našich príjmov. V budúcom roku preto neplánujeme žiadne nákladné investičné akcie. Prípadné ďalšie výpadky budeme riešiť podľa okolností, napríklad aj úvermi,” doplnil trnavský primátor.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2009 23:25. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.